• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

Bobo

Guest
Kod nas je bilo gadnih problema s "grbavim" mostom, pa kako cujem da su ljudima kojima se pokvario most popravljali "grbavi" most, ili uz neku manju nadoplatu ugradjivali ravni...

Uvijek bih uzeo ravni most, jer susjed u gradu ima MTZ 48Ks ali majko mila, njemu se na asfaltu prednja vuca ukljuci i nece se iskljucit, podere prednje gume dosta brzo, kupi nove gume i onda se u mostu srune zupcanici... Dodje ti da se upucas...
 
G

Guest

Guest
bobo vec zna jer smo o tome raspravljali na farmphoto-u, prijatelj mi ima 952, na tome traktoru je do 700 rs otisao dva puta volan (prilikom drugog popravka ugradjen je danfos volan) jedanput je puknulo neko crijevo i svo ulje je izbacil po motoru, na 700 rs je otisla korpa i lamela, a zahrdjati nemre nikako jer je sav natopljen uljem. uglavnom on radije vecinu poslova radi sa starijim i slabijim mf 3060. Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Da, sjecam se ovog traktora... Steta je sto se toliko kvari...

Lik ocito ne zna plug nastimat, ili mi se to cini zbog slike?

Kako je s plugom zadovoljan?
 
G

Guest

Guest
nikak jer s njim moze orati samo gdje je mekana zemlja, dok u ovakvoj je vecinom orao sa dvobrazdnim leopardom , ali mu je stari negdje orao s tim plugom i mf-om pa je on uzeo taj . sto se tice postelavanja pluga mislim da ne njemu ali njegovom starom nema ravna, jer on ore vise od 40 godina (dok je imao mf 35 cetiri cilindra motor) i godinama je to radio usluzno i po 16 sati dnevno ali ovaj plug jednostavno nije za takav tip zemlje.a i ovo je sam pocetak parcele tako da mu zadnji plug nije jos usao do kraja u zemlju.
 
B

bojance

Guest
Novi MTZ 952 ima Danfos volan a prednja vuca ima ukljucivanje automatski, manuelno i plus opcija da sam iskljuci kada se tockovi zaokrenu za vise od 13 stepeni. Mislim da automatsko ukljucivanje nije dobro i da bas ono hoce da pravi probleme. Ali kazem to je jos uvek nov pa videcemo.
Inace kod obicnog bez turbine max broj obrtaja je 2200 a kod ovog sa turbinom je limitiran na 1800.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, koliko sam ja upoznat sa ovjesenim plugovima, sve brazde jednako ulaze u zemlju u isto vrijeme, ako je plug dobro postelan... Ako grijesim, slobodno me ispravi.

Sto se postelavanja opcenito tice, imas clip na youtube, pa pogledaj... Plug sam postelao u dvoristu, i nista nisam dirao na njivi... Nije da se hvalim kako sam ja neki super lik, ali o oranju znam dosta, samo sto nemam vremena za ici na natjecanje nikako, ali mislim da bih bio medju boljima... Kakvih oraca ovdje ima, to je sramota i za pricat. :cry:
 
B

Bobo

Guest
Da, 3 brazde 12" koliko ja vidim, dakle model bi bio 756.30

Ali koliko znam, LEMIND pravi te plugove, a IMT za svoje potrebe samo lijepi naljepnice... LEMIND plug 3x12" izgleda potpuno jednako kao i ovaj...
 
B

bojance

Guest
Kolega pre neki dan zvao da kupi nove 757 dvobrazne i cena je 1300 eura. Bilo mu mnogo pa odustao
 
B

Bobo

Guest
to bi bio 14" plug (757) 1300€je i po mom mjerenju ipak malo previse...

EDIT: Sad sam vidio da je rijec o novom plugu, tako da je 1300€ normalna cijena...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja znam neke koji imaju Mtz i po njima je to najbolji traktor, očito da nije tako!
 
B

Bobo

Guest
Cuj, najbolji im je jer je jeftin, a ide kao lud, kad se pokvari, jeftin je za popravak. Popravis ga i vozi dalje...

Neke serije imaju djecije bolesti, ali se to u hodu rijesava. Na primjer rus 82KS i rus 50KS imaju jednak kardan od prednje vuce. 50Ks je taman, dok ga ovaj od 82 zna pokidat na krizevima... Prednja vuce je vec objasnjena u detalje da je problema bilo s grbavim mostovima, ali stavljaju se i ravni mostovi, pa je i to rijeseno...

Rusi su jako dobri traktori, samo moras s njma znat radit. Ne smijes ga forirat, jer ne trpi previse zlostavljanja. Uz normalno odrzavanje, je sve super.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jako dobar!? Bobo zašto si kupio IMT-a trebao si nekog od rusa kada su dobri. TO nije dobro ni kada je novo. Onaj rus je od 82ks i nemože orati sa 3x12 a ja sa Ursusom (MF) 5314 71 ks orem sa voogel noot farmer 950 L 3x12 i ide a ovaj sa 82 ne može. Kažete loše zemlje, a oko Županje su crnice i tamo ih ima takvih i oru bez problema.A za oranje nema gore od crnice.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, kod mene Ursus 335 ore sa 3x10" tako da bi traktor od 80-90KS kod mene orao i sa 4x12"...

Uglavnom, razmisljao sam i da uzmem Europard-a od 82Ks, pa sam odustao jer bih morou ulagat jos novaca u kupovinu novog pluga i tanjuraca, sto mi je bilo previse, pa je IMT prevagnuo...
 
C

ciganek1

Guest
Dečki ja orem s vogel noot 3sl-850 na 12 cola i traktor ide i ide. Na mojem terenu ima svakakve zemlje. Od tvrde do mekane. Prednji pogon se uključuje ručno a ne automatski a hidraulika je danfos.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
ciganek (Dalibor, jesam li u pravu): Imas smisla za slikanje, pa to je cudo jedno... sve slike su ti super ispale, samo da nema ovaj ogromni logo od "mog albuma" i bilo bi super...

Ajd spakiraj slike sto imas od traktora "u akciji" i uploadaj ih na rapidshare ili negdje, jer su slike stvarno ODLICNE...

Svaka cast! Samo tako nastavi...
 
B

Bobo

Guest
Ma, skuzio sam da na "mom albumu" imaju slike bez tog loga i u vecoj rezoluciji...

Uglavnom, trazio sam sve njegove slike da skenira, jer su predobre, covjece... Iz pravog kuta, onako boje dolaze do izrazaja... ma nemam rijeci, slike su mi prelijepe...
 
C

ciganek1

Guest
Slikam sa digitalcem od 500 kuniča i slike su takve kakve jesu.
Da je bolji digitalac bile bi i bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh