• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Samo tu stranu što zeza našteluj da bude sve isto kao na ovoj drugoj što lepo radi
To je moguće..samo ako su originalni dijelovi i iste istrošenosti na njoj,,npr. opruge..iste jačine,onda može naštelati istu duljinu,lijeve i desne..u suprotnom nema šanse..da bude ista lijeva i desna strana naštelana.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Ta strana koja se cufa je držač prenapet ili samo treba očistiti držać špage od ove zmuljane špage i to bu u redu. U
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolege imam mali problem sa mf 124.
Prosli tjedan izbaliram 800 bala i mozda mi 10 pukne koje su bile vlaznije.

Juce baliram sa novim klupcima spage i na 450 bala pukne 50...
Spagu sveze i kad bala ispadne onda pukne spaga..Balirka je skoro u odlicnom stanju.
Dali moze biti da je do spage da nevalja..koristim uragan t 500
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ne valja kanap;pregoreo od sunca;ko zna gde je stajao.Imao takvu situaciju pre koju godinu; kad je potrošila taj kanap sledeći 800 bala samo jednu nije svezala kako treba a taj kilavi kad uvati seriju po 4-5 ne vezanih kako treba dodje ti da... Uzmeš kanap i ako ga otkines sa rukama ne valja vezivo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Drugi razlog mogu biti vodilicev kroz koje prolazi špaga, čak i na iglama može biti zajeden utor i tu oštečuje špagu..
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,940
Tip 500 znači da ima 500 metara u kili, što proizlazi da je ta špaga tanja. Tu špagu možeš koristiti samo za slamu. Da se drugačije izrazim, preslaba je za sijeno i otavu, prekidna čvrstoća joj je mala. Većina balirki koristi tip400 i nema problema.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,352
Nevjerujem,, ja tip 500 koristim zadnjih 15 godina,,, i kod sijena i kod slame,,,
zna biti zajebancije al je do balirke,, a zna biti problem u lošoj izradi špage,,
Ja sam juče baliro i sve ok. i onda odjednom,, sranje,,,
pukla poluga koja uključuje igle u fazu vezanja,,, i svaki udar bata,, uključuje vezanje,,,
dok sam to isključio namotalo tolko čvorova na petljač da ga je precvikalo,, ,,
sreća uspjeli smo to riješiti,,
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Danas sam uzeo berger t 500.
Obalirao 40 bala.
1 je pukla al je bila malo jaca trava.
Kad potrosim ova 2 klupka probat cu i t 400
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Trenutno nemam baliranja do utorka pa cu viditi.
Znaci prosli tjedan sa klupcima izbalirano oko 800 bala.
Destak je puklo.
Uzmem u istoj trgovini klupka isti proizvodjac kad ono nemoze biti gore
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,352
Trenutno nemam baliranja do utorka pa cu viditi.
Znaci prosli tjedan sa klupcima izbalirano oko 800 bala.
Destak je puklo.
Uzmem u istoj trgovini klupka isti proizvodjac kad ono nemoze biti gore
daj ako možeš poslikaj i postavi to gdje je puknuto,, il razvezano,, ako puca špaga onda je do petljača,, il do špage,,, ako razvezuje,, onda je problem u petljaču,,,
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Da.
Cvorovi svezani i jedan i drugi.
Kad bala ispadne samo se raspe
Juce sam mjenjao vodilice kroz koje ide spaga.
Obaliro sam oko 40 bala.samo je 1 pukla ali je tu bila balo jaca trava.
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Ja sam kupio potpuno nove petljace i imao sam problem s razvezivanjem bala. Sad kad se promijenila spaga sad ide. Vec sam zvao majstora da dode pogledati, al nije stigao, a sad mi ga glupo zvati jer sad ide. Nisam mogao izbalirat 20 bala da nebi imao razvezane. A na spagi koju sam kupio pise datum proizvodnje 6mjesec 2020. Ko zna kako je skladistena i jel bila na suncu ili vlagi
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Husvarna 365 pregledaj čitav put kuda putuje špaga negdje imaš oštri rub ili poderano od špage i tu ti ošteti špagu i onda puca imal sam takav slučaj kod sebe.
 

marko055

Novi član
Tu od
25 Lip 2021
Poruka
2
Hitno potreban majstor za balirku welger ap12.jedanput uhvati spagu 3puta ne..znaci na petljacu uhvati a drugi kraj joj pobjegne.ako netko ima broj od majstora.Ja sam iz okolice varaždina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh