• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

baca ulje na auspuh

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
alo dečki danas sam čistio snijeg sa svoim tomom 522 i počeo mi je bacat ulje na auspuh:madmana:dal je u pitanju uljna karika il nešt drugo
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
možda misli na vođice na ventilima kada se one razlaufaju baca ulje,tu ima dosta nagađanja treba otvoriti pa vidjeti
nego nepali traktro ostavi u garažu pa kada otopli raskalpanje ili ako imaš dobre uslove ,mislim na garažu dobru odmah rasklopi i na posao ako si kakav majstor možeš sam rasklopiti ali kada budeš sastavljao potraži iskusnijeg od sebe ko zna eto toliko od mene
POZDRAV
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
vodjice na ventile, ako su one potrosene moze da ulazi ulje preko njih u cilindar

oil_consumption_valve_guide_seals.jpg



http://www.westerncanadacorsa.com/HallofShame/Bording/BadlyWornValveGuideWithValve-StemEnd01.JPG

Mada mozda su kod tebe karike, kad menjas menjaj obe i mirna glava jos 10 godina
 
Posljednje uređivanje:
M

miroslav k

Guest
Koja kolicina ulja je u pitanju? jer motor bio u radnoj temperaturi i da li motor trosi ulje?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

Koja kolicina ulja je u pitanju? jer motor bio u radnoj temperaturi i da li motor trosi ulje?

ja sam jedno pola sata gurao snijeg i ond otišo kod susjeda na jednu:drinkers:a traktor je ostao radit na leru nekih 20 minuta i kad sam se vratio ono ulje po auspuhu a mjerač je jedva dodirnuo ulj a prije palenja je bilo ok:prayer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
To i se događa na pothlađenom motoru. Radiš s niskim gasom i malim teretom, pa prsteni ne dihtaju.
To se nama na Štoreu događa od kad ga imamo (mastan auspuh). Kad radi ozbiljniji posel i dobro se zagrije, toga nema. Jedino nikad ne fali ulja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja sam jedno pola sata gurao snijeg i ond otišo kod susjeda na jednu:drinkers:a traktor je ostao radit na leru nekih 20 minuta i kad sam se vratio ono ulje po auspuhu a mjerač je jedva dodirnuo ulj a prije palenja je bilo ok:prayer:

ošla uljna karika...pitanje je kad si dodal gasa jel jako zadimio onak bijelim dimom?
ako je...vozi dalje i pazi na ulje :p
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

ošla uljna karika...pitanje je kad si dodal gasa jel jako zadimio onak bijelim dimom?
ako je...vozi dalje i pazi na ulje :p

da u pravu si kad sam dodao gas malo jače jako je zadimio bjelim dimom:prayer:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma nemoj te nagađati potrebno je samo otvoriti motor i pogledati,garantujem da su riknule uljne karike. Hladno vrijeme ,startovanje na hladnom vremenu ulje se sleglo i to je to ili su možda i prikraju i došao trenutak da riknu
:supris:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
da kolega riješio sam privremeno.karike bile katastrofa.stavimo nove nakon dva mjeseca probije ulje između glave i cilindra.ponovo dođe majstor honuje cilindar i sradi i vođice nove i karike i nešto je još brusio valjda glavu.al nakon dva mjeseca ono opet ista priča.cilindar mastan i troši malo ulja nije strašno al troši a snaga je ok.interesantno je da svaki put kad su mijenjane karike da je uljna totalno loša pa ove dvije iznad tako još su ok a kompresiona odlična.nije mi jasno kako uljne tako brzo odu a kompresione ne..ja ga sad teram dok ide i onda generalka kompletno,,,,,,,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najverovatnije los kvalitet karike uljne. i meni se desavalo na nekim motorima da su kad ih otvorim kompresione ko nove a uljane skroz otisle.tu se i stublina prosirila jos ako je honovo jos sira. trazi kvalitetne delove kad budes radio i stubline obavezno
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Od kojeg proizvodjača ste kupovali karike jer nebi smjele tako brzo odlaziti.
 
Na vrh