• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Zeko1506

Novi član
Tu od
22 Tra 2022
Poruka
1
Pozdrav, jel mi moze neko rec na sto da pazim i obratim paznju prilikom kupnje Krone kr 155 balirke, unaprijed hvala
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Pozdrav, trazio sam temu o hidraulici, nisam nasao. Mucio me spajanje crijeva od pickupa, ne znam zasto toliko ulja ostane, i stvori se veliki pritisak i ne mogu ukljuciti u zenski dio na traktoru. Danas sam morao odserafiti muski dio da ga uspijem spojiti. Dali ne netko zna postoji li muski dio koji neovisno o pritisku moze lagano spojiti na traktor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,733
Ili spustiš pickup prije odvanja spojnice ;)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Jesam ali ne pali uvjek se stvori pritisak, zadnji put sam polugom podignuo pick up i jedva sam uspio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ima li tko balirku Claas rollant 255 RC, kakva je za pogon, dali traži veliku snagu? Održavanje?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Meni je ona super jer ima aps, valjci. Kvalitetna. Za zeleno min 100 ks.

Lakse nego wegler
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Znači sa 110ks ne bi trebalo biti problema?
Šta je aps? Nemam iskustva sa rolo balirkam.
Ima li šta da treba pripaziti kod kupnje?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Zupcanici ak su siljasti i lanci, to odlazi.

Moras na sve pripaziti.

110 nemas brige..samo teraj


Aps bolje stisne balu, evo video

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
To je ustvari onaj rotor na ulazu?
U mom cjenovnom rangu po meni jedna od najozbiljnijih balirki.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Ne, to su ti valjki, 3 komada na vrhu komore, koje se spustaju da se prije formira bala, kak se puni oni se podizu....

Rotor je na ulazu sjecka ak ima noze
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ima rođak variant 180 i kolega ima variant 280.
Rođaku je prošle godine otišo ležaj na jednom valjku i kaže da nemožeš nabaviti ležaj u dućanu tipa Lager commerce,Ležaj trade itd... Već samo original,koštal ga je 2300 -2400 tak nešto e sad veli nije problem toliko ni cijena nego je rok isporuke 3+ dana.A sijeno stoji na livadi.
Za New holland, John Deere većinu ležajeva i kučišta i lance pronajdeš u dućanima specijaliziranim za ležajeve.
Gledaj da ima mrežu i špagu jer ako jedno zakaže radiš s drugim.
Ovome kolegi na variant 280 nevalja gumirani valjak koji povlači mrežu pa sad radi sa špagom, originalni valjak dojdem oko 12000kn.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Ne vjerujem u te price da se ne moze naci lezaj u nekoj od trgovina pogotovo u lager commerce. Ja sam tamo nasao za trakrltor, za balirku, roto drljacu, cak i semeringe. Jedino nisam nasao za opel kadet iz 70 godina
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Kad sam u lager commercu tražil za kocku balirku nisam mogel najti ležajeve za ruku na batu ni za sam bat jer su to namjenski ležajevi, isto tako nisu imali za prvu rolo balirku ležajeve u pikapu, ostale su sve imali jer su bili standardni colovni ležajevi al ova tri su namjenska i nema ih...
 

Najnoviji postovi

Na vrh