• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

balirka sa gurtama ili valjcima

  • Temu pokrenuo antonio3333
  • Datum prvog posta
A

antonio3333

Guest
Bok. citam forum, svi hvale nove balirke a mene zanjima koja je bolja balirka sa gurtama ili sa valjcima. radimo oko 120 bala sjenaze, a kad bi kupili balirku radili bi okrugle bale sjena i slame.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
antonio3333 kaže:
Bok. citam forum, svi hvale nove balirke a mene zanjima koja je bolja balirka sa gurtama ili sa valjcima. radimo oko 120 bala sjenaze, a kad bi kupili balirku radili bi okrugle bale sjena i slame.

prekopaj malo u temi sa balirkama, tamo ima slika i svega, moja preporuka je kombinacija lanci i valjci, radi besprijekorno u svim uvjetima.i najlakše za terat :D
imaš podosta slika moje balirke galignani u radu :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
slažem se s bogecom samo gledaj s valjcima ili na lance jer na gurte ako je malo starija balirka i ako očeš stisnuti balu kako treba pucat čeju ti gurte i neče biti bala čvrsta baš al gledaj da dok ju zatvaraš da ima blokadu da pritisak dok stiskaš balu ne drže cilindri nego da ima dole kopču jer čeju ti brzo otiči cilindri radi pritiska
to znaju imati neke starije claasove balirke
 
A

antonio3333

Guest
Vidim ljepa balirku imas bogec.aj mi reci de si ju kupel ,koji je to model. dobar ti je mf ja imam jd 80 konja , dali je to dosta da ju ozmekne. kak voziš bale doma?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
antonio3333 kaže:
Vidim ljepa balirku imas bogec.aj mi reci de si ju kupel ,koji je to model. dobar ti je mf ja imam jd 80 konja , dali je to dosta da ju ozmekne. kak voziš bale doma?

model je GA CR 32 , sa noževima, kupio sam ju u agroklasu u zlatar bistrici, išlo bi sa jd jer je stvarno lagana za terat, mf ju ne osjeti ni kad je puna balirka, dok drugima krepavaju traktori.inače gallignani proizvodi balirke i omotače za petinger, massey i fendt, pa tako i cjena raste, ali samo su druge boje, tako da imaš jako dobru robu za prihvatljivu cjenu. :D
bale vozim jednu po jednu doma, i tako nekoliko stotina puta po nekoliko kilometara , pa ponovim proces ponovo :D

hvala na pohvalama :D
 
A

antonio3333

Guest
e tak i ja vozim bale. cul sam da znaju kupiti jeftino samoutovarnu prikolicu izvade sve iz nje i gore stanu 3 bale.kod nas je baliral tip isto sa galignanijevkom, ali to je bila neki prvi model koko sam ja svatl njega, žute boje imali su omatac kak imas i ti. ja mislim da je taj omotac najbolji za tu cjenu jer ovi ostali bacaju bale sa pola metra pa se bala voli prepiciti. e jos sam te stel pitati kak si prosel sa kapitalnim ulaganjima i balirku si uzel na kredit ili u kesu? ak se smije znati :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
antonio3333 kaže:
e tak i ja vozim bale. cul sam da znaju kupiti jeftino samoutovarnu prikolicu izvade sve iz nje i gore stanu 3 bale.kod nas je baliral tip isto sa galignanijevkom, ali to je bila neki prvi model koko sam ja svatl njega, žute boje imali su omatac kak imas i ti. ja mislim da je taj omotac najbolji za tu cjenu jer ovi ostali bacaju bale sa pola metra pa se bala voli prepiciti. e jos sam te stel pitati kak si prosel sa kapitalnim ulaganjima i balirku si uzel na kredit ili u kesu? ak se smije znati :D

balirka omotač i traktor kredit a plugovi i sjetvospremač na keš i sve štima za kapitalna, predano i sad čekamo pare :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel imaš pravo na kapitalna i za keš?? koliki minimalni iznos sada treba biti???
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel imaš pravo na kapitalna i za keš?? koliki minimalni iznos sada treba biti???
da imaš pravo, kao minimalno je 40000 tisučki ali mi smo zvali i ide i na manje jer je u sklopu ostalih stvari :D ma divota :D
 
A

antonio3333

Guest
koko treba proci da ti vrate pare? i ja sam cul da mors imati dobre veze ak oces da ti vrate 50%
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nama su za novi traktor vratili kapitalna tek za 6 mjeseci!, još je bilo 25% :!:
 
Na vrh