• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Imam problem sa balirkom john deere 332. Desna strana je u pitanju, koja dosad nikad nije razvezala ni jednu balu. Desava se da petljac ne sveze balu,
1.budu obadva kraja samo odsjecena
2. Na jednom kraju spagu je cvor, na drugom nista
3. Uopce ne dode drugi kraj spage pa nema sta svezat.
Sveze 2 bale pa nece 2, pa 1 sveze, i onda ostane bez spage na drzacu. (igla lijepo donese koliko vidim)
Sve se pocelo desavati, da je na 300 bala 3 puta ostala bez spage na drzacu i nastavila normalno, e sad vise nikako.
Ako netko zna sta bi moglo bit
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Samo Welgerovi vezači "trpe"bilo koju špagu bez štelanja, kod sjena najbolje je da u tu balirku staviš Tip 350, kod slame i otave bude možda prošla i Tip 400. Pod uvjetom da su nožići oštri,i da vezači nisu hrđavi ili masni.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Moja radi na tip 400,a sve me nešto vuče da probam i sa 500,što mislite o tome jer na ovaj 400 radi perfektna,eventualno na 300 komada radpusti 1 ,I to sam obično ja sam kriv.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Ja sam krenul jučer sa baliranjem. I kao što je bilo očekivano balirka za kocke je otkazala poslušnost, odnosno toliko je razvezivala da smo odustali i na kraju napravili još 7 rolo. Kocki smo uspjeli napraviti jedno 500-600 kom.
C3DA8629-9D22-4C4C-B7E8-A85E0F85F025.jpeg
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
A,gle kolega Welger Ap 41 radila većinom s tip 400, tip 500 bila samo dobra u slami. U sijenu,a pogotovo u otavi gdje su bale bile teže,bala padne cijela ali prilikom utovara,tj. podizanja za špage, iste pucale kod čvora, s tim da je čvor ostao zavezan.
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Moja je radila na tip 400, oko 35000 kom od kad je kod mene. Prosle godine promijenio petljac i sad na tu lijevu stranu stavljam tip 500, radi bez greske. Ali desna strana me muci sad ne mogu naci kvar
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dal' ti držač špage ne ispusti ?
Neznam kako konkretno petljači na JD izgledaju ali ako sam dobro informisan slični su kao RS.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ima li one srpove ispod petljača koju primiču špage?
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Ima da, u redu je i to je isprobano. Iglu sam malo približio, cak je i bliza nego na strani koja dobro veze, ali opet nakon 30, 40 bala se desava da ne dode spaga do drzaca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma na igli je velika tolerancija , srpići su bitniji da ne prolete prije nego zahvate špagu sa igle i primaknu je.

Na kojem kraju ti ostaje čvorić i kakvi su krajevi špage?
 

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Bile su 3 situacije koje su se desavale napisao sam gore
1. Samo dva odrezana kraja bez cvora
2. Cvor je bio na kraju prema bali sto izlazi
3. Drzac spage je ostao bez spage
E sad kako sam iglu malo prilagodio dogada se samo ovo trece, drzac ostane bez spage nakon 30,40 bala..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imam pitanje.
Na balirki Deutz Fahr HD 360 mi se okrenuo jedan red opruga na hederu, rasipal se ležaj i okrenulo je letvu na koju su zašerafljene opruge.
Sad mene zanima jel za taj zahvat treba skidat dolje cijeli heder ili meni nešto promiče da se lim koji okružuje ekscentričnu ploču ne može skinut posebno ?
20220524_093605.jpg

20220524_093613.jpg
 

mbozic

Novi član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
11
Da li je netko imao situaciju da se vanjska košuljica ležaja na spoju kardana i vila koje guraju sijeno u tunel, miče u kućištu kao da je osovina spigana. Pomiče se i do 2 mm pa me zanima što se moglo spigati, a nije bilo nikakvog zapinjanja i pucanja sigurnosnih vijaka. Hvala. WELGER AP45
 

Prilozi

  • balirka.jpg
    balirka.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 23

Najnoviji postovi

Na vrh