• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma kazem ti da nevalja izvlaci se iz cvora a nije dobro ni napravljen dok prodje kroz igle i mehanizam izvlasa se pola ga nema!
isto sve i kod mene i on je nekakv gladak previse pa zna nekad cvor ostat i na petljacu
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gallignani Mod 146

trebao bim par odgovora u vezi ove balirke...

jako je slična ovoj:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/prodajem-galligniani-balirku-oglas-7445526

zanimaju me one drvene letve po koima bat kliže meni izgleda ko da je između klizača i drva još neki materijal (plastika ili bakelit ili sl)...??
pošto ima lufta na batu na osovini i na klizacima bat ide malu u koso dali se te letvice negdije mogu nabaviti nove ili ih se moze naštelovati naravno na osovini bata bim radio novi klin i nove piksne (bukole)

dali ima neke mušice ta balirka naravno osim sto je stara
ovu sto sam pogleda osim bata i noža na batu ostalo izgleda dosta cvrsto i dosta ocuvano jedino na filmicima (youtube) nekako je spora u odnosu prije sam imao claasovu ova izgleda da ima manje "udaraca u minuti" ako griješim neka me netko ispravi...

https://www.youtube.com/watch?v=TjvLEgm6r_g
 
P

pecana

Guest
Ja sam iz apetrinje HR .ali cjena špage se kreće od 200 kn do 240 kn ili 50 do 60 km znaći deset kila dva klupka po pet kila:icon_super :icon_super:
 
P

pecana

Guest
balirke internacijonal

Dali je neko možda kupovao negdje kakve dijelove za balirku internacjonal odnosno treba mi onaj krug koji pogoni polugu za velićinu kocke.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Drvene letve nalijepiš bukovom suhom letvom,prije toga izmjeriš zazor izemeđu Bata letvi i tunela, a potom kod stolara da ti nalijepi taj zazor stim na nekoliko mjesta možeš izbušiti i udariti drveni klin tako da to bolje drži,lijepi pod presom i strogo da je letva suha,kada to polijepiš i osuši se vratiš sve na svoje mjesto na batu(topu) imaš vijke sa maticama poštelaš bat da ti neide u koso i da popuniš taj zazor. NADAM se da si shvatio što sam ti napisao,to će da fecera u najboljem redu.SRETNO
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Drvene letve nalijepiš bukovom suhom letvom,prije toga izmjeriš zazor izemeđu Bata letvi i tunela, a potom kod stolara da ti nalijepi taj zazor stim na nekoliko mjesta možeš izbušiti i udariti drveni klin tako da to bolje drži,lijepi pod presom i strogo da je letva suha,kada to polijepiš i osuši se vratiš sve na svoje mjesto na batu(topu) imaš vijke sa maticama poštelaš bat da ti neide u koso i da popuniš taj zazor. NADAM se da si shvatio što sam ti napisao,to će da fecera u najboljem redu.SRETNO


a dali ima negdije "orginal" da se kupi???? ili da netko pravi jer mi ovo izgleda malčice komplikovano! :(:(:(
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imam ja ali kako da ti posaljem

hvala Levak ali sam mozda promijenio ideju još budem razmislio mozda uzmem rolo balirku.....

puuuno ovisi o financijama!.....
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav svima. Ako je neko imao susreta sa slicnim presom molio bih za iskustva. Presa je za meko baliranje matora je ko biblija. Trebalo bi da je WELGER ali nisam siguran. Zasad ovih slika ali bice jos.
 

Prilozi

  • 22082010334.jpg
    22082010334.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 894
  • Fotografija0052.jpg
    Fotografija0052.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 1,182
Posljednje uređivanje:

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
moze to lepo da radi samo zavisi u kakvom ti je stanju vezacki aparat

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GRFzHiSgqKw[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
moze to lepo da radi samo zavisi u kakvom ti je stanju vezacki aparat

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GRFzHiSgqKw[/YT]
svaka čast druže...koliko vidim ako propadne posao oko preša...ostaje talenat u slikarstvu :icon_pidu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Opa majstore , svaka čast da i ovi sa TVa imaju sluha i za nas obične smrtnike a ne samo da nam filuju glavu sa super marketima i mega kompanijama

Iskreno i zaslužio si ovakvu reportažu
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Savo tek sad vide da si posta super muderator svaka cast jos malo ces smenuti i Boboa
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Opa majstore , svaka čast da i ovi sa TVa imaju sluha i za nas obične smrtnike a ne samo da nam filuju glavu sa super marketima i mega kompanijama

Iskreno i zaslužio si ovakvu reportažu
Sad će on u glumačke vode, kad ga vide ovi sa Pinka, a možda ga i poklonici Piccasa primjete pa mu daju eure s puno 0000000 za oslikanu radionu. :(clap):
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Zvali su me danas da idem na farmu al sam postavio uslov da imam pravo da preturim bar dve lujke
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Zvali su me danas da idem na farmu al sam postavio uslov da imam pravo da preturim bar dve lujke
neznam što su lujke ali vidio sam što su radili Uroš i Ava-
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Druze gdje je taj makital tako jeftin da odmah narucim 70 parova jer radim sa dvije balirke. Kod mene je 55KM i nisam nikad imao problema sa njim.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
trenutno nema al bude pocetkom 6 mjeseca ako bude i ove godine javit cu vam na vrjeme!
 

Najnoviji postovi

Na vrh