• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Balirke na remenje su samo za suho dobre..

Za sjenažu fiksna komora,ili letva+lanac kod varijabilne..
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Nisam bas siguran u to. Vidim da dosta novih balirki su varijabilne na remenje i imaju i nozeve za sjenazu i mrezu za omatanje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
nemaju ti veze noževi i mrežica sa komorom, to šta ti je kolega marko reko to je sve istina. Varijabilna balirka tj. ona na remenje je zakon za sjeno i slamu,preša balu od početka i bude ljepa i nabita,dok za sjenažu je najbolja fiksna komora balirka na valjke ili još bolja je ona letva-lanac ko što su krone balirke.
Svaka balirka koja ima noževe ide teže,ali se lakše odmotava sjenaža iz bale,a mrežica je super za sjenažu nebudu bale čupave i ljepo se stavljaju na omotač i nemaš trave po omotaču,dok one vezane špagom ubi Bože katastrofa čupave a trave po omoraču više nego u bali,neke bale moraš 5-6 puta pikat da bi ju stavio na omotač.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na remene isto može raditi zelene bale ali mora imati bar 3 ili više valjaka .
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Dado pretjerujes pogotovo s ovim da ju 5 puta moras na omotac stavljati.
To sa omatanjem i cupavoscu nije istina za spagu,katkad zna biti malo trave ali ni blizu toliko kak si ti rekel
I kad vec kazes kak u suhom bolje zbija jer namata od pocetka ne mislis mozda da je isto i sa zelenim.[emoji54]
Remenasica itekak moze balirati zeleno,samo mora imati sire i jace remene,gume na pogonskim valjcima i siroki pickup
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nisam bas siguran u to. Vidim da dosta novih balirki su varijabilne na remenje i imaju i nozeve za sjenazu i mrezu za omatanje
I puno ljudi još vozi GOLF 2-diesel,pa šta bi moralo značit da nema boljeg :(rofl):

U vezi špage da su bale čupave i da ih je teško omatat uopče ne pije vodu..Godinama smo balirali na špagu i nikad tih problema,bala jest malo čupava,ali kad se omota u najlon to se ne vidi više..

Sjenažu treba pod kraj nabit da su rubovi čvrsti,a to varijabilne balirke nemogu..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Po meni JD ali ne zato kaj ju ja imam
Moja more napraviti coskaste rubove samo u lucerni, ajde i u sijenu ali ako se puno pazi pa se kupi sa rubom pickupa a i onda teze
Ali bale su sabite i ne kvare mi se i ja sam zadovoljan
Ne zelim ju dizati u nebesa ali nije ni najgora od svih,meni je zasad dobra a u buducnosti se mozda zamijeni i novom ali opet varijabilnom remenasicom
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dijabola u pravu si neznam broj ali jedna Fiatica me dresirala tak kad vidim slične (krumpiruše) odmah se tlak diže . Ali sa 4 metalna valjka Fiatica super radi i suho i zeleno .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
nino da si omotavo takve bale ko ja onda bi se zgražaš i križao kako su bile čupave,nisam vidio gdje pikam sa vilicama od omotača,pa balu zakrenem ljevo pa desno i sa jedne i sa druge strane tak.
Lako je omatat bale kad imate stražnji utovar bale a ne bočni.
Može da ali samo kakva je bala pred kraj bude mekana,i dok ti se jednom nepremotaju remenji onda češ vidjet ili dok ti trava zađe među remenje.
One su zakon za suho samo gas kolko može gutat jer sabija balu od početka dok fiksna komora samo na kraju.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Nije uopce vazno dali je balairka na valjke ili remenje,govorim o novijim modelima..tj dajem veliku prednost remenjarama.. to da remenjare nisu za zeleno,nebi welger napravio model tornado.. samo je stvar u odrzavanju i problemima s zubcima okretaca i sakupljaca,jer mozes poderat remen dok valjak ne mozes,cijena jednog remena za moju balirku kosta 10T kn + pdv, a ima ih 4,tako da tko voli nek izvoli..
Ali zato sabijenost i kolicina mase u bali jedne i druge se osjeti...i nema toliko opterecenje kada zavrsavas balu..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nebi rekao da je Welger napravio neki napredak s modelom Tornado..

Remene večina koristi zbog jednostavnije izrade,bar je to moj zaključak..
Ima nešto i u samoj izradi balirki,jer večina je na remene,al ne rade sve iste bale..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imam bocni utovar
Zombie kakvu balirku imas?
U krizevcima 1 m jd remena je 100 i nesto kuna ak se ne varam
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Cijena ti ovisi o sirini remena i njegovoj debljini,tj imas remenje s 1 "platnom" a i sa 4..na moj ide orginal beskonacni remen,tj remen bez spojnice..
Welger rp520
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Metalko moram racun potraziti,javim uskoro

EDIT:
Strojrem se firma zove http://www.krizevci.com/strojrem/

A ima vise od 1 platna,
Moja ima uske remene 6 kom.
Zombie pravi stroj imas.:)
Radis puno bala godisnje?
 
Posljednje uređivanje:

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Ima u Križevcima Continnental ContiTech u jednoj drugoj firmi malo dosta jeftinije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh