• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

bajki

Guest
Kod nas jedan ima Rus-a 820, star je 8-9 godina. Ima farmu krava (cca 25-30 krava). Još ima i dosta vinograda. Taj Rus mu je jedini traktor na imanju. s njim sve radi. Zadovoljan je s njim. Dosad je imao samo problema sa prednjom vučom i hidraulikom volana što je rješeno u garantnom roku.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
Isti klinac i s IMT-om i sa bilo kojim istocnm proizvodom... Nista strano tu nema...

IMT je imao jednu seriju 539 koja je problematicna da glava boli... Mislim da je to '86. godiste, jedan dio tih traktora... Neki izbijaju brtve na karteru, neki na glavi, stalno su od prvog dana crni... Ma uzas zivi...

Isto tako mozes na rusa naletjet koji je sastavljan u petak pred kraj radnog vremena, tako da ce s njega otpadati sve redom...

da,da..čuo sam za to...moj 539 je iz serije na kojoj nije valjao kardan,jednostavno ga nisi mogao uključit...prijašnji vlasnik nije kardan nikad ni koristio,pa ga nije ni dirao...bila neka pločica falila unutra,i tako cijela ta serija,kako je majstor rekao...to je '85. godište...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa ovaj trakttor je tako gadan da bi se ja plašio njega i vozit...a ne bi ni sjeo u njega,pogotvo ne u ljetu kad se sav taj lim ugrije...
onaj 920 prolazi,onak....
 
R

Ratarko

Guest
Hmm , istina , stvarno je kao tenk .
Oba traktora rade u šumi . Ovaj stariji ide baš duboko u šumu i izvači drvo do ceste a ovaj novi onda to pokupi i razvozi po selima . Noviji ima preko 3000 sati i tri godine je star , osim prednjih guma koje se troše nelogično brzo sve drugo je OK , tako vlasnik kaže .
 
J

Jadranko

Guest
abrkili kaže:
pa ovaj trakttor je tako gadan da bi se ja plašio njega i vozit...a ne bi ni sjeo u njega,pogotvo ne u ljetu kad se sav taj lim ugrije...
onaj 920 prolazi,onak....
u jesi posto modaran saljak..
ne bi ti ni sjeo!!! :D

ma bi sjeo bi da kad nebi imao drugog.
a u takom traktoru je moj djed penziju doguru u dukatu
prijasnjem rataru..
i zahvaljujucu tom rusu ima problema sa kicmom i dan danas.
lako je danas kakati ovaj traktor ovakav onaj traktor onakav..
gdje si bio prije ??? vjerojatno nisi bio ni u planu da se rodis
:D :D
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
Hmm , istina , stvarno je kao tenk .
Oba traktora rade u šumi . Ovaj stariji ide baš duboko u šumu i izvači drvo do ceste a ovaj novi onda to pokupi i razvozi po selima . Noviji ima preko 3000 sati i tri godine je star , osim prednjih guma koje se troše nelogično brzo sve drugo je OK , tako vlasnik kaže .

Rad u sumi znaci mnogo radnih sati i samo ponekad potezati,a oranje je nesto teze.Za kabinu i vrucine,pa prije toga postojao je model sa platnenim krovom,taj nije grijao.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
suljos kaže:
Ratarko kaže:
Hmm , istina , stvarno je kao tenk .
Oba traktora rade u šumi . Ovaj stariji ide baš duboko u šumu i izvači drvo do ceste a ovaj novi onda to pokupi i razvozi po selima . Noviji ima preko 3000 sati i tri godine je star , osim prednjih guma koje se troše nelogično brzo sve drugo je OK , tako vlasnik kaže .

Rad u sumi znaci mnogo radnih sati i samo ponekas potezati,a oranje je nesto teze.Za kabinu i vrcine,pa prije otga psotoja je model sa platnenim krovom,taj nije grijao.
hehe, :lol: :lol:

ma je malo zanovijetam,ali ono...stvarno je gadan i nepregledan...a kad bi mi neko dao odma bi ga prodao... :lol:
i kupio si neki drugi,imt ili torpedo...
 
Z

zrine892

Guest
joj ljudi....vidim neke stvari kako pljuljete po ruse a vidim da neki ne...dakle svako ima svoje misljenje i svako za sebe..ocito da ja vidim one koje hvale rusa da ima hvali svojeg traktora takoder kao i ja...Bez uvrede ja imam rusa 892 serija star je 3 god...naravno imao sam svakake pizdarije...pocinjem od alnastera pa sve do prednje vuče naravno osim mašine i menjača i diferencijala...moj rus ima 2600 radni sati...vuce trobraznog pluga vogel&not 950 i naravno ima svakakih zemlje pa od mekane do tvrde i samo ako orem za repu 40cm zadnju brazdu skinem jer ga ne zelim forsirat....nadam se da nisam zakasnio sa komentarom...hehehe :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice nelogicne potrosnje prednjih guma, to je zbog toga sto im se zna ukljuciti "automatska" prednja vuca sama od sebe, i ne mozes ju ni cekicem iskljuciti vise... ima neka caka oko toga, kolega mi je pricao nesto u vezi toga, no ne sjecam se vise. Znam da je iz Pakraca do Pozege isti takav rus (stara 82-ka) pojeo prednje gume do platna, te ih je morao baciti. Rastavio je prednju vucu u najsitniji dio, i isao slagati, te je nesta svoje "izmislio" tako da mu se vise ne moze sama upaliti. No nije sve bez vraga. Na drugom rusu (neki mali LTZ) mu se u punom gasu na nasfaltu zakocila prednja lijeva guma i ostavila masnicu na asfaltu od 1.5-2m... Od kad ga je kupio, lijeva prednja guma se trosila duplo brze od desne...
 
Z

zrine892

Guest
e da vam kazem zasto se prednja vuce na moze iskljuciti....pogotovo na novim modelima....jer rus na prednju vuci kod rucice ima kuglicu sa rupom koja ona zapinje u rupice malu kad povlacite gore ili dole...ona ostane u rupu jer ima blata ili prasine to treba skinuti i malo rupu obrusiti i stavite totmasti i teeerrraaaaaj daljeee.....dok ne dođe nesto sjledeča zajebancija...(ispricavam se na psovku)...i meni se prednja guma izlizata desna evo ima slike kojoj sam stavio nuvu gume...koliko para toliko muzike
 
R

Ratarko

Guest
@zrine892

Vidiš i ovaj moj poznanik isto kaže da mu se prednja desna guma brže troši !
To je neka urota , hehe , jel kada se jedna potroši moraš kupiti obje prednje gume inače nisi ništa napravio .
 
B

Bobo

Guest
Kod kolege na LTZ-u je neka osovina strugala po kucistu od reduktora u prednjem tocku. Popravak je kostao 60€...
 
Z

zrine892

Guest
ah znam....znaš kako to ide...sve sam nabrzinu kupio...nije se imalo vremena a meni pukla guma usred oranja za zito....skoro sam se prevrnio hehehe....ali lijeva ja za sada ok...
 
Z

zrine892

Guest
ja sam za prednj reduktor poluosovinu i vratilo sto ide u kuciste a on je pogonjen sa konusnim tanjurom...platio sam 1000 kuna sa ležajima i temeringama...i još neke stvari...
 
B

Bobo

Guest
Ne pisi dva posta za redom.

Imas tipku "Uredi" u gornjem desnom uglu svakog svog komentara, pa mozes nadopisati sto te volja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh