• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Škoda Fabia 1.2 htp 2008 g...150 tkm
Potroši 2 litre ulja na 8tkm...jel to u granicama normale ili je jednostavno motor već prolupao?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Prije da curi negdje skrivečki, ako stvarno troši onda je prolupao. Eventualno treba provjerit jel mozda stavljeno prerijetko ulje za taj motor pa ga zato troši.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
A bude parkirana na betonu, ne vide se fleke nigdje.
Jučer sam nasuo Shell ulje 5w40. Po forumima čitam, kažu da taj motor nema duži vijek trajanja pa me strah da nije već gotov...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel pali? Jel vuče?

Ja sam u Polo 1.4 MPI sipao podosta ulja, ali je stalno palio i išao i nije mi padalo na pamet dirati motor dok ide.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Kak veli @ZJ, probaj stavit neku drugu gradaciju ulja, možda čak i marku ulja promjeni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nisu se inžinjeri baš na tom motoru iskazali, a bogme ni vlasnici usrečili.
Sa zamjenom marke ulja se garant nekaj bude dobilo ali ne i riješilo. popravljati se ne isplati ako mortorič dobro pali. Samo gas uz kontroliranje ulja pa dok ide.
Kad počne piti litru na hiljadarku onda su problemi.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Rijesi se ti tog auta na vrijeme dok to nije postala rupa bez dna. Taj motor zna i prezupciti, a nisu rijetki slucajevi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pa i današnji 2.0TDI troši ulje, pa se nitko ne uzbuđuje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Baš jučer sam promijenio ulje, od zadnje promjene nije ga falilo ali je bilo malo špene.
IMG_20190823_162024[1].jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Danas sam zvao kolegu koji opravlja mačkice u ovlaštenom servizu.

Ka'e on meni da se ručno grijanje pali na sljedeći način:
1. Uzeti dovoljno suho drvo
2. Nacjepkati to drvo na sitne komade i još koji sitniji komadić.
3. Zatim napraviti "indijanski šatorčić".
4. Potpaliti!
4.1. OPREZ!!! Jako bitno je imati upaljač ili neko drugo sredstvo za potpalu. (OVO ČITAJ PRVO)
5. Otvoriti širom prozore da se ne udaviš od dima.
6. Zubima držati volan i upravljati, a ruke prikloniti vatrici i uživati u blagodatima "ručnog" grijanja.

A sada ozbiljno.

Jel ne postoji neki "kotačić" označen plavo - crveno na kojem se regulira temperatura?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
U ovom videu možeš vidjeti kak to otprilike izgleda, a možda i shvatiš koja klapna služi za cirkulaciju toplog zraka pa se sagni pod instrument tablu i probaj ju prebaciti.

 
Na vrh