• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Sijeno i slamu,dok mozda nije iskljucno ni zeleno dok se nabavi omotoac ali prvih 2 godine samo suho.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Neku bolju remenasicu i teraj...
Znaci varijabilnu,s kolko konja raspolazes uopce? :)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Traktor je 70 konja,trebalo bi da moze raditi sa balirkom do 120cm precnika,jer vecu ne bih ni uzeo.
 

Joco93

Novi član
Tu od
29 Stu 2015
Poruka
17
Dali ima ko iskustva sa mascar balirkama. Kažu za njih da se lako tjeraju i da

ne traže veliku snagu traktora.
 

Robica

Novi član
Tu od
17 Ožu 2013
Poruka
3
pozdrav ekipa
dali netko ima majstora za rolo balirku claas rollant 240 ne radi mi elektronika poželjno bi bilo da se kuzi u struju mislim da je krepo kompjuter
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Dečki, mene nešto zanima...

Vrlo malo se razumijem u rolo balirke, znam da ima sa špagom, sa mrežom, varijabilne, sa remenima, sa valjcima...

Gledam po njuškalu, ima balirki po 90000 kn, a ima ih i po 20-ak tisuća kuna.

Što to ima ova od 90000 kn, a ova jeftina nema? Nadam se da me razumijete... Zanima me što se gleda kad se kupuju balirke?

Npr. kod traktora gledaš motor, konjažu, mjenjač... Što se gleda kod balirke?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Razliku u cijeni ti čini kvaliteta,oprema i marka... Logično je da bude npr JD balirka skuplja od tam neke gallignani ili hesston na remenje... Varijabilne ti sabijaju balu od samog početka a ove fixne samo kad je bala pri kraju
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ako možeš uzimaj tu JD i miran si 20 godina!!!!
Ima JD mrežu?

Ima ta JD mrezu, spagu, nozeve itd.
Ma ne znam ni ja za koju bi se odlucio, obje su mi ekstra. Sad ne znam dok se ne vidi stanje i jedne i druge.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ja imam 580 i ja sam super zadovoljan s njom,jedina joj je mana kaj nema mrezu,baliram i zeleno i suho....

A kod balirke se gleda pick-up,način vezanja,nacin sabijanja,elektronika a i nemaju sve balirke isti ucinak i kvalitetu i nebude isti komfor rada sa ovom za 20 ili ovom za 90 tk...
Tu je glavna razlika,jer ova za 90 tk bude u jednom danu napravila vise bala i to bolje kvalitete...
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Da li vrijedi ova balirka 11 000 eura?

http://www.olx.ba/artikal/16027052/rolo-presa-balirka-new-holand-br6090-2008god/

Sad ima nekih para pa se razmisljam da li je bolja ovakva ili John Deere 578?

Imamo mi New Holland 544 koja je nekakva kao starija verzija te balirke. Radimo oko 200-tinjak bala godišnje (zeleno, suho, slama) i nakon cca 5 god rada mogu samo reći da sam poprilično zadovoljan. Jedino što je naša plaćena puno manje novaca ali zato nije bila u tako dobrom stanju kao ta sa oglasa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh