• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Azbestne ploče

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zanima me jel itko predavao azbestne ploče u CIAK? Imam toga more, a još dvije nadstrešnice moram srušiti, pa me zanima kud s time.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ih imam novih poprilično koje čekaju več 8-9 godina da idu na krov.
kaj s tim???
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Jesu to one sive od kojih su radnici dobivali rak?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Našao sam na internetu članak od prije dvije godine da ih CIAK besplatno odvozi. Ovo kod mene je sve u k...cu, nema od njih ništa. A ima i dvije nadstrešnice koje ću ili ja srušit ili će same past i one su isto pokrivene s azbestom, koji također nije ni za šta. Zanima me jel ih itko već negdje predavao, jer taj članak je dvije godine star, pa me zanima koliko je to još aktualno.

@Tino, od njih se dobivala azbestoza, bolest respiratornog sustava, a i rak je bio jedna od opcija. Tako je, to su te ploče. Inače, kod nas su se masovno kupovale mađarske ploče koje su bile jako loše kvalitete i teško da su se mogle više koristiti. A odlaganje na obični otpad je strogo zabranjeno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bilo je riječi da se s predajom tih ploča dobiva popust 30% na kupovinu novog pokrova.

Jer ja ih nedam zabadava, nek se gone! Pogotovo ove nove! Ove stare sa šupa se tak i tak za koju godinu budu morale skidati, planiram raditi halu preko cijelog dvorišta pa ide sve pod dvije vode i pokrov lim naravno!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja imam paletu tih ploca doma koje cu iskoristit za izgradnju nastresnice za mehanizaciju samo cu ih prije ofarbat da budu manje uocljive jer jos ima ploca samo nemaju azbest u sebi kad se usporede te i ove stare nema nikakve skoro razlike u njima na oko i opip samo je sastav drugaciji!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja imam oko 40 m2 aluminijskih ploča i mislio sam praviti nadstrešnicu za priključke, ali pošto su ove godine i prikolice napustile štagalj, treba mi i za njih mjesta, pa bi bilo dobro još 40 m2. Ako taj popust vrijedi i za lim, to bi bilo super. A i da nema popusta, samo da dođu po njih i nek ih voze kud god hoće.
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Od nas su džabe odvezli sigurno 80 m2 i nismo dobili nikakvu naknadu ili popust.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam da sam negde pročitao da ako predaš te stare ploče dobiješ potvrdu s kojom imaš 30% popusta u trgovini kod kupnje novog pokrova.

99% sam siguran da je to negde pisalo, no tko zna, kod nas se sve mjenja iz sata u sat...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A tko bi ti dal tih 30% -trgovine , željezare , , ne kužim ..može eventualno država , a dražava .....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Koliko se ja sjećam to je Bramac davao nekakav popust, ne znam dali još daje.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobi se neki popust ali to je neka mizerija koliko znam i to mislim da samo ako se kupuje crijep za pokrov
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Baš sam gledao stranicu njihovu i piše 8kn po m2 popusta na njihov crijep, ako im predaš ploče. Što se tiče pokrivanje sa limom otvorene šupe ja ne bi, radije panele. Sa lima kad je mraz puno kapa voda, skoro kao kiša.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Jel ima neki rok da se moraju promjeniti,ove što sam kupovo u Mađarskoj(Ruske),rekli su da nisu od azbesta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Moje su otišle po kili, prije par godna u zamjenu (sa spomnjanom firmom) za crijep. Nije bil popust več se dobilo crijepa u protuvrijednosti kolko su ove vagnule.
Za one iz početka akcije uklanjanja se dobil keš ili zamjena za robu u firmi u koju si deponiral.

Biznis je to bil par let, ali se očito previše palinđalo, čak je i jedan forumaš otkupljival ploče putem našeg foruma ali je malo plačal.

Mislim da je kod nas još uvjek od lokalnog komunalnog poduzeča organiziran besplatan odvoz, kaj se otkupa tiče nemam pojma kakvo je stanje.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Znam da sam negde pročitao da ako predaš te stare ploče dobiješ potvrdu s kojom imaš 30% popusta u trgovini kod kupnje novog pokrova.

99% sam siguran da je to negde pisalo, no tko zna, kod nas se sve mjenja iz sata u sat...

Ja kada sam ih predaval NEXE je imao akciju,kunu po kili.Bio sam zvao,došli sa kamionon i vagnuli,dobio potvrdu sa kojom si mogao ići u trgovinu gdje imaju NEXE crijep i mogao si uzeti crijepa u toj vrijednosti.
E sad,jel još imaju te akcije nije mi poznato.:icon_scratch:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam 300-400 m2 površina pokrivenih salonitnim pločama,sve su ispravne i služe svrsi i nema šanse da ću ih mijenjat bez da mi neko da naknadu.
Za 300m2 novog pokrova mi treba minimum 15 000kn...pa eto kad mi neko bude nadoknadnio moje ulaganje i gubitak onda možda budem investirao u nove,jer nisam ove dobio na lutriji a nije mi ih ni Jakovina poklonio :mur:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
I sam imam otprilike tolko površine pokrivene salonitom i nemam ih namjeru samo tako skidat dole. Nek pošteno plate pa nek voze.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Moje su toliko bile prešle da su se mrvile i curile su tako da mi ta akcija dobro došla.
Radul,nitko te ne tjera da ih mjenjaš ali pripazi kada ih budeš skidao da ne bacaš u prirodu,kazna je sigurno velika ako te netko prijavi.
 
Na vrh