• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Što se tiče "imbusa" jako pametno ga je na vrijeme zamijenit. investicija cca 500kn.
Kad provrti imbus ak se nastaviš vozit, prvo krepa turbo - u roku 1min, nakon 3 min okreće leteće na radilici, nakon 5 min možeš bacit motor.
Ali bi prije trebala kontrolka zasvijetliti, ili ne?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kod nas se svi rješavaju tih b 6 dosta loši hrđa svuda.
Ovaj ga imo 2.0 170 tdi razletio se motor pa ga je proda.
Ručna šteka pa se mora zavezat ubacot u prvu i kreniti to je pdmah počelo.
Neki s diznama problema dosta a cijena njihova sve govori.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ali bi prije trebala kontrolka zasvijetliti, ili ne?
Da, zasvijetli kontrolka i od tada se odnose ove moje minute...

Da svaki g6 dizel za zapadno trziste ima dpf.
Bilo je verzija za bosnu, srbiju i jugoistok bez dpf-a....

Sto se rucne tiče, nije predviđena da radi s diskovima i plocicama ispod tolerancije ( sto se kod nas komotno vozi). Što su poderaniji diskovi i plocice el ručna više šteka...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
U principu sa 2.0 tdi ima gnjavaže sa DPF i sa tom uljnom pumpom, koja je kod b7 donekle i bolje riješena...kako na tehničkom još toleriraju bez DPF-a?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I diznama na pumpa dizelu ode i glava dizna se klima pojede glavu u mom slučaju popravak koštao 10 tisuća.
Ubacivali čelične pikse u glavu koma
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne drugi vw ali pumpa dizel radio mi u Zagrebu ovaj pa veli konstantno problem jer diznu drži m6 šarafić pa se klimaju.
Imao sam sliku pozna se i na glavi.
Jedva smo rješili problem nisam ga uspio prodat i godinu dana smo se vozali po majstorima
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Problematika je kad se taj motor odrzava u u šupama doma kod ljudi koji ga neznaju...
I 1.9 koji je kao bezprijekoran ima istu problematiku s pumpa-diznama. Bakrene podložke ispod dizni treba na vrijeme promijenit. 13kn je komad u ovlaštenom, idu 4. Posal 100kn...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
U principu sa 2.0 tdi ima gnjavaže sa DPF i sa tom uljnom pumpom, koja je kod b7 donekle i bolje riješena...kako na tehničkom još toleriraju bez DPF-a?
Nemaš brige na tehnickom...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako je vw servis šupa onda neznam.
Promašena serija komplet nebi nikom preporučio da si to kupi
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
1 Nije ni ovaj u šupi bolji bio prvo je alanser i servis i akumulator.
2 Opet niš pa onda tandemka.
3 Opet niša pa nazad raskopa glava sve živo.
Sreća dizne bile dobre samo štelanje .
Glava se radila sve vrati ga opet niš.
4 Ajmo opet k majstoru toboš vuče zrak bla bla niš naplatio nije opet motor otvarao neće da reče što je sad radi.
Cjelu godinu muku mučim izludio da sam znao nikad kupio nebi.
Tvornička greška kriva za sve
 
Posljednje uređivanje:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Mali...ja čitam pa opet čitam i opet te nemrem pročitat...daj brate piši normalno.

I sad po tebi taj b6 je auto za ne preporučit?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Za ni vidit u dvoru nijednog pumpa dizela.
Dok dođeš da dizni pol motora moraš rastavit i košta.
Bjež od toga fiat ima bolji motor nego taj vw
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ja sam svog prodao s 480 000km. Sve gluposti su rjesavane prije neg su se mogle dogoditi i nikad nisam servis platio prek 500kn ( normalno kod rođe doma u fušu). Vozio ga 3 god od 280-480 000.
Drugi isti takav je u obitelji, za razliku od mog kupljen je nov 2007, do 100 000 odrzavan u ovl, kasnije doma. Trenutno je na 270 000, jedina problematika je bila sto je u prvih 15000 potrosio 3 litre ulja. Nakon 1 servisa promjenjena marka i tip ulja i lotrosnja je bila klasičnih 1l na 15000...
Dizne su za 20 min vani. Poklopac, klackalice pa dizne...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma bajke da su bili dobri dalje bi radili.
Otvori malo forume o pumpa dizelu ne da ima sto mana nego 1000.
Svi probleme a popravak košta.
Zato je vw i stavio comon rail zamjeniš diznu za 5 min.
A ne ovo pokvari se ubaci mi naftu u motor
 

Najnoviji postovi

Na vrh