• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Gledaj ratarko... prvi PRONAR traktori su bili ustvari MTZ trakotori koji su samo sklapani u PRONAR tvornici. zato jer su ih tamo sastavljali, su dobili pravo lijepiti Pronar naljepnice na MTZ traktore...

recimo, zamisli sad da JD sve dijelove potrebne da se slozi neki traktor salje kamionom, brodom, avionom... u neku tvornicu, npr, U Djuro Djakovic... Sad posto su ovi kupili samo hrpu dijelova i imaju znanje kako sklopiti traktor, oni ga dobiju jeftinije rastavljenog, sastave ga, i prodaju pod Djuro Djakovic naljepnicom.

Napominjem da su dijelovi radjeni u americi u pravoj JD tvornici, a ne u navedenom DD...


To je i dalje JD traktor, je li tako, ili je to DD traktor, jer to tako pise na naljepnici?

@Zrine: NO COMMENT...
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo nemaš potrebe meni objašnjavti kada znaš isto onoliko koliko i ja .
Pronar traktori su Pronar a ne Rus bez obzira od čijih su komponenti sastavljeni.
Meni je jedino bitno što piše na hubi a to je Pronar , ako želim Rusa onda neću kupiti Pronar traktor .
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ratarko kaže:
Bobo nemaš potrebe meni objašnjavti kada znaš isto onoliko koliko i ja .
Pronar traktori su Pronar a ne Rus bez obzira od čijih su komponenti sastavljeni.
Meni je jedino bitno što piše na hubi a to je Pronar , ako želim Rusa onda neću kupiti Pronar traktor .


Hoces mi reci da onaj traktor sto Ciganek ima da to nije Rus? Ako tako mislis, varas se... To je Belarus, samo s PRONAR naljepnicom... Odijelo ne cini covijeka, ko sto ni naljepnica ne cini traktor, vec je bitno ono sto je unutra...
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ako piše Pronar onda je Pronar .

Sada se Pronar traktor sastoji od komponenti sa imenima ZF, Bosch , Perkins , Iveco .
Kako se sada zove taj traktor ... Pronar .
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ok, to stoji... Sada... pitam te za ono kako je bilo prije nego sto su poceli proizvoditi traktore od tih bijelova koje si nabrojao...

Traktori koje su prve pravili su bili 100% napravljeni od MTZ komponenti...

Za ove nove je sve jasno ko dan, tu nema prepirke... Ovdje se prica o traktorima kao sto Ciganek1 ima... Dakle MTZ s Pronar neljepnicom, jer je tamo sastavljan samo od MTZ dijelova...
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

sve su to rusi promjenimo temu zna li neko od vas gdje ima kompletna prednja vuča za belarusa da kupim
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

JUR-VAL?

Mislim da to neces polovno naci, jer se svima to kvari, kao i tebi...

Ako vec kupujes, obavezno nadodaj malo novaca, pa kupi ravni most, i miran si dok je traktora...
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

nekvari se ja je ni nemam na 80-tki ,a na 952 imam i nemam nikakih problema
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

boris sitarić kaže:
sve su to rusi promjenimo temu zna li neko od vas gdje ima kompletna prednja vuča za belarusa da kupim
imas u mađarskoj u pečuhu...u jurvalu ti je pre preskupo....a sta trebaš od prednje vuče?
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pitaj Zrineta sto se ne kvari ;)

Svojim ocima vidio na 82-ku kojoj su povadjeni kardani iz prednjeg mosta, jer je bilo problema...

Sto mislis zasto su uveli ravni prednji most, ako se ovakva prednja vuce nije kvarila? Eto, ima dosta belarusa na kojima se ne kvari, ali ih ima na kojima puca kao cackalica prednja vuca...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
Pitaj Zrineta sto se ne kvari ;)

Svojim ocima vidio na 82-ku kojoj su povadjeni kardani iz prednjeg mosta, jer je bilo problema...

Sto mislis zasto su uveli ravni prednji most, ako se ovakva prednja vuce nije kvarila? Eto, ima dosta belarusa na kojima se ne kvari, ali ih ima na kojima puca kao cackalica prednja vuca...

prednja vuča se pokidala sa mojom krivnjom...
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

imam rusa mtz 80 ,a to znači da nije 82 znači nema pogon na 4 kotača nego na 2 sve mi treba :kardani most felge uređaj za uključivanje i srednji dio koji spaja kardane
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

@Zrine: Ravni most bi takvo opterecenje 100% izdrzao... objasnio sam ti na MSN ;)

@Boris: Madjarska ti je onda rijesenje ili zbilja odes u JUR-VAL i to je to... ostavis ima tamo novaca i veselje...
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

samo treba ulja u vuču i neće otići ja sipam hipenol 180
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

boris sitarić kaže:
imam rusa mtz 80 ,a to znači da nije 82 znači nema pogon na 4 kotača nego na 2 sve mi treba :kardani most felge uređaj za uključivanje i srednji dio koji spaja kardane
međuoslonac?tamo di se nalazi za kompresor onaj spremnik?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

e tu imas lamelice...ide 10 lamelica i 10 prstena...to slažes jednu lamelu pa jedan prsten tako redom...imas u mađarskoj u siklošu i 100 kuna košta...a jesi probao dpteči tog šarafa?mislim da je 27 ključ?
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

nedavno odem u Pećuh po djelove za mog rusa i u trgovini sretnem Jurvalov kombi i majstora njihovog koji je došao po djelove za Jurval. Tolko o njima i nabavci djelova. ;) Bobo nije to tek tako ugradit ravni most umjesto grbavog jer treba uzet u obzir dimenzije guma.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pa jel covijel napiso da treba sve, i gume i felge i kompletan most s reduktorom za ukljucivanje i kardanima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh