• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ide mali vladika sa tom balirkom ko veliki...mislim da ju ni IMT 539 nebi mogao tak vuči...
e ja mislim da bi mogo sto ne bi nije povelik red taman tolko kolko treba
savo jel kod vlatka jednostepeno kvacilo??
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Savo Balirka ti je Exstra i ide brzo mislim da bolje ide nego one balirke Welger AP12,mada tu gdje baliraš nisu veliki otkosi skupljeni, nego nemogu samo da vidim našto je kačaš na poluge ili nekakvu poteznicu pošto vidim da je brdovito.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Savo, jel ti to nju dereš pun gas??
Jeeeeep :icon_super: već treću sezonu ,tako mi majstor levak rekao :x:

Kačam je direktno nazad na prečku na polugama , to i nije baš najsjajnije rješenje , po mom ukusu tačka kačanja trebala bi ići prema traktoru negdje na pola između kuke za prikolicu i vrha poluga
Najvjerovatnije ću da naopravim neku novu poteznicu samo za presu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uhhh...onda ide preša ko bog
Ja tjeram moju welgericu tako 1500-1700 okretaja motora i to joj je taman.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Samo gas i sto puniju presu i ne bojte se kad teras praznu i polako brzo ces ostati bez nje jeste cudno ali je tako
 
P

pecana

Guest
Pozdrav ja ti imam tunel sa balirke na prikolicu ali je sa internacjonalke ali ja mislim da to nije problem za pripasati.Meni nije potreban ako te zanima slobodno se javi na mail ( zpajic6@net.hr)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Dečki kakve su sada kod vas cijene veziva:tewe,tornado makital????????
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Dečki kakve su sada kod vas cijene veziva:tewe,tornado makital????????
tewe bolji od tornada al tu je kvaliteta a makital uzimam samo kad nema nista od ovo dvoje pa ni drvoplast samo kad moram :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ma uzimam koje god stignem , uglavnom od mene je oko 25e par makitala i bane komerca i sve koje sam probao veže bez greške , nije sve do špage ima nešto i do petljača :drink:
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
evo cjena kod mene
makital 25-30 km na akciji svake god prije sezone (doslovno se raspada!!!!!!)
tornado slovenski od 40-45 km (po meni prosjecan)
tewe austrija orginal 50-55 km (jako dobar koristio sam ga 7 god)
tewe na kojem pise made in eu od 45-50km ( losa kopija)
john deree od 65-70km (sve pohvale koristim ga 4 god )

naravno ne pricam napamet sve sam isprobao na par balarica!!!

ove gore navedene cjene se odnose na tip 400 je sve tanje puca jer su balice preteske,prosjek tezine je od 30-35kg kom a cjena baliranja je 0,60 pf kom i naravno popust na kolicinu 0,10pf(svi preko 1000 kom)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
ove gore navedene cjene se odnose na tip 400 je sve tanje puca jer su balice preteske,prosjek tezine je od 30-35kg kom a cjena baliranja je 0,60 pf kom i naravno popust na kolicinu 0,10pf(svi preko 1000 kom)

Pa to nisu ''balice''

Čekaj , pričaš o cijeni kompleta ? 2 klupka ?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
imam balirku mf 124. I koristim spagu tornado tip 360. Kad je djetelina a kad je slama koristim tip 500. Cjena se krece za par 10kg oko 55km
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ipak mi nije jasno da je tako kod tebe mala cijena makitala , da je ta cijena kod mene ja bi kupio odmah trebovanje za cijelu narednu sezonu
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ma kazem ti da nevalja izvlaci se iz cvora a nije dobro ni napravljen dok prodje kroz igle i mehanizam izvlasa se pola ga nema!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja sa makitalom nisam imao nikakvih problema , možda si ti naletio na neku lošu kopiju
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
bariccc iz kog djela bih si ti,u ponudi koju ja imam u par trgovina bilo kog proizvodjaca veziva 2 klupka(10 kg)nema bez 45 km i to nekih losiji kvalitet
 
Na vrh