• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Zuta strelica je osigurac na osiguracima i meni kako imam presu nikad nije puco. Sve ovo do bijele linije se okrece uvijek dok ovaj dio oznacen plavom strelicom ne pokrene ostali sistem na desnoj strani koji veze balu koja je povezana preko flaha kojeg ovde na slici nema a koji ujedno aktivira sistem vezana kad bala bude dovoljne duzine :) a ovo sto si napisao u zadnjoj racenici nisam bas najbolje razumio :icon_e_sad:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Vezač je ovakav i vrti se ovaj dio sto si oznacio zutom bojom, ostalo se ne vrti, osigurac je u redu ali se vrti na osovini.
Koja je veza zupčanika sa osovinom?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
On i treba da se vrti na osovini a kad se aktivira sistem koji pali vezace strelica plave boje onda se sve to zajedno okrene za jedan krug i opet tako dok ne prodje odredjena duzina bale
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZoB_1meRa9A[/YT] obrati paznju na snimku na 8:52 i vidjet ces sta se desava
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Zuta strelica je osigurac na osiguracima i meni kako imam presu nikad nije puco. Sve ovo do bijele linije se okrece uvijek dok ovaj dio oznacen plavom strelicom ne pokrene ostali sistem na desnoj strani koji veze balu koja je povezana preko flaha kojeg ovde na slici nema a koji ujedno aktivira sistem vezana kad bala bude dovoljne duzine :) a ovo sto si napisao u zadnjoj racenici nisam bas najbolje razumio :icon_e_sad:

Vrti se dio obiljezen zutom i bijelom bojom. Ne znam koliko puta se treba okrenuti zamajac. Okrenuo sam ga 50 puta ali ne pokreće paljenje.

@levak dali si jucer dobio PP?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Da bi aktivirao sistem vezanja moras podici ovo do kraja i dovesti u ovakav polozaj tek nakon toga ce se aktivirat sistem vezanja.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nije nista zaribalo, sve se vrti samo ne zajedno.
Na zupčaniku ima onaj mali kao doboš u kojem ima jedna polugica sa valjcicem - lezajem i oprugom. Ova polugica ima malu papucicu koja je u pravcu ove poluge oznacene zutom strjelicom.
Polako je rastavljam, cistim, rastavljam, nesto skuzim, i vas puno pitam.
Hocu da sve poskidam osim vitalnih dijelova.

Ne vidim da ima puno lufta, ali ce biti malo tokarenja. Gdje je naj povoljnije kupiti igle i jedan petljač?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas sam sa pik-apa skinuo sve limove i opruge - vile. Dali trebam pik-ap rastavljati jer osovina nema ni malo lufta?
Zglob kardana ima lufta. Izvadio sam sigurnosni vijak kardana na osovinu pik-apa i pogonske remenice ali ne ide. Kako se skida kardan?

Trebati cu nekoliko limova kroz koje prolaze vile - opruge i nekoliko opruga. Gdje su cijene povoljne?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Na glavnoj osovini i ne bi trbali imat lufta jer se to ne okrece pretjerano brzo. Pogledaj one lezajcice 4 sto imaju sa strane u kakvom su ti oni stanju pa vidi zamijeni. Meni se desilo da je jedan otpo i stopo rad pickupa jedva sam skonto a je to :) Te limove trebali bi bit u malo boljoj opremljenoj radnji dijelova i takodje tih vilica al obavezno ponesi uzorak sebi. Otprilike limovi su 5€ a opruge 1.5€. Ja sam opruge kupio na mjeru sirine i fuzine ali ugao nije bio dobar pa sam ih moro savijat sto nije preporucljivo jer mogu vrlo lako puknut al sta cu kad orginalne nisam mogo nac :(happy): a kardan nisam nikad skido tako da te nemgu uputit u to
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Lezajevi imaju malo lufta. Dali su to normalni lezajevi.
Jedan prijatelj mi je rekao da bih kardan (dio koji ide na osovinu) trebalo zagrijati.

Naci cu dijelove dok dođe baliranje.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne grijati nastradati će semerinzi na križu kardana,bolje nasprejati odvijač sprejem par puta ,malo s dva čekića nalupati i ići će to dolje
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Društvo u dilemi sam sta kupiti internacional 435D sa RS vezacima ili Welger ap52 obje su u dobrom stanju a cijena takodje ista
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Nagovorili ste me poslusat cu vas kupit cu internacional 435D mada mi komisija predlaže welger ap52 kaže da je izuzetno dobra i brza presa
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ne znam kakav traktor imas ali sto se tice brzine ap 52 u kombinciji sa IMT 539 ne ide ispod trece sporohodne. Za internacional ne znam, jednu sam samo vidio ne znam koja je i bila je uzasno spora. Napominjem jednu sto nije relevantna cinjenica da se ne bi sad kolege nakacile.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ja je vucem sa traktorom od 42 ks i uglavnom baliram 4 sporohodna i prva brza. To je izmedju trece spore i prve brze i prve brze i druge brze na IMT-u. tako da bi ti vecinu balirao prvom brzom.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ako je tako to je dobar izbor .i dobra balirka neznam kakva su iskustva sa internacional 435D jer slabo ko nju da posjeduje od nas forumasa
 

Najnoviji postovi

Na vrh