• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

M

Mister x

Guest
Ratarko kaže:
Mister x kaže:
Jel ima koji traktor sa automatik getribom kad ste več navalili o šaltanju?

Koji traktor , Belarus ?

Ne opčenito sam miclio u globalu.
 
R

Ratarko

Guest
Mister x kaže:
Ratarko kaže:
[quote="Mister x":65ca4]Jel ima koji traktor sa automatik getribom kad ste več navalili o šaltanju?

Koji traktor , Belarus ?

Ne opčenito sam miclio u globalu.[/quote:65ca4]

Kao što je Bobo rekao , ima ih puno danas .
Evo moj Ford , 1994. godina a full-automatik getribu ima . Samo pritisneš gas kad si na cesti i on sam prebacuje brzine sve do krajnje brzine kretanja od 40 km/h , a vidiš koliko je star , 13 godina .
Ne treba ti kvačilo ni kada krečeš sa mjesta niti ikada , sjedneš - upališ - gurneš mjenjač naprijed i on kreče iz pete brzine po defaultu . Ja se ipak služim sa kvačilom kada priključujem strojeve buduči da mi to daje neku dodatnu sigurnost ( tako sam naučio ) da se ne zabijem u stroj iza .

Ovaj novi MF što sam uplatio doslovno nema brzine , ne osjeti se prebacivanje , dok kod Forda osjetiš svaku prebačenu brzinu , ima ih 18.
 
M

Mister x

Guest
Ja sam imao Actru 2.0 gti automatik, kad sam prvi put sjeo u nju trgovac mi je rekao da ni za živu glavu ne stavljamljevu nogu na kočnicu nego nek sve radim sa desnom.
Ja naravno nisam sljedio savjet i kod sljedečeg kočenja je bilo škriput guma, a frajer se iza mene skoro zaletio u mene.

Pa prije 13 godina vjerovatno nije bila automatska getriba toliko razrađena kod traktora.
 
B

Bobo

Guest
Uvijek je traktor razradjeniji od automobila, jer je traktor radni stroj i mora bit udoban. A kad vide da nesto valja, stave to i u auto... Kao recimo kontrola proklizavanja, automatska spera i sve slicne stvari...

NPR. ABS je izmesljen u prvom planu za kamionske prikolice, jer su prazne jako proklizavale kocnice na njima i jako su se gume derale. Danas ne mozes kupiti novi auto koji u opciji nema ABS, a u europi je to standard...
 
M

Mister x

Guest
Ja sam zdog faking ABS-a slupao auto, naravno bio sam mlad i naivan i brza vožnja .
Naletio sam na poledicu i prikočio malo kad me streslo pod nogom nisam znao kaj ču dalje pa sam malo zategnuo auto i odo ja preko bankine u zemljane radove. nije bilo strašno samo je iz prve izgledalo.Dobio je auto po boku i sprijeda .
 
C

ciganek1

Guest
Dečki skrenuli ste s teme. Ja več šest godina vozim MTZ 82 pronar i za te novce tako jakog traktora nema na tržištu. To je traktor za vuči br. 1.
 
R

Ratarko

Guest
Imaš Rusa i šutiš do sada a ja se ubio objašnjavaju kako mu mjenjač nije baš orjentiran ka lakom korištenju :wink: . Moram priznati da ja nikada nisam vozio nekoga Rusa i moj kontakt sa njim je samo ono što sam več rekao , čujem ga kako krrrrči kada prolazi kraj moje kuče . Da li ti imaš problema sa šaltanjem , kako se meni čini problem je samo u jednoj brzini jel kada izlaze sa Rusom sa blatne ceste na asfalt uvijek zakrči kada u zadnju brzinu prebacuju ? Nemoj misliti da sam ja u nekom svetom ratu protiv ruskih traktora , nisam , samo komentiram ono što sam čuo jel i meni ljudi govore kako je RX 170 krš od traktora a ja ga imam več 10 godina i prezadovoljan sam s njim , kužiš .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja bi radije Ratarko tvog starog RX nego novog bilo kojeg Rusa. Ipak mi je RX sigurniji u bilo svemu
 
C

ciganek1

Guest
Da problem je u prespori 8. i prebrzi 9. ali uz malo vježbe šalta se bez problema.
 
R

Ratarko

Guest
@ciganek

Ono crno povijeno prema gore ispred hube , što je to ?
Koliko kila diže prednji utovarivač , nikada ga nisam imao niti na jednom traktoru niti sam ikada probao raditi sa tim čudom pa me zanima ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
danas sam gledao na tv-u poljoprivrednu emisiju RTS-a Znanje i imanje tamo je rus glavna marka traktora i neki ih imaju po dva, tri komada.Pa čak i jedna velika tvtrka koja obrađuje nekih 2000ha koristi Rus traktore,zanimljivo da uopče nisam vidio traktore Imt ili rakovica
 
M

Mister x

Guest
Pa ako je problem toliko u toj getribi traktora oni se vjerovatno ni ne zamaraju s tim, jer ako im je njiva duga neki 5-7 kilometara on ne mora često ni mjenjati brzinu zar ne?

E Ratarko onaj tvoj susjed koj krči s rusom pored tebe vjerovatno nezna za međugas. Ajd ga zaustavi pa mu šapni kak to ide :D
 
C

ciganek1

Guest
To ti je prednji utovarivač marke METEL FACH Hercules T-229.
Maksimalna kilaža koju diže je 1600 kg u visinu od 380 cm.
Ja ga koristim za roto bale.
 
A

agrarac

Guest
ciganek1 kaže:
Moj MTZ 82 PRONAR

Obrisan neispravan link.

a kako stoji sa potrošnjom?npr. kolko troši u nekim težim poslovima,kolko u lakšim i slično.
imaš česte kvarove na njemu?
 
R

Ratarko

Guest
ciganek1 kaže:
To ti je prednji utovarivač marke METEL FACH Hercules T-229.
Maksimalna kilaža koju diže je 1600 kg u visinu od 380 cm.
Ja ga koristim za roto bale.

Znam za prednji utovarivač , mislio sam baš na ono povijeno crno ispred prednje maske , ispred hladnjaka , ima neko crno željezo ?
 
C

ciganek1

Guest
To crno povijeno ispred haube je zaštita za haubu. To se dobiva sa prednjim utovarivačem.
Å ta se tiče potrošnje manje troši od Rakovice koju ima moj buraz a ima veči učinak. Å ta se tiče kvarova slabi mu je prenos na prednji pogon i lamela prednjeg pogona koju sam mijenjal prošle sezone.
Imam 10 krava + pomladak, sveukupno 25 komada.
 
A

agrarac

Guest
ciganek1 kaže:
To crno povijeno ispred haube je zaštita za haubu. To se dobiva sa prednjim utovarivačem.
Å ta se tiče potrošnje manje troši od Rakovice koju ima moj buraz a ima veči učinak. Å ta se tiče kvarova slabi mu je prenos na prednji pogon i lamela prednjeg pogona koju sam mijenjal prošle sezone.
Imam 10 krava + pomladak, sveukupno 25 komada.


a kak je glede stabilnosti zbog visine?
oreš sa 3 brazde?kakva zemlja je kod tebe?
 
B

bojance

Guest
Moj komsija je skoro kupio na lizing nov MTZ 952 sa ravnim prednjim mostom. To je motor u osnovi od 81KS ali ovaj ima turbinu pa ima 91 KS.
Menjac je sinhronizovan ali nije bas nesto. Za ostalo cekam iskustva iz prakse.
 

Najnoviji postovi

Na vrh