• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Doslo vrijeme da se kupi neka rolo presa, da se ima love kao sto nema manje bi bio u dilemi.
Nabasao sam na neku Gallignani 9520 u solidnom stanju, sa meni pristupacnom cijenom,pa neznam sta misliti o njoj?
Ima aluminijske valjke, koliko je to dobro ili lose???Kakve bale pravi odnosno mozeli ih dobro nabiti (tetak ima Claas rolant 44 al svaku balu 539 ponese kao od sale)?
http://www.olx.ba/artikal/22354895/rolo-presa-galignani/
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ekipa molim za pomoc u planu je kupnja rolo balirke pa me interesira par stvari da znam kad krenem gledat na sto pripazit treba mi vecinom za suho al i za zeleno, koje se lakse tijeraju dal bolje na valjke ili remene koja marka je jednostavnija i jeftinija za rukovanje i odrzavanje pogonijo bi ju zetor 7045!!
Hvala svima unaprijed na odgovorima jer bit ce sigurno jos pitanja s moje strane!!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Od remenašica bi ti ja preporucio neku JD-ovu, a na valjke ne znam kaj da ti velim, susjed ima galignanijevu na valjke i tjera ju s Z 7011 i ide dobro, vecinom suho i nešto zelenih napravi, ali super mu bale izađu.
Jedino se meni ne sviđa kaj dok mu fali krme za završiti balu do kraja, onda je ta nedovršena bala nikakva, to mi se ne sviđa jedino, to pri remenašici nije slucaj...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Krone ili Sipmu si uzmi, sistem letva valjci taman je za Zetora..

bf5f3d2d67c8f8688fb750f4cba0d461.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Koja se lakse tjera na valjke ili remene i koja bolje nabije balu jer ce sigurno bit i nesto usluga pa mora bit dobro nabijena bala??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Na remene balirka kreće sabijati balu od samog početka, dok je na valjke zgužva.. Ako je balirka na valjke onda slamu ne može balirati po danu.

Obje ono dobro sabiju balu, ovisno kako koja balirka. Na valjke bude bala izvana dosta sabijena, dok s balirkom na remene je nešto drugačije.

Do koliko novaca planiraš kupiti?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
U planu je potrosit do 25000kn sad sve ovisi kaj se nade jer dosta mi je bitno da nije jako siroka i visoka radi puteva i terena na kojem bi radio s njom jer imam dosta nagnutih i brdovit parcela
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja ima DF GP220, potpuno ista kao Welger RP12, jedino moja ima valjke od glatkog lima, a Welgerica od rebrastog.
Torpedom 7506 ju tjeram bez brige.

A što se slame tiće, ove godine sam s njom napravio 200 bala po najvećem suncu i nijedna nije stala.
Jedino mi je u zobenoj slami jedna stala.
Predpostavljam da je ove godine slama pretrunula pa je zato išlo, prošle godine nisam ni probao po danu slamu balirati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
.. Ako je balirka na valjke onda slamu ne može balirati po danu.


Milane nebi se složil bar 20-tak godina baliram slamu po danu sa strarom welgericom RP-12. A kroz ruke prošlo svakakvih balirki . Valjci ravni našpricani .
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
.. Ako je balirka na valjke onda slamu ne može balirati po danu.


Milane nebi se složil bar 20-tak godina baliram slamu po danu sa strarom welgericom RP-12. A kroz ruke prošlo svakakvih balirki . Valjci ravni našpricani .

Znači nemaš problema po danu kad baliraš?
Ja sam se prve godine kad sam kupio balirku poveo pričom da one 'ne može balirat slamu po danu'.
Ove godine sam imao puno pa sam išo probati, i sve na kraju po suncu izbalirao.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nisem imal problema za sve ove godine samo jednu balu je prestala okretati i to na kraju jer je bilo puno pljeve balu sem ispustil i ponovo zbaliral . Od svih balirki najviše me ljutila fiatica (loše namatanje špage i manuelno i automatsko).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Nisam u ovim vodama,samo me interesira kako to da su balirke za okrugle bale čak i povoljnije nego za kockaste..barem ako se po njuškalu može orijentirati..ima skupih za kockaste a i jeftinijih za okrugle...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Tko ima radnu snagu za suho bolja kocka tko nema bolja rolo . Kod mene više kocki nema .
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Gledao sam jednu Fiaticu i imao par njenih bala, isto je bila katastrofa namotana špaga.

Meni se rolo balirka u sijenu pokazala puno bolja od kocke, zato što ona samo namata balu i sijeno ostaje dugačko, dok ga kockica siječe pa su mi konji puno rasipali dok sam kockicu imao.
U slami mi je kockica bila bolja zato što ju je sjekla, a sad kad baliram u rolo bale izaberem si i ostavim pšenicu koja je niska i time si riješim problem. Većinom svoju svu slamu sjećkam, a baliram si od kolege koji nema sječku.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam svake godine sijeno i u rinfuzi, kockicama i rolo balama i krave i ovce nisu nista birale sve pojedu a odluka je pala na rolo jer nemam tolko radne snage kad mi je najpotrebnije i skladistenja!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh