• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirka Welger AP 12

M

Monte

Guest
Moze li mi neko reci kakva je to balirka Welger AP 12 i za koji traktor ide.Ako neko ima sliku molio bih da mi je posalje ili objavi na post-u.Hvala unaprijed.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
uf sta ljulja trajktoa..
mislim da bi to imt 533-539,ursus c-335 ili nest slicnoga bilo bolje,,ustvari to je za te traktore...
 
M

Monte

Guest
Niko nije dao tehnicke karekteristike ove balirke, pa ako ima neko dobro bi bilo da objavi zahvaljujem se.
 
B

Bobo

Guest
Monte kaže:
Niko nije dao tehnicke karekteristike ove balirke, pa ako ima neko dobro bi bilo da objavi zahvaljujem se.

Tesko da to itko ima... probaj ne nekim njemackim ili austrijskim forumima. Ako ne znas njemacki, pokusaj na engleskom. netko ce ti sigurno odgovoriti ako zna...

Monte kaže:
Ocekujem odgovor u vezi dimenzija balirke AP 12.Hvala.

Isto kao i gore... Da to netko ima, vec bi napisao.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Monte kaže:
Ocekujem odgovor u vezi dimenzija balirke AP 12.Hvala.
sto te toliko zanimaju te dimenzije :scratch
 
M

mirapz

Guest
ja imam taku rshodovanu balirku ali u boljem stanju nego što je ta na slici, preša nije loša dobro veže. ja sa svojom nisam imo nikaki problema sad su mi ošli oni velki pokretni zupćanici i nemogu ih nigdje naći a ostatak preše je u super stanju...
 

coban

Novi član
Tu od
25 Svi 2009
Poruka
24
Imam takvu balirku,samo je malo razlicita u detaljima od te sa slike.To je robusna,teška,masivna balirka,meni ju je vukao zetor 5245.Staro je staro,ali ako su vitalni dijelovi dobri ona radi bez problema.Jedina zamjerka po meni je sto je spora u odnosu na novije modele.
 

coban

Novi član
Tu od
25 Svi 2009
Poruka
24
I točno je da ljulja traktor tako da je idealna za djecu uspavljivati
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
I točno je da ljulja traktor tako da je idealna za djecu uspavljivati

ako poseduješ balirku welger AP 12 molim te trebaju mi dimenzije,dužina rude za kačanje posedujem takvu pa je ruda pravljena pa mi se čini da je malo duga ,interesujeme fabričke dimenzije,dužina.Spremam se da pravim rudu kao bi lakše kačao za traktor pa bih volio da to sve bude po fabričkim dimenzijama.
Unaprijed zahvalan:prayer:
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
ja imam taku rshodovanu balirku ali u boljem stanju nego što je ta na slici, preša nije loša dobro veže. ja sa svojom nisam imo nikaki problema sad su mi ošli oni velki pokretni zupćanici i nemogu ih nigdje naći a ostatak preše je u super stanju...

imas dijelove u srbiji covjek pravi za sve tipove balirki..szr nena inđija imas i na netu..
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
ako poseduješ balirku welger AP 12 molim te trebaju mi dimenzije,dužina rude za kačanje posedujem takvu pa je ruda pravljena pa mi se čini da je malo duga ,interesujeme fabričke dimenzije,dužina.Spremam se da pravim rudu kao bi lakše kačao za traktor pa bih volio da to sve bude po fabričkim dimenzijama.
Unaprijed zahvalan:prayer:

jel ti treba duzina rude ili sta vec..imam je takvu balirku i ako hoces mogu ti izmjeriti bilo sta i staviti slike..
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
jel ti treba duzina rude ili sta vec..imam je takvu balirku i ako hoces mogu ti izmjeriti bilo sta i staviti slike..

interesujem dužina rude a izgled znam kako izgleda je gledao sam je već u narednim postovima - na fotografiji ali kod moje nije ista ruda za kačanje i nema ispod onog podizača tj onog vinta da je spuštaš i podižeš. U planu sam da je malo servisiram ima luftova na onim malim poluzupčanicima na petljačima i na batu moram mijenjat ležajeve i one drvene letve,ma mislio sam je malo servisirati pa sam to htio i u kompletu da uradim i rudu.Jedan mi majstor reče da moram te letve drvene promjeniti iz razloga što se nekad desi pa desni vezač neće da veže i čupa sijeno, ato je zkaže zbog nepodešenog bata.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
interesujem dužina rude a izgled znam kako izgleda je gledao sam je već u narednim postovima - na fotografiji ali kod moje nije ista ruda za kačanje i nema ispod onog podizača tj onog vinta da je spuštaš i podižeš. U planu sam da je malo servisiram ima luftova na onim malim poluzupčanicima na petljačima i na batu moram mijenjat ležajeve i one drvene letve,ma mislio sam je malo servisirati pa sam to htio i u kompletu da uradim i rudu.Jedan mi majstor reče da moram te letve drvene promjeniti iz razloga što se nekad desi pa desni vezač neće da veže i čupa sijeno, ato je zkaže zbog nepodešenog bata.

to ti nije do tih drvenih letvi,one imaju stelovanje,otpustis vijke m10 i imas dva vijka m12 i na njima su excentri za podesavanje tih letvi ja sam to kod sebe stimao,a nove je tesko napraviti jer su rađene lamelno od kamada drveta da se sporije trose...duzina rude ti je 127 cm a evo ti i slika moje ako ti jos sta treba samo javi.
dscf1304l.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
to ti nije do tih drvenih letvi,one imaju stelovanje,otpustis vijke m10 i imas dva vijka m12 i na njima su excentri za podesavanje tih letvi ja sam to kod sebe stimao,a nove je tesko napraviti jer su rađene lamelno od kamada drveta da se sporije trose...duzina rude ti je 127 cm a evo ti i slika moje ako ti jos sta treba samo javi.
dscf1304l.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

ja imam takvu balirku al model ap 12 k s onim spuštenim remenicama i ravnom hubom iznad bata odlično me služi već 8 godina vučem je s zetorom 4911 ...
 
E

Emirr

Guest
ja imam takvu balirku al model ap 12 k s onim spuštenim remenicama i ravnom hubom iznad bata odlično me služi već 8 godina vučem je s zetorom 4911 ...

i kod mene je ovakva ista welger ap12k,i radi vec oko 6-7 godina,nikada nije bilo nikakvog kvara a ni problema sa vezanjem,samo par puta naostrio nos sto sijece sijeno..a moja radi sa imt 539..
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
ja imam takvu balirku al model ap 12 k s onim spuštenim remenicama i ravnom hubom iznad bata odlično me služi već 8 godina vučem je s zetorom 4911 ...

Hvala ti na informacijama na dužini rude po tvojim dimenzijama već sam odradio rudu, ali bih te htio pitati dali bi mogao poslikati noževe na batu i tunel,i imasli kakvo rešenje oko tunela jer u tunelu gdje mi hodaju one letve dosta je se izlizalo pokušavao sam da podesim letve i neuspjeva jer je stvorilo već usjek i ima dosta lufta ,imali tu kakvog rešenja,moram to riješiti nepodudaraju mi se noževi i ne siječe sijeno dobro,čupa,nekada se desi neće da desni vezač da zaveže balu i to uvijek desni, riješio sam ove zime da je svu servisiram pa molim te imašli kakvih savjeta. :prayer:
 
Na vrh