• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Istina je da mi je 820.2 puno skladniji traktor na izgled od 820, no to ne bi bio jedini razlog zašto bih išao mijenjati gume i most. Mislim da sa uskim gumama on ne iskorištava dovoljno svoju snagu...bilo je situacija kad je mogao povući al nije imao dovoljnu dodirnu površinu pa je bilo proklizavanja, a i sa užim gumama jače nagaziš zemlju. Rekao sam to starom kad smo kupovali, no nije me htio slušati... Sad kasnije se to vidi. Promjenom guma malo se mijenja i težište jer je 820.2 sigurno 10 cm (mozda i vise) niži u prednjem kraju, pa se ne bi dizao sa težim priključcima... i tako, ima još toga...
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

I onda meni zrine ne vjeruje da njegov 892 ima uske gume i da bi bes problema mogao raditi sa sirim gumama...

Malo smo pricali o ravnom mostu i tako. Usporedjivali smo cijenu poluosovine za "grbavi most" i prema njoj gledali koliko bi ravni kostao. Naime, za poluosovinu, lezajeve i jos neke sitnarije je dao preko 1000Kn. Sad se ravnaj prema toj cijeni i mislim da ravni most s felgama i gumama ne bi trebao premasiti cijenu od 10 000Kn... Ljudima koji imaju "grbave" mostove ce uvijek trebati poluosovine i zupcanici, tako da stari prednji most mozes prodati za nekih 2-3-4 000Kn.. ugradnja ravnog mosta u takvom slucaju ne bi bila niti preskupa.

Naravno, da ova nasa djecja mastanja budu donekle i tocna, a ne da ravni most kosta 30 000Kn...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

e bobo...moj 892 ima šire gume od 820...tako da ja nemam problema sa gumama...stoga sam prezadovoljan sa tim gumama...ne treba mi šire...taman mogu u redovim za kukuruz ili suncokret :) :) ;)
PS:prednju vuču sam platio manje od 1000 kuna oko 920 kuna... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tako mi je mama rekla :blackeye :blackeye
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Tako malo? Što si sve kupovao? U Mađarskoj? Kakva je situacija na granici ako tako nešto voziš...?
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ma, Zrine je srunio jednu poluosovinu u svojoj prednjoj vuci... Kupio je lezajeve nove, poluosovinu i semeringe valjda... pricali smo nedavno o tome, ali ce ti on to bolje objasniti...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Tako malo? Što si sve kupovao? U Mađarskoj? Kakva je situacija na granici ako tako nešto voziš...?
kupio sam poluosovinu,vratilo, cetiri ležaje 3 cemeringe,dva filtera za gorivo,onu gumu za blatobran zadnji da ne baca blato....pa na granici smo napravili dva računa i to je to....
 
T

Tonxy

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
zjockoo kaže:
Tako malo? Što si sve kupovao? U Mađarskoj? Kakva je situacija na granici ako tako nešto voziš...?
kupio sam poluosovinu,vratilo, cetiri ležaje 3 cemeringe,dva filtera za gorivo,onu gumu za blatobran zadnji da ne baca blato....pa na granici smo napravili dva računa i to je to....

stvarno ako si toliko dao za sve te djelova,svaka ti cast,!! moram i ja jednog takvog rusa nabaviti!! pa sam bez brige!!
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Tonxy kaže:
zrine892 kaže:
zjockoo kaže:
Tako malo? Što si sve kupovao? U Mađarskoj? Kakva je situacija na granici ako tako nešto voziš...?
kupio sam poluosovinu,vratilo, cetiri ležaje 3 cemeringe,dva filtera za gorivo,onu gumu za blatobran zadnji da ne baca blato....pa na granici smo napravili dva računa i to je to....

stvarno ako si toliko dao za sve te djelova,svaka ti cast,!! moram i ja jednog takvog rusa nabaviti!! pa sam bez brige!!
stvarno...nema razloga da lažem...
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

onaj plavi rus nije li malo puno 12000 e ima jedan 952 2004 za 79000 kuna sa 45 kg tegovima i ima 1020 rh
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

to i ja kažem da je puno...a 920 sa sincrom menjačem možes kupiti novog za nekih 15,000 eura...nisam siguran...
 
T

Tonxy

Guest
Re: BELARUS MTZ

[/quote]stvarno...nema razloga da lažem...[/quote]


nisam ni mislio da lazes nego samo kazem kako je super to sta su ti djelovi tak jeftini i sta su ti blizu!!! nemoj se uvrijediti nisam mislio nista lose!! pozz! inace traktor je prva liga i slazem se sa borisom i tobom da je malo skup!!
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ma nemoj ti misliti nista loše...nema razloga....malo je skup...a vjerujem da ce dobiti za te pare...da sam na njegovom mjestu ja bi za njega trazio 8000-10000 eura
 
T

Tonxy

Guest
Re: BELARUS MTZ

e pa cuj to je vec neka realna cijena!¨! a ne bas 12000 € ako je novi 16000 €!! pozz
 
C

ciganek1

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ja sam zval u jurval prije tri mjeseca za 1025.2, 105KS - 21 500 eura + pdv.
Prednji hidraulik s kardanskim vratilom - 3 000 eura + pdv.
Klima - 1 500 eura + pdv.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

@ ciganek1
I, hoćeš li ga kupit? Što je sa starim mtz-om, problemi ili? Imaš li što posla sa utovarivačem? Kako se drži, jel ima kakvih kvarova?
 
T

Tonxy

Guest
Re: BELARUS MTZ

mislim da neces pogrijesiti ako kupis to jer ti su traktori ne samo na glasu dobri,vec su odlicno se i pokazali!!
Hoces li sta od dodatne opreme uzimati? :?: :?:
 
C

ciganek1

Guest
Re: BELARUS MTZ

@ zjockoo
Možda za godinu dana, sad imam druge planove.Sa starim mtz-om je sve u redu ali treba mi još jedan traktor za transport i sjetvu. U mojem kraju svi koji imaju malo više krava imaju i traktor sa prednjim utovarivačem tak da s tim baš i nema posla osim za sebe.U ovih sedam godina pokvaril mi se prednji pogon, kompresor, pikse klackalica na klavijaturi i promjenil sam sve 4 gume.
@Tonxy
Bilo bi jako dobro da ima klimu a nebi bilo ni loše da ima perdnji hidraulik.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

koliko zemlje radis?i koliko ti mtz ima radnih sati?
 
C

ciganek1

Guest
Re: BELARUS MTZ

Trenutno 30 ha a bit če i više.
2000 godina a ima 2750 radnih sati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh