• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

o cemu vi pricate?pronar traktori se rade u poljskoj,i imaju perkins ili iveco motore,ugradjivaju se jedni i drugi i imaju zf osovine i mjenjace,i poprilicno kostaju 90-100ks oko 30 000e.to govori da imaju kvalitetne komponente,al se ruuzni!!kao vrag.Bac Roki je vec napisao MTZ-Minsk Traktorski Zavodnji.,a Minsk je u bjelorusiji...

evo i potvrde

MTZ jel,
traktor
Belarus
Mtz-50
numera traktora dvigadljev(to je serija motora)

i dole oridjidji iz sovjetskog saveza

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Eto, napokon netko pametan...

Oni mijesaju PRONAR i MTZ da su to jedni te isti traktori, sto nikako nije istina... Zrine tupi da je MTZ Poljski traktor i tako...

Eto... i to je rijeseno...

Hvala Roberte!
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

moj rus je za sve ove nove ruseve tata-mata!!


Gorbacovljevi rusi,komunjare prave,izumise ruse traktore.
da bi ovladali svjetom njima,napravise ih neunistivima.
crvenu boje zarko volise,pa ga tako i obojase.
u Rusiji bez grijaca ne palise,pa sa tom navikom i kod nas ostase...
rus stari tesko da se kvari,samo mjenjac zna da me muci kad mi se brzine pomjesaju na putu kuci...... ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
Tako i rusi imaju dobre dane i lose dane. Kod takve "rucne" proizvodnje su definitivno najgori traktori koji su sklapani petkom pred kraj smijene. To je dokazano i sa ruskim automobilima jer su provjeravali po serijskim brojevima i lade koje su sklapane petkom pred kraj radnog vremena su dosta losije od ostalih....

To sam i ja davno slušao na TV-u, i pored petka tu je i ponedeljak ujutro pominjan.
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

robert kaže:
o cemu vi pricate?pronar traktori se rade u poljskoj,i imaju perkins ili iveco motore,ugradjivaju se jedni i drugi i imaju zf osovine i mjenjace,i poprilicno kostaju 90-100ks oko 30 000e.to govori da imaju kvalitetne komponente,al se ruuzni!!kao vrag.Bac Roki je vec napisao MTZ-Minsk Traktorski Zavodnji.,a Minsk je u bjelorusiji...

nisi sto posto u pravu neki pronari imaju iste motore ko i bjelorusi. oznaka motora d-xxx , a pronar je poceo tako da je sastavljao bjeloruse s nekim minimalnim preinakama koji su onda bili prodavani kao pronar mtz i zbog toga neke ljude to zbunjuje. a i sada jos proizvodi traktore bazirane na mtz pa cak i vtz traktorima

bobo procitaj si ovo pa da vidis da je zrine djelomicno u pravu Obrisan neispravan link. i kod nas ih je uvozio panex cakovec

mtz
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

vladimirec

Obrisan neispravan link.

a koristi i carraro mjenjace
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


a na dva modela malih traktora i mitsubishi motore
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
Eto, napokon netko pametan...

Oni mijesaju PRONAR i MTZ da su to jedni te isti traktori, sto nikako nije istina... Zrine tupi da je MTZ Poljski traktor i tako...

Eto... i to je rijeseno...

Hvala Roberte!

ja sam rekao da je mtz PRONAR poljski.... :?: :?: :!: :!: :scratch
 
C

ciganek1

Guest
Re: BELARUS MTZ

Da MTZ-PRONAR je poljski traktor jer na njemu piše "made in poland".
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

pa i to njima crtam...jer meni boris mojeg rusa spominje poljaka...a ja mu tvrdim da nije poljak i da je mtz poljak...a opet da ispadnem budala uz to sam trebao reči mtz-pronar da ja poljak...i tako se digla frka....jojojoj :) :)
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

dok ne pise made in cccp,nema od toga nista!! :lol:

to samo na pravim zvjerkama pise!! 8)

...i jos crvena petokraka... :lol:
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

crvena strijela hahaha...tako jedan iz mojeg razreda zove rusa 1025....crvena strijela...:) :)
 
V

VTZ

Guest
Re: BELARUS MTZ

Večina država današnje Europe su članice EU, uključujući zemlje istočne Europe.. Uvjeti uvoza raznih roba, pa i traktora, bitno se razlikuju, i dosta su nepovoljniji kada se roba uvozi iz država izvan EU.

Da bi se povećala konkurentnost i prodaja, mnogi proizvodi sklapaju se ili dovršavaju u nekoj od država EU, iz razloga koje sam ranije napisao. Korejski auti se po tome proizvode u Slovačkoj, a pogona ima i u Mađarskoj, Rumunjskoj i slično.

PRONAR je "EU ekspozitura" BELARUSA, ili MTZ-a. BELARUS je ime pod kojim se traktor izvozi iz Bjelorusije, MTZ je naziv iste tvornice još iz bivšeg SSSR-a, dakle domaće ime. I sigurno ima dosta razlika u sličnom traktoru, ovisno za koje tržište je proizveden. Europski standardi su nešto stroži, a originalni MTZ namjenjen je za lokalno tržište bivšeg SSSR-a.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zrine, daj vec jednom shvati da ne mozes spominjati MTZ i PRONAR u istom smislu...

Ne postoji MTZ-PRONAR. Ili jedno ili drugo. MTZ-PRONAR kako ga ti zoves je traktor koji je u dijelovima dosao u Poljsku i tamo sastavljen. Posto je tamo sastavljan u tvornici PRONAR, dobili su dozvolu da taj isti traktor prodaju pod svojim imenom, no to NIJE poljski traktor, samo jer je na njemu takva naljepnica...

Ok, pojedini dijelovi za MTZ traktore se proizvode u Poljskoj (izmedju ostalih) pa tako to nije 100% "Domaci" traktor, posto dijelovi stizu i iz drugih zemalja, ali je maticna tvornica tamo i to ne mozes mijesati kako ti to radis...


Tebi treba neke stvari crtati, a ne nama.


Lijepo ti pise na PRONAR stranici (imas linkove iznad) sto je PRONAR kao tvornica pravio i s kime je suradjivao. Takodjer imas na internetu objasnjeno sto je MTZ traktor i vrlo lako mozes vidjeti razliku medju ta dva proizvoda.

Ako ti i dalje zelis misliti da je tvoje ispravno neka ti bude. Branko se lijepo potrudio i nasao ti linkove. Robert ti je uslikao plocicu sa svog "Rusa"... ne znam sto ti vise treba...
 
B

bduda

Guest
Re: BELARUS MTZ

Čul sam da i u Madžarskoj sklapaju MTZ traktore
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zrine MTZ je Bjeloruski traktor i TOČKA! Pronar je MTZ koji se uz odredjene vizualne promjene sklapa u Poljskoj. Znači i MTZ i Pronar su ruski traktori ili ti točnije Bjeloruski!
 
C

ciganek1

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ali na njemu piše "made in poland". :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pronar je Poljski traktor .
Proizvodnju su počeli tako da su sastavljali komponente MTZ traktora koje su im ispručivali iz Bjelorusije .
Kako na haubi Pronar traktora piše Pronar sve je jasno , to nije Rus .
Pronar tvornica je kasnije počela izvoziti djelove u MTZ tvornicu u Bjelorusiju ... da li onda Rusa možemo zvati Pronar , naravno da ne .
Ako piše made in Poland i ako na haubi piše Pronar meni je sve jasno .

PS . da li je moj Massey u stvari SISU traktor zbog istoimenog motora ili je pak Fendt zato što ima Fendtov mjenjač . Možda je pak Renault jer se sve to sklapa u Francuskoj ... ne , on je Massey Ferguson baš onako kako piše na hubi .
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ma stvar je u tome sto je boris mojeg belarusa spominjao poljaka...a ja njemu kažem da je MTZ poljak i tu počela frka...ja sam trebao spominjat MTZ PRONAR a ne samo MTZ...jbg...umjesto da se prepiremo moge je neko spominjati PRONAR...onda bi ja skuzio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh