• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Hvala, i još jedan za rezervu sam popravio, koji sam imao od prije, koštao je onda 140 kuna 🙂
Onaj mehanizam unutra nisam dirao, na kontaktima bilo zelene patine i neke masnoće.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Rasturio sam ovaj prekidač za uključivanje sva četiri žmigavca, evo dvije sličice. Malo sam mudrovao kako ga osposobiti da opet radi, ali sam zaključio da ne bi baš išlo.
IMG_20190901_095624[1].jpg

Strelice prikazuju mjesta gdje je bila mala kuglica (koja je imala ulogu da kad se pritisne prekidač, dopusti uključivanje i kod isključivanja zadrži tipkalo u položaju off). Ali tu kuglicu ja niti nisam vidio, možda je ispala kod rastavljanja ? 🧐

IMG_20190901_101933[1].jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Trebam naruciti klip prednjeg cilindra sa gumicama za audi A4 2010, 2,0 tdi 120ks, karavan. Blokira mi prednja lijeva kocnica, jednom sam vec cistio klip, ima ostecenja, ostecena gumica zastitna pa pusta vodu. Sad bih to sve stavio novo , klip i gumice, ali neznam koji pase na moj auto, Moze li mi neko pomoci da mi psalje link, mozda sa amazona, hvala
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,687
Takve stvari se ne naručuju sa amazona i sličnih stranica.
Prođe se u trgovinu auto djelova i kupi se drugi novi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako ti blokira jedan cilindar, moglo bi se zaključiti da i onaj drugi nije u bajnom stanju.
Zato bi bili najbolje da se promijene obadva i to nabaviti originalne!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,898
A ni zadnji u to vrijeme kad su prednji kočili nisu bili u konzervansu. Jel i njih onda treba nove!

@powershift, u dučan po veliki set za reparaturu čeljusti koji uključuje i klipič po promjeru koji imaš na autu
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Vrag te odnio pa blokira ti čeljust, a ti bi naručivao s Amazon-a cilindar. Nek' ti zablokira po mokrom i zanese te pa u pm i ti i amaozon i auto...

Inače na te aute su se ugrađivale razne veličine kompleta kočnica pa ima i više vrsta cilindara.

Sa prometnom u trgovinu autodijepova i kako jr muhač rekao veliki kit za reparaturu sa cilindrom, a na ovom starom kada si ga već skidao mogao si makar novu gumicu staviti...

Ako nisu velika oštećenja odnosno samo je površinska hrđa za prvu pomoć se da malo pošmirglat ili poravnati na drepangu, sa novim gumicama potraje koju godinu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ja pitao kako naruciti a vi meni svajete sigurnosti, sta ce mi odjednm zablokirati, kome se jos to desilo, daj molim te. Otisla mi zastitna gumica na cilindru dobio malo korozije i ne vraca se najbolje, treba staviti novi klip i gumice i sta vise. sad bih ja trebao promjeniti sve klipove na svim tockovima, najbolje da promjenim i crijeva i glavni kocioni, heheh. Sto se tice amazona, oni imaju i original dijelove, napr odvdje u njemackoj u trgovini auto dvijelova za prednje disk plocice marke ATE su mi trazili 119 e, a iste takve preko amazona sam dobio za oko 40 e, znam sad ce opet biti pametovanja,
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma bajo moj bole mene đoksi šta i kako ćeš ti uz dužno poštovanje, al' ako zatražiš savjet očekuj i zrnce soli 😁 Ovo se odnosi općenito, ne na tebe.

A bolkira i ne vraća se najbolje su dva pojma, barem za mene hahaha

Original ATE za 40€? Đe majko, đe? Da i ja sebi naručim par komada za skladište i pokoju mušteriju 😁
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
OVE sam kupio, prešao sam sa njima već 10 tkm, nikakvih problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
neko mi izbrisao post sa linkom od trgovine gdje sam kupio plocice, znaci original za 40e,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Nitko ti nije obrisal, već je uklonjena nepotrebna poveznica preko FB-a.
Klikni na OVE u tvojoj originalnoj poruci.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
547
Tako ja proljetos došo uzet nove gume za auto a kod vukanizera na dizalici noviji mercedes njemačkih tablica.Na mercedesu gume katastrofa ćelave,gospođa sto je došla s tim autom moli prodavača dali ima kakve polovne gume jer sutra mora na more.Za auto se ima za more se ima a za živu glavu nema.Ja sam razbijo auto pa mi je poznat osjećaj kad u sekundama vidiš da nema nazad.Eto primjer sto sam ja doživio i vidio,powershift nije namjenjeno vama da me krivo ne shvatite jer koliko vidim brinete o autu to bi netko vozio bez obzira dal sta bruji zuji i tako.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Tocak blokira veoma malo, tek malo se osjeti sto je probem za primjetit za mnoge vozace a posebno vozacice, a tisuca km voznje u tom rezimu bi unistila disk, plocice, lezaj od temeretaure da ne govori o povecanj potrosnji goriva. Nisam od onih koji mjenjaju dijelove samo zato sto ima neki majstor kaze i nabija sebi pazar, vrlo dobro zna kad i sta se treba mjenjati. Vise volim uloziti na sebe (lijecnicki pregled, fino pojesti) nego castiti auto skupim uljima, filterima, zzlatna sredina.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ti znaš najbolje, što je dobro za održavanje tvog vozila. Pošto znaš, onda nisi ni trebao postavljati pitanja na koja znaš sve odgovore!
Uostalom ti se voziš sa tim vozilom!
 

Najnoviji postovi

Na vrh