• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Zvoncvit, koliko radiš bala s tom balirkom?
Koja je Galignani u pitanju?

Zetorproxima koliko si do sada napravio bala? 5 000 jesi?



Moj prijatelj i dalje traži balirku, većinopm će raditi suho, ja mu definitivno kao prvi izbor preporučujem JD na trake, konkretno JD 590, ili možda kakva Fiat-Hesston no u vrhunskom satnju mora biti!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
A ne znam, nisam brojao.. ali tu negdje jesam. Sistem je valjci-lanci i radimo dosta i sjenaže. Imali smo problema sa vezanjem s mrežom pa smo to riješili na početku i znalo je biti problema da vrata nisu držala, ali samo zato jer su kuke zacvikale jer nisu bile podmazivane.

Tu balirku smo kupili s polovice, moj otac i moj tetak tako da obojica radimo s njom. On sa Torpedom td65, a ja sad sa proximom 90. Platili smo je oko 100 000 kn sa pdv-om.

Ti si zadovoljan sa svojom Jd??
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ooo, pa znači ipak si napravi koju tisuću...
Ja sam mislio da nisi toliko, pošto si samo promijenio samo par ležajeva...


Ma kak sam zadovoljan, nikak...
Napravila nekih 86 000 bala (ako je vjerovati računalu) i evo rado jedan ležaj cvika lagano, moja je procjena da može do 100 000 bala doći s tim "cvikanjem"

I kak sa budeš zadovoljan s takvim strojem, ni 100 000 bala i već šarafiš...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Ooo, pa znači ipak si napravi koju tisuću...
Ja sam mislio da nisi toliko, pošto si samo promijenio samo par ležajeva...


Ma kak sam zadovoljan, nikak...
Napravila nekih 86 000 bala (ako je vjerovati računalu) i evo rado jedan ležaj cvika lagano, moja je procjena da može do 100 000 bala doći s tim "cvikanjem"

I kak sa budeš zadovoljan s takvim strojem, ni 100 000 bala i već šarafiš...
Tvoja Jd je 575?? Jel 90 ks dovoljno za tjerati? Razmisljam ja o zamjeni svoje za par godina, za neku polovnu Jd, Claas, Welger, Galiagnani sa elektronikom i noževima.

Koliko je teška, koliko ima noževa, i koje sve funkcije ima na elektronici?? I ona ima dvije skale??
 

zvoncvit

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
34
to je balirka 1989 god RB22 kod mene je 8 godina,u početku sam pravio oko 2000 bala, a sada oko 100-150 godišnje. Vezanje je špagom,ima remenje i kod nas u slavoniji se može dnevno napraviti oko 200bala(dugačke su njive).Lagana je za vuć,i mislim da nije baš za zeleno presati(ja nisam nikad).
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma šalim se malo, Šanana pa moram ga piknuti malo! :)

Dosta radiš s ovom Galignani, na dobrom su glasu-znalo je biti krasnih primjeraka na njuškalu...

Što se tiče JD-ke, tjera se ok...premda, traktor od 110,120 ks, fini šestak bi dušu dao!
Ima situacija u kojima mu, pred kraj bale, zafali snage.
Sve u svemu, naučio se Zeko na nju, ono, ide... :) Ima nekih caka oko same balirike, potrebno je uskladiti nju s traktorom i samim šoferom pa to ide sasvim ok...

Kad bih ponovo birao, JD na prvom mjestu!
To je klasa za sebe, koju si nažalost, ne može hrvatski seljak priuštiti!
Radi se o balirici koja je stvorena da radi, kvaliteta materijala i sam koncept balirke je vrhunski!
Ima predispozicije da sahrani 4,5 Zetora ili traktora slične kvalitete u svojoj karijeri.
Nije da je hvalim jer je moja, vjerujte nisam ni ja imao pojma o njoj kad sam ju kupio...shvaćam to radeći s njom.

Pozdrav! :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@BELEC:zanimljiva tvoja priča o JD-u :(rofl): :eek::

ALI,preveč to se lepo izgleda nekak..

S kojom balirkom si ju usporedio da je tvoja toliko bolja ??
Po čemu zaključuješ da je tako dobra,kak teške bale radi,sijeno,sjenaža??
Koliko ti je neki dnevni učinak kaj si najviše napravio??
Koliko godišnje bala napraviš??

