• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirka Welger AP 12

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
i kod mene je ovakva ista welger ap12k,i radi vec oko 6-7 godina,nikada nije bilo nikakvog kvara a ni problema sa vezanjem,samo par puta naostrio nos sto sijece sijeno..a moja radi sa imt 539..

dali je može welger AP12 pogoniti masey ferguson 35 bez duplog kvačila,pošto kod mene nema duplo kvačilo
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Molio bih sve forumaše ako ko poseduje kakav katalog,upustvo oko rukovanja,održavanja podešavanja prese WELGER AP 12
 
E

Emirr

Guest
Molio bih sve forumaše ako ko poseduje kakav katalog,upustvo oko rukovanja,održavanja podešavanja prese WELGER AP 12

tesko ti je raditi ako nema duplo kvacilo,valja negdje malo usporiti zbog sijena a nesmijes oduzet gas...a moze je pogonitit
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
MOLIM ZA POMOĆ Imali gdje da se skine kakva knjiga,katolog o održavanju rezervnim djelovima za Welger AP 12 ili dali ko poseduje takvo nešto
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
MOLIM ZA POMOĆ Imali gdje da se skine kakva knjiga,katolog o održavanju rezervnim djelovima za Welger AP 12 ili dali ko poseduje takvo nešto

tesko je to naci druze jer je ta balirka stara,ako ti treba bilo koji dio za nju slikaj i stavi ovdje na forum pa cu ti ja reci koja je cijena u bih,ima covjek u bih u bijeljini sve dijelove za sve tipove balirki,ako te zanima podesavanje slikaj i oznaci na slici sta te zanima i reci cu ti ja na koliko ces sta stegnuti,ima na mojoj presi naljepnica i na njoj sve lijepo pise,samo odmjeris kako je napisano i to je to,za stelovanje mi moras samo reci koji tip spage koristis i sve cu ti opisati u par recenica .
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Hvala ti druže na pomoći pokušat ću da slikati pa da postavim slike ,interesujem me dužina noža na topu jer je se u mene istrošio pa pa sam odlučio da ga moj majstor metalac napravi pošto je našao odgovarajući materijala pa ga ineresuje dužina noža.Takođe interesuje me vijak M17 u unutrašnjosti se nalazi na oba petljača na njima je opruga kako sam ja skužio kada ga zavrćem on steže onaj kljun ,pa me interesuje koliko se to mora zategnuti.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Hvala ti druže na pomoći pokušat ću da slikati pa da postavim slike ,interesujem me dužina noža na topu jer je se u mene istrošio pa pa sam odlučio da ga moj majstor metalac napravi pošto je našao odgovarajući materijala pa ga ineresuje dužina noža.Takođe interesuje me vijak M17 u unutrašnjosti se nalazi na oba petljača na njima je opruga kako sam ja skužio kada ga zavrćem on steže onaj kljun ,pa me interesuje koliko se to mora zategnuti.

sutra cu ti to izmjeriti i javiti,a slikaj mi sta te zanima i nema frke.pozz
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
treba mi objašnjenje kako se ubacuju fotografije na ovaj forum ako znaš napiši
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
treba mi objašnjenje kako se ubacuju fotografije na ovaj forum ako znaš napiši

imas objasnjeno gdje su slizbene obavijesti i pravila kako ces podici sliku na internet i onda samo kopiras kod iz tog prozora gdje pise forum code,a ovdje gdje kucas text imas ikonu kao sliku i tu zalijepis taj kod i to je to.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Nismo svi baš stručnjaci što se tiče kompjutera mi smo poljoprivrednici i ratari a u redu je našao sam kako se ubacuje fotografije HVALA ,nisam znao gdje se da pročitam.:scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Nismo svi baš stručnjaci što se tiče kompjutera mi smo poljoprivrednici i ratari a u redu je našao sam kako se ubacuje fotografije HVALA ,nisam znao gdje se da pročitam.:scratch

Ma ništa,ako treba detaljno kaj još pomoč stojim na usluzi:)
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Molio bih sve forumaše ako ko poseduje kakav katalog,upustvo oko rukovanja,održavanja podešavanja prese WELGER AP 12
Upustvo nema sve sto te interesuje pitaj slobodno sve drzim u glavi kao sto znas haha
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
slika022c.jpg
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
remont moje prese welger Ap12

Danas mi je bio majstor Dragan rasklopili smo moju presu Welger AP12 i počeli smo sa remontom međutim imam velikih problema sa klizačima na topu jer su mi se puno izlizale drvene letve i šine po kojima one klize. Imali ko kakvo rješenje kako ubaciti te šine jer kako smo gledali nepostoje nikakvi vijci niti matice koje to pričvršćuju. Takođe, molim sve forumaše da mi pomognu gdje da nabavim one drvene letve na topu, imali ko to da pravi i koja je cijena evo i fotografije mog tunela kako je izlizan i oštećen:

dscn1309ug.jpg


dscn1310e.jpg
 
Posljednje uređivanje:

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Drvene klizace imas kod Steve neko tamo ima sigurno njegov br on je glavni snabdevac za vas kraj a sine su najmanji problem taj majstor bi to trebao znati resiti ako je majstor
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma dobar je Dragan majstor poznaje on tebe Levak samo ako imaš kakvo rešenje oko zamjene ili ubacivanja nekih drugih šina ili da postojeće popunim varom pa da obrusim pa nek traje kolko traje molio bih pomoć, A što se tiče Steve i njegovih djelova skup je ko Žara nego dali postoji rešenje da se klizači drvene letve izrade kod stolara i od kojeg drveta pošto orginalne vidim da su presovane iz više slojeva.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
prosto da prostije ne moze biti navaris nove sine preko tih uzmes kod steve klizace ne verujem da su i kod njega vise od 30 eura izmeris visinu i sirinu tunela postavis klizace na klip izmeris i tu sirinu i visinu zatim skines klizace odneses kos stolara otanjis koliko treba i gotovo
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Interesujeme koja vinka da povarim mislim koja debljina dali da uzmem malo deblji lim izmotam ga na vinkla ili da pokušam naći slična vinka sada sam u dilemi gdje da nađem tu širinu vinkla,a nepristupačno je prići do tunela nemože nikako jedino razmišljam da otpozadi balirke nekako se pokušam provući se kao bi to sve povario jer sa prednje strane nema šanse.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Stani decko prevedi ti meni na nas jezik jel ti pravis presu ili majstor ako je majstor i procita ovo znace sta treba da uradi ako nezna neka baci alat u drinu i skoci sa njim
 

Najnoviji postovi

Na vrh