• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Nakon što smo skinili karter sa motora utvrdjeno je: nova uljna pumpa (stara svega 8 mj.) je zaribala bog zna zašto i usljed toga je puklo njeno kućište te se odvalila i pala u karter. Rezultat toga svega je: zaribavanje letećih i stabilnih ležajeva na radilici (doslovno ih je zakovala!) i same radilice. Da to nebude sve reću da je i turbina zaribala (stara svega godinu dana). Sutra vadimo motor van pa kad ga rastavimo vidjet ćemo jeli to sve što se dogodilo. Napominjem da se to dogodilo u transportu sa praznom tehnostrojkom od 11t u 9-toj sporoj pri 1500-1600 o/min.

Dali sam ja baksuz ili šta? :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

A da ti sada odgovorim kao ti meni ...kupi si još jednoga ;)
Samo JD je traktor :mrgreen: ali o tome smo već pričali .
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

bajo....sta da ti kazivam.....evo,snasa mi veli da ga zapalis...he he.....i kupis johnija....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Roki, shit heapends...ajde, popravit ćeš to, nisu skupi dijelovi
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: BELARUS MTZ

ma j... i traktor ako ga moraš svakih godinu dana popravljati...
izvinite na izrazu..
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Roki,nisi ni prvi ni poslednji kome je RUS zaribao. Kod mene u selu-od novijih je svaki rasklapan. Ako nije motor onda je kvacilo. Ako nije kvacilo,onda je menjac. Ako nije menjac,onda je prednja vuca i tako u krug...
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Puno ruskih traktora boluje na prednju vucu... Pogotovo xxxx.1 serije, jer imaju one prednej mostove s "koljenima".

Koliko znam da se kod nas 820.1 pokazao kao vrlo los po pitanju prednje vuce, a da je 820.2 jedan od boljih belarus traktora... Tko ce ga znati?!?
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pa prednja vuca i nije tako losa koliko je veza prednje vuce i menjaca... Krstaci jos i mogu da izdrze 2000 rh ali kvacilo koje povezuje dva kardana..pisi propalo. Cim nisu lamele nastelovane kako treba,ukljucis prednju vucu,klizav teren on proslajfuje,malo upali lamele i mozes da se slikas. Kupis nove pa iz pocetka. Ja sam vozio drugarovog 892 nekih 20 km 9. brzom pun gas (na std 1800 o/min) normalno sa skroz iskljucenom prednjom vucom. Odjednom je poceo traktor da trza. Ja stao kad ono kuciste se ugrejalo..(traktor je tada imao 800 rh) izgleda da je vozen bez ulja od kada je kupljen-nemarnost proizvodjaca a i mog drugara. Nisam imao alata da skinem kardan a i bio sam na 1 km od kuce. Rekoh,hajde icu 8. sporom polako pa mozda i izdrzi do kuce. Djavola,posle 200 m samo su mi zablokirali prednji tockovi. I onda je alat morao da stigne... Vukao sam tanjiracu DRAVA 44 koja nema ni 2 tone...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ma neznas ti sta je rus...dobro pa si to dozivio i ja sam...i neam problema....samo ja sam prednju vuču pokidao...izvlacio prikolice na rikverc i trzao po kvacilu...i pafff
 
M

mujo

Guest
Re: BELARUS MTZ

jel je tko imao kakvog iskustva sa mtz 80/82 stare linije 70-80te godine
to je naime najeftiniji traktor s duplom vucom cca 2000-3000e pa me
zanima jel vrede tih novaca. koristio bi se za sumu i transport...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

Za šumu je i više nego odličan za šumske poslove a i u transportu je brz
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ja danas naštelao kocnice,popustio malo kardana...podmazao kvačilo...jeaaaa....nema boljeg traktora od mojeg...juhuuu :) :)
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Obrisan neispravan link.

a ova ljuta guja,močan... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Re: BELARUS MTZ

To bi trebao biti "pauk" za odvlačenje vozila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh