• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

B&S motori

P

Pike

Guest
pozdrav svima,

kad sam kupio kucu prije 5 godina u njoj sam pronasao Partner samohodnu kosilicu model 355d.
pogoni ju četverotaktni B&S motor od 4,5 KS.
Stajala je na vlagi barem 5 godina i nije bas ostavljala neki dojam. No ubrzo nakon otkrica pod laganim utjecajem alkohola, šogor i ja se išli kladiti tko će je prije upaliti. obavio sam brzinski pregled (pogonska remenica je bila trula,ali isto tako manje bitna ). ocistio svjecicu, ulio ulje u karter, natoci benzin i sve je bilo spremno za igru. meni kao gazdi je dopala cast da idem prvi. duboko udahnuh, stavio čok i prvi potez spage......
i ona radi!!!
iz prve! sogi je opal na rit od cuda a ni ja nisam bio daleko. sve u svemu zamijenio sam i remenicu i do sada sam se stvarno nakosio.
kosilica radi i dalje ali bih trebao malo ju servisirati.
1. curi joj ulje - pretpostavljam dihtung na karteru
2. kad se natoci gorivo do vrha curi i benzin - rezervoar? dihtung rasplinjaca?
3. gas sajla ne gasi motor kad je pustim - nova sajla?

ima netko ideju koliko ce me kostat servis?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
servis oko 50 eura,pravi servis preko 100 eura.bolje kupi polovan motor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
vozi tako dok ide, samo svaki put provjeri dal ima ulja u karteru :)
 
P

Pike

Guest
vozi tako dok ide, samo svaki put provjeri dal ima ulja u karteru :)

to i radim, ali me brine sajla.
ne osjecam se ugodno kad pustim gas a ona i dalje radi :?
gdje ima dijelova za kupiti?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hm....pa ne treba radi par kapi ulja koje pusti, mijenjati cijeli motor...pogotovo brigs koji pali od prve....to je raritet:lol:
Pretpostavljam da se radi o motoru serije 12000. dao si premalo informacija....gdje curi...moguće dihtung, o-ring gdje štucna od mjerne šipke ulazi u karter, semering radilice.....
Gdje curi benzin,,,,gore na rezervoaru ili kroz sami rasplinjač?
Gas sajla ne gasi motor zatvaranjem zaklopke, nego ima jedan elektro kontakt na dijelu di je mehanizam kočnice
 
P

Pike

Guest
Hm....pa ne treba radi par kapi ulja koje pusti, mijenjati cijeli motor...pogotovo brigs koji pali od prve....to je raritet:lol:
Pretpostavljam da se radi o motoru serije 12000. dao si premalo informacija....gdje curi...moguće dihtung, o-ring gdje štucna od mjerne šipke ulazi u karter, semering radilice.....
Gdje curi benzin,,,,gore na rezervoaru ili kroz sami rasplinjač?
Gas sajla ne gasi motor zatvaranjem zaklopke, nego ima jedan elektro kontakt na dijelu di je mehanizam kočnice

nisam skidao masku pa ne vidim gdje curi ulje. nije neka kolicina cca 1L na sezonu.
benzin se slijeva sa vrha rezervoara, ali ne vidi se tocno gdje od maske.
sto se sajle tice ako je do prekidaca onda bi wd40 trebao pomoci.
inace kosilica je stara 20 godina pa se oznake na njoj bas i ne vide. nema mi druge nego ju ogoliti :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako je to motor koji mislim da je....onda skini mislim da obična vijka gore koji drže plastiku i proučavaj gdje curi....ta plastika ničemu ne služi tako da možeš i bez nje raditi. Očitaj naprijed na limenom poklopcu iznad svječice brojeve...
Ako troši 1 litru na sezonu, onda si ujedno osiguran da nikad ne trebaš mjenjati ulje:rolfer:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
imam i ja malih problema na vikingu,radi se o brigsu 3.5 konja..
na ful gasu mi se osjeti nekakvo trokiranje i lagano puckanje u auspuhu,jel to možda do svjećke ili treba karburator ispuhat i poštelat..:?:
 
P

Pike

Guest
Ako je to motor koji mislim da je....onda skini mislim da obična vijka gore koji drže plastiku i proučavaj gdje curi....ta plastika ničemu ne služi tako da možeš i bez nje raditi. Očitaj naprijed na limenom poklopcu iznad svječice brojeve...
Ako troši 1 litru na sezonu, onda si ujedno osiguran da nikad ne trebaš mjenjati ulje:rolfer:

skinuti cu poklopac pa cu proucavat,
a sto se tice ulja - to mi je uvijek bilo na pameti da bar uvijek imam frisko ulje u njoj :)
 
P

Pike

Guest
imam i ja malih problema na vikingu,radi se o brigsu 3.5 konja..
na ful gasu mi se osjeti nekakvo trokiranje i lagano puckanje u auspuhu,jel to možda do svjećke ili treba karburator ispuhat i poštelat..:?:

mozda ti je dizna na karburatoru zastopana?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kak 3,5:scratch, učinilo mi se da je tvoj isto serija 12000....nema veze....
Uglavnom, sad na početku sezone najčešće se sve svodi za zaštopan rasplinjač.
Ako imaš čašicu, skini je i probaj sa nekim svrdlom(promjera nešto manje nego dizna) pažljivo sastrugati. Često puta je to dovoljno i bez skidanja rasplinjača dolje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sve ove dijagnoze su opravdane jer ipak je to briggs,a vidim troši i ulja koliko moj tecumseh benzina tokom sezone :mrgreen:

sorry jeffy,ali morao sam ovo izustiti,znaš kako volim briggse:supz:
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo jedno brzinsko pitanje..pošto nemam nikakve upute za njega koje ulje vi stavljate u B&S motor od 3,5 konja?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
stavi SAE 30 i gas, mislim da čak imaš pakiranje od 0.7l kolko i ide unutra
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
neznam, nisam to nikad stavljao al pretpostavljam da može. Ne vidim neki razlog da se to ne stvalja osim možda cijene.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ma ostala mi od auta cijela litra od prošle izmjene pa da ga iskoristim
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
aj molim te ako možeš poslikaj tu svoju kosilicu jer mislim da imamo potpuno istu makinu, moja kosi već 17 godina bez prestanka i nakon zime upali iz prve.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Kak 3,5:scratch, .
točnije,2,4 kw....:mrgreen:
sve ove gijagnoze su opravdane jer ipak je to briggs,a vidim troši i ulja koliko moj tecumseh benzina tokom sezone :mrgreen:
:
pa ne bi se složio,ja u sezoni uopće nemam potrebu za dolijevanjem..:scratch
Evo jedno brzinsko pitanje..pošto nemam nikakve upute za njega koje ulje vi stavljate u B&S motor od 3,5 konja?

kupio valvoline sae 30 ,litra je 49 kuna..a ide ga nešto više od pola litre..
wb5utf.jpg
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
sve ove gijagnoze su opravdane jer ipak je to briggs,a vidim troši i ulja koliko moj tecumseh benzina tokom sezone :mrgreen:

sorry jeffy,ali morao sam ovo izustiti,znaš kako volim briggse:supz:

Hehebe se meni za te indijance....znaš da je to isto gov*o, samo druga ambalaža:supz:

@MTD....još točnije 1,9kw
 
Na vrh