• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Dobra večer svima. Pošao mi alternator na Audi 100 2,5 TDI 94. g. Nema naći djelova ni novi. Ima li netko polovni koji paše? Može na p.p. Hvala.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413

mada mora biti i kod ostalih trgovaca, a ako nema onda ovi sigurno imaju
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Hvala. Onaj s prvog linka ne odgovara. Zvati ću ih sutra ujutro.
Nešto ima i na eBay i Amazonu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Vivaro u problemu 1.9 74kw. Oduvijek lijen, ispod 2200 obrtaja mrtav. Pali odlično, ne dimi, ne trese itd. Sve češće izbacuje grešku EGR(prevelik pritisak), ali ona se i ugasi kada pustiš gas na par sekundi i dalje opet ide "normalno" ali slabo.

MAF 45kg na leru , oko 200kg full gas. Turbina sporo nabija pritisak ali ide do 2bara.

EGR u vožnji pada na 5% ali nikad 0. Na malim obrtajima 65%

Pomagajte što da probam? Kombi vozi ali me to izluđuje.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Dobro da ga ja ne moram napajati, mada je tu benzin jeftini ali kaj je preveč je preveč
 

Prilozi

  • 20191222_110827-1632x918.jpg
    20191222_110827-1632x918.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 64

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Narucio set za rapearaciju celjusti kocnica, prednja za audi a4, B8, danas stiglo i nema sanse da ubacim klip u celjust, tijesan, na silu isao 1/3 i jedva ga vrratio nazad, cak ni vanjska zastitna gumica ne pase na celjust, nova predvidjena da ide kanal, a stara imala limeno ojacanje i tako stezala za celjust, znaci kod mene nema kanala da gumica upadne unutra, neogo mandzetna ima metalni integrirani prsten koji se nabije na ravni dio. Bit ce izgleda kupiti novu celjust, opet mi e to jeftiije nego a servis, ovdje u jemackoj ce sigurno to raditi 2 sata plus dijelovi.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Jel ima tko iskustva sa passat b7 2.0 tdi? Zanima me koliko izađe registracija, te jel ima kakvih dječjih bolesti.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
imao b6 2.0tdi 103kw iz 2007 chippan na 175ks...

kupljen sa stvarnih 280 000, prodan s 480 000km. Derao sam ga bez pažnje, bio na 18" felgama konstantno... osim redovnog održavanja ništa nije taknuto.

Inače mane tog auta:
- hrđa ko lud - jedini razlog zašto sam ga ja prodao...
- dvomaseni zamašnjak - ovisno o šoferu može trajat lifetime a može ga netko ubit za manje od 100 000km. ( ja ga nisam mijenjao )
- električne čejusti ručne kočnice - nesmije se štedit na zadnjim diskovima i pločicama, povremeno odradit kalibraciju
- uljna pumpa - na cca 200k zamijeniti "imbus"
- svi će reć dizne - simensove dizne su beplatno zamijenjene i kasnije boscheve su nepoderive


velim ja sam ga prodao samo zbog hrđe....
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
aaa krivo.... Da, moj je bio B6.. B7 je redizajn, mehanika je većim dijelom ista.

- common rail motor ima istu problematiku s uljnom pumpom samo dosta u manjem obimu jer puno mirnije radi, recimo da je to zanemariv postotak.....
- zamašnjak je jedna od skupljih stvari za popravak pa obratiti pažnju kod kupnje..
- zajebancija s DPF-om ak se rade kratke rute, najbolje rješenje je izbacivanje istog i kodiranje...
- električna ručna....
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Koji je problem na b6 sa uljnom pumpom?
Evo nas b6 250000 km nema truna hrđe, do sad promjenjena tipka rucne, usisna grana i puknilo crijevo od vode. Zamasnjak jos nije diran, dizne promjenjene besplatno.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
b7 ima problema s hrđom ali manje, dobro, dota je mlađi pa se i manje pozna

problematika s dpf-om se može riješit za 1500-3000kn, ovisi što se želi

b6, 2.0 ima problem s Imbusom preko kojeg se pogoni uljna pumpa i balansni blok.
problem je recimo pa pravilo, tu negdje oko 250 000 km počinje otkazivat...

mislim da je cijena originalne osovine 130kn, ekipa stavlja i odrezani komad imbus ključa al nekoh provjerenijeg proizvođača

piši u google : vw 2.0tdi oil pump drive shaft fail....
 
Posljednje uređivanje:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Zwer pošto vidim razumiješ se u vw..gledam karavane, sad...jel velika razlika izmedju 140 i 170 konja?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pa radim nešto s autima i dosta se krećem među VAG fanaticima, jedan od rođaka je takav fanatik - jedan od najboljih mehaničara specijaliziran u za VAG grupu....

140-170 konja nema razlike u održavanju, manama i ičemu..

2.0 81kw je common rail apsolutno identičan motoru 140/143ks po svim komponentama samo je softwerski prigušen na manju snagu. druga stvar je što dolazi uvijek u paru s 5brz mjenjačem... Znači ima supeer potencijal za čipanje - ide na 170ks ko od šale. Ak se vozi u originalu smiješno malo troši...

Što se tiče "imbusa" jako pametno ga je na vrijeme zamijenit. investicija cca 500kn.
Kad provrti imbus ak se nastaviš vozit, prvo krepa turbo - u roku 1min, nakon 3 min okreće leteće na radilici, nakon 5 min možeš bacit motor..
 
Na vrh