Ima tu puno stavki oko kojih bi se dalo raspravljat..
Da se razumijemo,nemam nikaj protiv JD balirke,dapače,i po meni ulaze u sam vrh,ali opet nemože se to samo tako reč..
Svaka balirka je drugačija,svaka ima nekaj bolje rješeno..

Evo recimo za mene je KRONE najbolja,ali uz nju bih stavio još JD i MC HALE..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Marko, drago mi je da pitas...

Istina, osobno nesem isprobal.
Cinjenica da je napravila toliko bala(99% tocna informacija), i da je dosla s juga V.Britanije, gde je sjenaza osnovno krmivo mi daje za vjerovati da se radi o vrhunskom stroju.
Prica servisera koji mi ju je pustil v rad je isto nekaj kaj ja tu djelomice prenosim, a on je- vuruj mi, maher samo takov!

I konkretan primjer, farmer 15 km od mene imal Welger rp220 par godina, nakon kaj je kupil JD 575, veli nebo i zemlja!!
A on radi dosta!

Evo ja sem napravil do sad s njom preko 2000, ove godine preko 700...
Nije puno.

O tome koliko je svaka drugacija, dalo bi se raspravljati.
Nisam siguran, ali mislim da se radi o modelu McHale iz 2014. god; nz tocno naziv.
Ugl. balirka je 70 u mehanici identicna JD 575 modelu iz 96. god.
Pitam te, ko je prije imal ideju i samu balirku kao takvu?
Naravno, da se razmemo McHale je vrhunska balirka, nema govora o tome da pljujem po njoj.
Budem probal najti to da pokazem.

I jos nkj, nije mi cilj da sad uzvisim tu sebe, ili da se prezentiram kao neki pametnjakovic.
To mi cak i smeta.
Govorimo o samoj balirci, bez obzira cija je. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Evo ja bi komentiral u vezi JD
590, ima ju bratic.Presa za suho odlicna; brza,pouzdana... , a za sjenazu joj fali nekoliko valjaka, jer ako je masa malo vlazna nemozes skoro nista, jer remeni klize, samo da ima tih nekoliko valjaka. Evo i video, inace same se igra s njom,iako je same dobil dostojnu zamjenu Fenda 311.

[YT] http://www.youtube.com/watch?v=4UU4YI4JL6w [/YT]
P.S. obratite pozornost na vozaca.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ja imam 580 i cesem s njom sve,slamu,sijeno i sjenazu baliram ju svakakvu i mokru i suhu i nikad problema!!!
Nek si pogleda ima na vrhu balirke cilindar i na njemu navoj i tu se moze stelati onaj valjak koji se spusta tj dize kak se puni komora,mozda on ne steze dosta pa zato proklizi.Inace nebi smio jer su jos dodatno upresane gume na valjcima kako bi se sprijecilo proklizavanje.
Kaj se tice same izrade,balirka je super jedino su zajeb lose kopce na remenima koje kod sjenaze oce popustiti tj.remen pukne tik uz kopcu.Isto je vazno da su remeni iste duljine,bitno je to i kvalitetna kopca i nema problema.
Ta njegova je itekak dobra za sjenazu,ima veliki pick up,varijabilna je,jos da ima mrezu, uz malo truda more se napraviti lijepa bala,pogotovo u lucerni.:)
Sad gledam video,ustvari je ista kao i moja,mozda malo veca.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Imam zetora 7245 sa jednim izvodom sa kipanje , balirke... koje balirke
imaju jedan priključak da se spoji sa traktorom ili kako rješiti ove izvode
na traktoru.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Nema nijedna balirka.. moraš izvesti povrat ulja i onda možeš. Neke balirke kao moja Sipma imaju razvodnik koji stavis u kabinu i tu prebacujes pick-up i vrata. Tako da imaš dva crijeva jedno koje tjera ulje u balirku i drugo koje je povrat.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Stvar je sto tvornički nema povrata, ali vrlo lako se da izvesti. Tako sam ja na svom 6245
 

zvoncvit

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
34
ja sam to riješio običnim ventilom (JEDAN ULAZ,dva izlaza).moram napomenuti da moja balirka ima dva crijeva,jedan za pick-up,a drugi za izbacivanje bale,i oba imaju jednoradne cilindre.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Da to mnogi s tim rješavaju. Ali ti sigurno imaš povrat. Zetori 7245 i sl. tvornički nemaju izveden priključak za povrat ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh