• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Cestarina za putnička ide po KW, dok cestarina za teretna ide po I kategoriji za nosivost do 7,5 t ukupne.
Vjerujem da ZJ misli na cestrainu na autostradi.
 
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
# Ekonomist je naveo da traži vozilo za relacije selo - grad - polje- šuma itd....
A vi ste odmah slijetljeli na autostradu.:hahah:
A i uvijek je prije registracija i cestarina, pa tek onda autostrada. 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A vi ste odmah slijetljeli na autostradu
Ne vi, kolega ZJ.
On je mene upozoril da pročitam još jednom post pa ja malo bolje shvačam kaj hoče reči i ovdje sam samo prevoditelj pokušal biti 🤭

Ja sam shvatil za kaj njemu auto treba i da mu netreba za duge ture več mu treba auto izdržljivog podvozja.... mene da se pita moj odabir bi bil T4. Jeftino, visoko, robusno.... neuništivo. Ako mu se uglazbi makina 1.9 onda bu i mali potrošač.
Jedina mana kaj je star i neugledan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Njiva je dobra ali pije ko pravi Rus, a i visoka je za utovar... a gde buš limarijski dobru više našel.... ma sto problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Na otvorenoj cesti, a na terenu more i 100 na 100, ko Zil.
Imal je "kolega" 1.7 benz, s Ruskim čeparicama po asfaltu ispod 10 nije išla nikad, a po gradu 12.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Niva troši od 8,5 litara pa po zimi 9,5 litara
Samo ak ju guras ili slepas.
4 sma sve skup vozil i ni jedna nije pila ispod 10 benzina, a na plinu od 12 pa na dalje
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Pije Niva ali zato je izvukla 95-te kod Novske, Isuzu Tropera iz oranice prekrivene snjegom ko od šale.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Moja isprika radi nesporazuma.
Meni je pojam "cestarine" ona na AC.
Ovu, na koju je @brgud mislil, ne razlikujem od "registracije", jer se ne plaća posebno, a bez toga i osiguranja ionak ne može.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
T4 mi je prevelik. Kombi. Misliti će ljudi da sam dovezao turiste. Inače ima ih sa TDI 5 cilindara motorima. To su peri deri motori.
Sve prednosti idu na Berlinga putnički (više prostora, povišeniji ovjes, manja cijena). Jedino kod Caddy-ija je motor 2.0, a 55 KW (manje konja iz većeg volumena) ako bi kupili polovni. Kod Berlinga 1.6 a 75 KW. To su auta koja su 2015., 2016. i 2017. Cijena Caddy-ija iz 2018. s oko 150 tisuća kilometara kao skoro novi Berlingo danas. E sada je li tolika prednost u kvaliteti Caddy-ija.
Zahvaljujem svima na odgovorima. Ne želim vas previše opterećivati mojim dilemama.
N1 može biti i s 5 sjedala a L2 kod Berlinga. Znači registrira se kao teretno auto u poduzeću i čitavi PDV se odbija od cijene.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
744
Cestarina je uvijek bila jedino ona na autocesti kojom se možeš, a i ne moraš voziti, dok se na tehničkom pregledu plaća naknada za uporabu svih javnih cesta koja je obavezna.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh