• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

zvoncvit

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
34
nema povrata kad je jednoradni daljinski,znači ručica ide u jednu stranu i on kipa,a kad ju staviš u drugu stranu ulje se samo vraća (pod težinom recimo vrata prese) ako su na presi jednoradni cilindri što na mojoj presi jesu.
 

zvoncvit

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
34
jandric 2000 jednostavno sa već spomenutim ventilom,stvar je u tome kakva je tvoja balirka tj. kakve ima cilindre za otvaranje. Obično starije balirke imaju jednoradne cilindre i onda nije problem na ovaj način,a ventil nije skup . Jedina mana je da prilikom rada moraš usmjeravati ulje ili na pick-up ili na izbacivanje bale tj. radi ili jedno ili drugo.Ja sam tako radio cc-a 5 godina,brzo se navikneš.
 

green

Novi član
Tu od
31 Sij 2015
Poruka
1
Takav "old school" sistem sa ventilom za usmjeravanje ulja ima KRONE na svojim osnovnim modelima (bellima). To se radi iz kabine traktora pomoću konopca bez ikakvog problema.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Koja je bolja balirka Claas Rollant 44 S ili Hesston 5650?
Ja imam hestona za sad pa bi je mozda mijenjao za 44 S, ali ne znam kakva je 44ka u slami.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Pa imam ovu 5650 pa bi je mozda zamijenio za Rollant 44 S, posto ja ne mogu sa ovom hesstonovom slamu da radim, tesko skroz, a i nemam trenutno para za neku bolju al bice u buducnosti, Rollant 44 S bi mogao u kompenzaciji uzeti pojeftino, a u solidnom je stanju.
Radim oko 50-100 bala slame i 200-250 bala sijena.

Za 2 godine planiram uzeti Welger Rp 220 ili tako neku malo bolju, pa samo da se prebacim.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Nije to nesto puno bala,hesstonova ti bolje sabija a obje su relativno spore..
Pa kako ne mozes radit slamu??
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ne moze proklize remenje i stane bala. A posto sam pogrijesio pa stavio glatke remenove, a nisam znao da trebaju biti hrapavi nece da mota. Inace ona mi je bila izgorila pa sam je remontovo i eto.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Jel nema ona gumeni valjak koji tjera remenje? Ja na welgerici rp520 nemam neko jako hrapavo remenje,ali imam gumeni valjak koji tjera remenje i on je u dosta dobrom stanju..
Dok prije na hesstonovoj balirci sam imao jako hrapave i funkcionitalo je to u suhom,ali sjenaza je bila patnja..
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ima gore onaj pogonski je gumeni, ali ovih 6 remenova su glatki skroz tako da ne moze da otpocne balu slame samo klizi onako a i ako nekim slucajem pocne onda tamo na polovici stane bala i samo klize remenje. Ako ima trave u slami onda moze da balira.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako neradiš sjenažu onda si ostavu hestonicu,jer ni clasovka nije nešto bolja u slami,ima ju kolega i balira ujutro dok je rosa ili po noći. A za sijeno hestonica duplo bolje sabije balu. Osim ako ti treba za sjenažu onda bi se isplatilo mnjenjat,ako ne onda saćekaj te dvije godine dok nedođe neka welgerica.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Koja je bolja balirka Claas Rollant 44 S ili Hesston 5650?
Ja imam hestona za sad pa bi je mozda mijenjao za 44 S, ali ne znam kakva je 44ka u slami.



claas 44s definitivno ako se nevaram ta 44s treba d ima i mrezu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja radim sa 250RC slamu i u popodnevnim satima kad najvruće pa mi ne staje bala... Treba pazit malo kad se radi suho...Kad mi stala jedna ode dvije samo i to prije 2 godine, bacio ju iz balirke van i opet pokupio :)
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
Pozdrav svima! ☺ novi sam na forumu. Trebao bi pomoc, sajvet za kupnju balirke. Namjeravam kupit JD578. Pa ako imate neka iskustva ili informacije o tom stroju. Hvala unaprijed ☺
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Dosta dobar stroj, jd 578 ti je fakticki welger 220.samo sto kod jd moras imati dobru hidrauliku jer ti nema zakljucavanje vrata s onim rukama kao welger
 
Na vrh