• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Ima koji od vas da je u blizini Ivanca da ju pogleda,tu DF 380?
Nisam vise pametan sta,kako,gdje,zasto
Sad ujak svoju pustio u pogon,njegova Claas je tiha i mirna,ali on traži 4000e za nju,kod njega je 20 godina,nikad nije usluzno radila,nekih 1000 bala godisnje samo za sebe..
 

Prilozi

  • 20240218_124934.jpg
    20240218_124934.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 18

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Ako znaš da je balirka od ujaka provjerena,rod ste,mislim da ti malo veća cijena nebi trebala biti problem
Svaki ušteđeni euro dobro dođe,ali u konačnici puno puta jeftinija na kraju ispadne skuplja
500 eur ti je 2-3 tjedna rada u firmi
Ne nagovaram te ne ništa, samo dobro razmisli,na kraju je to tvoja odluka
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
A pitanje je u kojem smjeru ce cijena tih kocka balirki ici. Bojim se da kroz par godina neces imat kome prodat kocku,a sad bih dao za nju ko za suho zlato..
Veliki rizik,a pitanje koliko bih usluzno ona novaca donijela.

Mozda mi je bolje usmjeriti investiciju u vitlo i berac za kukuruz..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
To ne možeš znati
Ja sam svoju kupio prije 25 god,i do sada nikakvog većeg kvara na njoj nije bilo,a radim 2000 bala godišnje,bilo je popucalo par federa lanac i sl.ali sve se rješavalo na njivi
Otac je tada rekao ,šta ćemo to ić kupovati,kaže za te pare će nam drugi balirati 20 god,ali problem je bilo kad god sam trebao ić balirati svi su imali nekih obaveza i teško je bilo nekog uslužno anći,a sprema se kiša
Čak sam ih znao i unaprijed zvati i pitati za točno određeni dan i kaži ok,a taj dan kaže nemogu,a kiša se sprema,za poluditi
I na kraju sam puko i rekao sljedeću zimu ili ćemo kupiti balirku ili nećemo više kositi
Tada je platili 2700 dem,danas mogu dobiti toliko eur pa ti vidi
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
A pitanje je u kojem smjeru ce cijena tih kocka balirki ici. Bojim se da kroz par godina neces imat kome prodat kocku,a sad bih dao za nju ko za suho zlato..
Veliki rizik,a pitanje koliko bih usluzno ona novaca donijela.

Mozda mi je bolje usmjeriti investiciju u vitlo i berac za kukuruz..

Što se tiče prodaje balirki jako teško se prodaju kod nas već i sad, jedino izvoz za BiH, ja sam svoju welger 45 prošle godine prodao za 2000€ u BiH, balirka bila u jako dobrom stanju, garažirana bez čudnih zvukova i jako tiha.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ako je ta od ujaka kako kažeš u super stanju, i znaš njezinu povijest, kupuj ju, ako budeš imao posla za nju ona tih 500 e otplati za dva dana.

A ti sam moraš znati unapred jel budeš imal posla s njom ili ne.

Moja Welger 45 je kod nad 30 god. a pošto smo pred 2 god prodali stoku, ja sam ju odmah htio prodati, ali mi majka nije dala, veli nek bude, ne trazi te kruha.

I nekaj sam prošlog ljeta malo baliral usluge s njom i to kaj bi dobil za nju sam zaradil za par dana, tak da mi nije drago kaj ju nisam prodal.

Vjerojatno bude i ovog ljeta nekaj zaradila, tak da nek bude još malo.

A dok se bude nekad prodavala, koliko dobijem za nju, dobijem, nije mi ni važno.
Nekad za vrijeme rata je placena 5000 dem, a zaradila je puno.
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Posla necu imati tolko da mi se isplati davati 4000e za nju
Pitanje je hocu li imati srece sa kvarovima,dijelovima, a nemam ni majstora koji bi mi to jeftino servisirao..
A tko zna kolko ce vrijediti za par godina
Tako da mislim da cu radije ja uzeti vitlo s kojim cu imati posla i berac kukuruza koji ce mi za moje potrebe imati isplativost i ako uleti koja usluga, normalno da jos bolje...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Nije poanta da majstor za balirke bude jeftin, nego da ga uopce ima i da ju zna kvalitetno složiti.

Ti sam znaš kaj je tebi prioritet, ja jedva stignem sebi pobrati, pa u usluge sa beračom nejdem.
A i nije to nešto ni napredno brati sa traktorskim beračom, mislim usluge, to je da poludiš od dosade.
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Ehh pa to je,sta u svojoj okolici imam jednog takvog covjeka koji je prebukiran i pitanje je dal bi stigao i ako bi stigao po kojoj cijeni, nema mi smisla davati tolke pare za stroj na kojem necu imati isplativost..

A berac,da je dosadno, to stoji,vozis se u krug,ali mislim da se moze okej zaraditi,pogotovo u mojem kraju di su jos uvijek ti jednoredni popularni.
Makar ne znam kak se sad krecu cijene,dal idu po bunkeru ili po parceli
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
@Dux98 Slažem se da je puno za kocka balirku dati 4000€ i tvoj ujak da ju stavi na prodaju teško bude to dobil. Ne zato kaj stroj nije dobar nego za njega nema posla da bi se isplatil. A balirka od 4000€ i od 2000€ mogu jednako dobro delati i teško je procjeniti koja kolko vrijedi osim po limu (kaj malo znaći). Bolje gledaj balirke oko 2000€ a ostatak uloži u vitlo jer se tu ipak da nekaj zaraditi…
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Ma da, nema smisla 4000e u balirku dati. Njemu želim svu sreću u prodaji i da dobije 4500 ja bi bil sretan..
Ak slucajno naletite ili saznate za kakvu dobru balirku,javite,pišite..
Vitlo budem uzel 5T SI u Auto Horvatu,a berac Sip Eko ili Tornado,ovisi kak budem se namjeril,ali ima jos dosta do sezone tak da nije sila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh