• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Treba mi auto, grad-selo, u polje s alatom, mali motokultivator prevesti, da je povišen. Gledam Caddy-ja a i C/Berlingo 1,6Hdi. Ovaj zadnji mi se više dopada. Novi puno novaca a polovni kako biti siguran u km, itd.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Caddy je robusniji ali i skuplji. S manje km možeš naći ali su onda i skuplji. Sve je u parama koliko si spreman platiti. Obično se ti auti kupuju zato da prave dosta km tako da nećeš baš naći neki ne vožen. Kilometre pregledaš po volanu, papučicama, izgledu ručice mjenjača, sjedalu pogotovo... Da li ima servisnu knjižicu, da li je uvežen, itd itd. Moraš ali moraš pogledat i provozat nekoliko primjeraka pa ćeš dobiti sliku koji je sa pravim km a koji je skidan...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Caddy je obično prometalo u odnosu na Berlinga (ako gledamo II generaciju) koji je limuzina prema njemu.
Berlingo je puno prostraniji, viši, ima ravnu podnicu, bolji stražnji ovjes, stabilniji je i ne poskakauje kao Caddy.

Salažem se da je teško naći malo rabljenog.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
,..........bolji stražnji ovjes, ......
:hahah:
Stražnji ovjes, škare, nose dva štifta koji se poderu, recimo za 3 godine!
Ona skidaj sve, brusi, buši, navaruj...ili novo za oko 500€, plus rad!
Ne hvala!:eek:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne znam koja je fora sa tim Alfama i tolikom sprdačinom... Bratić je u firmi 3 komada razvozio od 0 do 200-250k km, ni s jednom nikad problema, još se kotrljaju...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Navodno Berlingo vozi 500tisuća km bez problema. Ako na tristo promjenom štitove onda nije problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Berlingo je širji i ima veći tovarni prostor.
Na Caddyju su lisnati federi koji isto stoje na dva štifta, no nevažno, dok Berlingo ima polukrutu osovinu sa spiralnim federima.
Važno je da je prazni Berlingo puno stabilniji nego Caddy, pogotovo od onoga 4x4 modela, koji na svakoj grabi u zavoju zabacuje zadnji kraj. .
U trajnost ne ulazim, jer su oni koje sam vozil imali manje od 100t km. Govorim o onima starosti 5...10g., s kojima sam napravil 50-tak t. km.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
A da li misliš na varijantu teretnu ili putničku. Za teretnu i zatvorenu varijantu ćeš teže naći, jer se ono više koriste ( za neki) prijevoz u firmi ili obrtnici za razne namijene. Za teretni je veća cestarina. Bolje je tražiti putničku verziju, zbog veće mogućnosti na bolju očuvanost (i manje prijeđenih km). Putničke verzije lako pretvoriš u teretni, u smislu prostora. Ali naravno da teretni ima veću nosivost, ali to ti nije prioritet. Recimo uzeti u obzir Kangu. ;)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Brgud,pa putnički ima nosivost od 500 kg,mislim da mu je to sasvim dovoljno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Cestarina ide prema visini vozila i za svakog takvog je II kategorija (osobni auto). ;)
Nosivost se može povećati zamjenom opruga (govorim za Berlinga II) na 800kg.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Cestarina ide prema visini vozila i za svakog takvog je II kategorija (osobni auto). ;)
Nosivost se može povećati zamjenom opruga (govorim za Berlinga II) na 800kg.

Cestarina za putnička ide po KW, dok cestarina za teretna ide po I kategoriji za nosivost do 7,5 t ukupne.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Putničkog bi i uzeli. Ima pet sjedala i dosta veliki prostor. Sjedišta se mogu preklopiti. E sada da ga uzeti na poduzeće, ali neću bolje biti miran.
 

Najnoviji postovi

Na vrh