• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
To ti je limenom kućište s polutkama,materijal počeličen i zna popucati morat ćeš rastaviti te vikenda bi vidio o čemu se radi.
To se događa zbog vibracija.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Tocno to je kod mene bil problem na AP 45 prije nekih 15 g.
Al ja nikad nisam puno sarafil balirku, nego sam imal jednog majstora koji mi ju je servisiral.
Nazalost, majstor je pokojni, a bil je doktor za balirke.
Nekaj je bilo spigano tu oko tog nosaca vila i to je on izravnal i vise nisam imal s tim problema.

A sad je doslo vrijeme da balirka vise stoji nego kaj radi i rado da joj je ovo zadnja god kod mene.
20220601_180759.jpg

Imam i originalni katapult od nje, ja nikad s njim nisam radil, stoji vec 25 god u staglju, a ko novi je.
 

mbozic

Novi član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
11
To ti je limenom kućište s polutkama,materijal počeličen i zna popucati morat ćeš rastaviti te vikenda bi vidio o čemu se radi.
To se događa zbog vibracija.
Hvala na objašnjenju, očito ću morati raskopati, jer koliko sam vidio da vanjska košuljica ležaja ima žljebove gdje sjedaju polutke, a sad su polutke izvan utora.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Obrati pozornost na kardansku osovinu koja prenosi pogon s reduktora na vile i batriju(snop petljača) ta se osovina zna pokriviti pa onda počnu pucati te limice jer nosi ležaj van centra što bi rekli mi dalmatinci bala(pleše) okolo bude varoši,a možda je i koji križ kardana zapekao ako nije podmazivan ili od stajanja u jednom položaju tokom zime.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Provjeri protok špaga iz kutija do igala,da se koja vodilica nije zapilala pa struže ,to je prolazna točka.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Kad me pocne moja NH zaje… imam osjećaj da bi možda prije s ovim napravil 200 bala nego s njom. 😁 Inaće, mislim da bi ova balirka na žgance bila dobra jedino za baliranje nekih specifičnih vrsta trave 😉 jer za ovu kaj jedu krave i ovce je besmislena. Prije krava pojede tu balu nego kaj on zbalira…
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Svaka čast tko si dade truda , vidim po netu puno sličnih videa , čak i u kantu stavljaju da dobiju balu, al realno ne bih se sigurno s tim zafrkaval. Kao što kaže kolega , koliko bi trebalo da napravi par stotina bala, opet možda je to sve tek toliko za pokazivanje jer neke prave koristi od toga nema sigurno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
To je budućnost...vidiš koliko košta nafta ;)

Dobro je za one koji si nemru priuštiti bolje.
 

vpersic

Novi član
Tu od
29 Tra 2019
Poruka
7
Imam jedno pitanje sgorbati 130.. Potrosene su mi vodilice klipa od drva. Koje drvo preporucate da ne kupujem original. Mozda bi odgovaalo akacija/bagrem. Navodno je to original skupo ako se moze dobit. Po katalogu je kvadrat 50x50 mm Hvala
 
Na vrh