• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Automatik je zakon, ja vozim automatika i za grad i gužvu je dušu dal....

14h je vožnja, znači tolko je motor radio, pauze između ne zbraja. Krenuo sam u 1 u jutro vratio se poslije 9 na večer...

i prosjek da ispada idealna brzina za potrošnju al ni to baš bilo idealno osim po austriji... recimo 500km pređeš za manje od 5h onda u 100km imaš 3-4x po 20-30min praktički stajanja i micanja mic po mic...

cifre mesa iz njemačkog nekakvog trg lanca..
20231002_132437.jpg


druga slika, cifre su za 100g tj 10 deka....

20231002_132400.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Sve je to u redu za automatika. Ali ja sam njega kupio (auto) a ne on mene, neće on meni mjenjati brzinu kad on hoće. Malo psihologije, kod mene samo ručni......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
@drazenhonda, bolje probati pa se žaliti nego ne probati pa se žaliti ;)
Ak je dovoljno jak motor, svejedno je tko šalta. Automatik je problem sa slabim motorom.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Sve je to u redu za automatika. Ali ja sam njega kupio (auto) a ne on mene, neće on meni mjenjati brzinu kad on hoće. Malo psihologije, kod mene samo ručni......
A ko ti je to rekao da ti nemreš šaltati kad ti hoćeš i zašto misliš da ti bolje znaš nego on?
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
I prije popravka kad se štedi na servisu. Promijeniti ulje u automatiku je skuplji sport pa mnogi to izbjegavaju ili preskaču
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
imam problem na ovoj konzoli klime, naime, ova dugmad se u mraku uopste ne primjecuju, da bih pokrenuo grijanje moram da palim svijetlo kabine jer ne vidim nista. Sad me zanima, da li ona imaju osvjetljenje ili ne, ako je neko imao slicno iskustvo nek mi javi, da ne rastavljam ako nemaju sijalica.
 

Prilozi

  • 50349685165f-800x600.jpg
    50349685165f-800x600.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 17

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da ne citiram svakog posebno.
Znam da se on može i ručno šaltat, ali on meni ne treba.
Meni se vožnja automatski čini kao da ukročuješ divljeg konja, osobito u gradu i van gradski.
Ja prednost automatike vidim čak najviše na autocesti, ali ja se na autocesti skoro i ne vozim.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Kolega ima F30 automatik,sad ima prek 300000 na satu bez ikakvih problema, na oko 1k80000- 190000je zamjenjeno ulje i filter oko 7000kn original BMW.E sad druga strana,susjed kupil novog x3 na 30000tak tisuća se raspal mjenjač zbog softwerske greške, u garanciji zamjenili mjenjač i vozi dalje
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Automatik je zakon. Veći problem je u tome kaj se ljudi boje cijene popravaka na njemu. Ostalo je sve na strani automatika.
Pa čuj... Imamo Tiguana 6gang šaltung pa mi se raspala korpa kvačila i probila i istokarila zvono te sam morao kupiti drugo kučište getribe jer se ovo nije dalo zavariti. Auto je imao 200tkm ravno pa bi se i moglo reći da je moja greška ali je sve funkcioniralo prije toga sasvim normalno, pa čak i tada, primjetio sam ulje u garaži i normalno odvezao auto majstoru kad ono veselje. Tako da nije ni šaltung baš bajka niti automatik takvo zlo. A nije mi padalo na pamet da bi se tako nešto moglo dogoditi kad mi je na prošlom autu kvačilo išlo do 280 tisuća gdje je proklizilo samo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
imam problem na ovoj konzoli klime, naime, ova dugmad se u mraku uopste ne primjecuju, da bih pokrenuo grijanje moram da palim svijetlo kabine jer ne vidim nista. Sad me zanima, da li ona imaju osvjetljenje ili ne, ako je neko imao slicno iskustvo nek mi javi, da ne rastavljam ako nemaju sijalica.
Imaju sijalice i mora se po mraku vidjeti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Aaaa, znam jednog lika koji vozi Audi A6 i to već oho ho godina. Taj od kad je kod njega servisa ili neku mehaničku radionu vidio nije . I tako vozi se on ko gospon čovek dok nisu počeli problemi sa mjenjačem ! I onda on oko auta gleda gore - dole i ustanovio je "mjenjač je u banani". Gleda on brojeve po njemu i traži drugi? Ali mu ne pada na pamet da se posavjetuje sa nekim ko se malo kuži NE. Bla bla... Uglavnom bio problem u NE održavanju općenito vozila kao niti mjenjača. Taj, po vozilima koje je imao prije vozi o je dok nije ulje teklo potocima iz škariga😣
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Pa čuj... Imamo Tiguana 6gang šaltung pa mi se raspala korpa kvačila i probila i istokarila zvono te sam morao kupiti drugo kučište getribe jer se ovo nije dalo zavariti. Auto je imao 200tkm ravno pa bi se i moglo reći da je moja greška ali je sve funkcioniralo prije toga sasvim normalno, pa čak i tada, primjetio sam ulje u garaži i normalno odvezao auto majstoru kad ono veselje. Tako da nije ni šaltung baš bajka niti automatik takvo zlo. A nije mi padalo na pamet da bi se tako nešto moglo dogoditi kad mi je na prošlom autu kvačilo išlo do 280 tisuća gdje je proklizilo samo.
Nisi mogao zvono sanirati sa npr. stakloplastikom?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Sve je to u redu za automatika. Ali ja sam njega kupio (auto) a ne on mene, neće on meni mjenjati brzinu kad on hoće. Malo psihologije, kod mene samo ručni......
Probaj pa onda odluči. Ja sam isto ljubitelj ručnog mjenjača, ali kad sam probao automatika bio sam oduševljen. Šteta što se Fordovi Powershift mjenjači nisu baš proslavili,inače bi moj Focus sigurno bio automatik. Naročito za vožnju gradom
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Nisi mogao zvono sanirati sa npr. stakloplastikom?
Ne, majstori su tu nešto pokušavali ali nisu bili zadovoljni pošto je na dva mjesta bila rupa i u krug "istokareno", uzeo sam komplet drugu getribu sa Passata i s nje smo skinuli zvono, malo ga na CNCu prilagodili i stavili na moji getribu. Inače zvono se može posebno naručiti novo, cca 1000 eurića. Od nekog magnezija je, ne sjećam se više.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Znači, Ford ima Powershit, a ne Powershift? 🤭 :ROFLMAO:
A skoro, mada je dosta njih zadovoljno njime, dok novija generacija od 2019 pa na dalje su ok, oni kaj umjesto ručice mjenjača imaju kotačić.
 

Najnoviji postovi

Na vrh