• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ne radi mi mehanizam za podizanje pick-upa, ima li smisla ugraditi hidraulično dizalo?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Pa šta ti tamo ne radi,barem je to jednostavno složeno,jedino da ti nije kakva opruga otpala
Možeš ugraditi hidraulično,ali ti mora dobro složit ili dimenzionirat,jer balirka radi na većim okretajima,a tamo je dosta mali cilindar,pa da ti se ne desi da ga malo cimneš,a on skoči u gornji položaj,probaj si prije sa kotačem na boku pickupa.
Ja sam se naviknuo naonaj mehanizam,i koliko meni treba sasvim je ok
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ustvari, nije da ne radi, već je da pola toga nema, neznam kako je bilo originalno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja kupio na ebay , čini mi se da je bio manje od 10$ .
Super stvar , preporodio sam se sa njim.
Senzor je reed , lako za montirati samo magnetić zalijepiš negdje na petljače i gas.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene, svi balirke kopčaju na podizne ruke hidraulike. Na livadi kod okretanja samo malo podignu ruke, a kod transporta maknu kardan i onda mogu više podići.
Balirka je doduše 30-40 cm više otraga u odnosu na Vidukino kopčanje, ali nisam primijetil da netko ima bilo kakvih problema. Teren je brdovit.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Jel ima neko za prodati mehanički podizni mehanizam, ili nekakvu ideju za ugraditi cilindar?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Kakvu balirku imaš?
Cilindar ti je najbolje(najlakše) ugradit vodoravno gdje ti dolazi mehanički podizač,na klipnjaču mu pričvrstiš sajlu pickupa
Mislim da ima negdje u temi nazad slike ,netko je radio to već
Utipkaj na gogle "balirke forum" pa ćeš naći nešto slika
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Slika mehanizma na netu od balirke Welger:

Vitlo Welger.jpg

I kako izgleda moj nepotpuni mehanizam:
Ta balirka je slična kopija od Welger AP52!
Mehanizam.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Znaci ekipa zanima me kako se pokazala balirka welger ap 12.Jeli za brdovita podrucja?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Za brdovita i bas brdovita podrucja new holland 265.850kg teska I ferguson bez vuce je vuce kud zamislis. Bala joj j takva da mozez po dve bale sa po dva prsta da nosis,nabodes je na vile i bacis na sprat a ta welger mislim da ima slicne gabarite ali je 40 sirok tunel i pravi velike bale se kojima se slomis do podne
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Mislim da welger ap12 je predhodnica ap41, i meni se pokazala jako kvalitetnom, naručito ako je doslovno za vlastite potrebe, nije bila teška za vuć, uska za svugdje provest, jedino joj je protok mase malo slabiji zbog uskog tunela.
Obrati pažnju na tunel jer im je to slaba točka, a to je već dosta star stroj.
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Sto se tice vuce vuci cu ju sa storcom 502 to mi nije problem.

@Viduka OPG ,
Na sto moram pazit kod tunela mozete mi malo razjasnit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ljudi može preporuka za nabavu balirke. Mora biti nova - financirana je mjerom 6.3.Do sada jedino što sam našao su poljske koje mi se čine dosta loše i skupe.
Zar stvarno više na tržištu nema šiure ponude za kockaste bale, ili sam ja samo nesposoban :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh