• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Odakle dolaze Belorusi sto se prodaju na HR trzistu? Na traktorima za SR trziste je plocica na srpskom jeziku i spominje se Agropanonka. Nesto se suskalo da ih oni sklapaju..
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

dolaze iz bjelorusije...a kod nas je glavni zastupnik jurval za belaorus...
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bubu kaže:
Odakle dolaze Belorusi sto se prodaju na HR trzistu? Na traktorima za SR trziste je plocica na srpskom jeziku i spominje se Agropanonka. Nesto se suskalo da ih oni sklapaju..


dosta traktora ti se transportira ovak jer se time smanjuje prostor koji zauzimaju u transportu, plus manja cijena pa vise ostaje uvoznicima, za ovakav nacin znam da dolaze kinezi i univerzali
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

branko kaže:
Bubu kaže:
Odakle dolaze Belorusi sto se prodaju na HR trzistu? Na traktorima za SR trziste je plocica na srpskom jeziku i spominje se Agropanonka. Nesto se suskalo da ih oni sklapaju..


dosta traktora ti se transportira ovak jer se time smanjuje prostor koji zauzimaju u transportu, plus manja cijena pa vise ostaje uvoznicima, za ovakav nacin znam da dolaze kinezi i univerzali

Universali dolaze cijeli, a skinute su felge, blatobrani, auspuh...Gume ne dolaze na njima.
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
Universali dolaze cijeli, a skinute su felge, blatobrani, auspuh...Gume ne dolaze na njima.

pa ako malo bolje pogledas da je i ovaj cijeli samo su mu skinuti blatobrani kotaci i prednja hauba
 
T

Tonxy

Guest
Re: BELARUS MTZ

neznam gdje mu je kabina zguzvana na toj slici ili je uopce nema,osim ako se nisam zagledo!!! tko slaze te traktore kada ih dopelju takve?
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

ZZ Vishnja iz Subotice je uvozila traktore direkt iz Belorusije ali je Agropanonka kao glavni uvoznik zeznula njih i sve ostale i od njih napravila samo dilere. Moj drugar je kupio 820 2003 godine i on ima original plocicu na ruskom ili beloruskom jeziku,sive metalik felne i crveni krov a ovi iz Agropanonke imaju obicne sive felne i sivo-beli krov.. Koliko ja znam,kod nas su dolazili sleperi sa po 3 cela traktora.
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Tonxy kaže:
neznam gdje mu je kabina zguzvana na toj slici ili je uopce nema,osim ako se nisam zagledo!!! tko slaze te traktore kada ih dopelju takve?


mislim da taj ili nema kabinu ili se mozda stavlja posebno na paletu, a te traktore ti sastavljaju sami uvoznici.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

Koliko sam čuo da se oni tamo kupuju na kile i da možeš birati i ostale boje a ova je valjda najeftinija.
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

zvona kaže:
Koliko sam čuo da se oni tamo kupuju na kile i da možeš birati i ostale boje a ova je valjda najeftinija.


zvona ako mislis na belorusa onda bas i nije tako, kod nas su dvojica isla sama gore misleci da ce proci povoljnije ali vraga i jos dobro da su uopce izvukli zive glave i dovezli traktore a ustedili su za jednu malo bolju veceru.
 
D

dean

Guest
Re: BELARUS MTZ

priča jednog mehaničara:
-zove me susjed stao mu rus 52 u brazdi, prednji točak zakočio. dođem, skinemo točak, otvorimo bočni prijenos, popucali zupci i uglavili se među suhe zupčanike.pokažem prstom na vijak za dolijevanje ulja i kažem- oće se to desit kad često čačkaš po njemu, sigurno si otvaro ove šarafe. kaže tip- nisam, majke mi, 10 godina ga imam ništa tu nisam dirao.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Ciganek, kako ti se ponaša prednji most kad je utovarivač gore tj. kad se voziš sa recimo punom korpom zemlje ili nečeg teškog? Jel bilo kakvih problema? Ja ću neki dan ići provjeriti i dolijati svo ulje, osobito tu na zglobovima. Muči me malo što mi kuplung zna zacvilit ponekad kad ga pritisnem...odšarafio sam onaj vijak na bloku i probao mazati, no opet to radi..jel imaš kakvih ideja što bi to moglo biti i kako riješiti..? Ima netko drugi da zna...?
 
D

dean

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
Obrisan neispravan link.

a sada molim objasni kako ovo ide?

kod starijih tipova do mtz 80/82
gurneš ručicu do kraja lijevo i dolje, i vratiš u ler, mjenjač je u sporom hodu (I) i možeš koristit brzine koje su iste boje kao i prva(I)grupa, isto tako gurneš ju lijevo gore i mjenjač izađe iz I u II grupu,opet možeš birat brzine koje su iste boje kao i druga grupa. sve radiš s istom ručicom. iznad mjenjača ručica je prolazila kroz lim sa prorezima pa ručica nije mogla sjest između brzina (pomješa brzine. za spori/brzi hod imaš manju ručicu pokraj mjenjača.
gornji niz II 3/6-5/8-1/2
donji niz I 4/7-9--R1/R2
prva grupa je bila 2-3-4-5-9-R1
a 9 si imao u obe grupe
ovaj na slici je noviji ili je raspored krivo otisnut.




slično imaju i mf 375 i mf390, sa istom ručicom biraš od 3 grupe i brzine, samo što su grupe u ravnom nizu L-M-S i ima display koji pokazuje u kojoj je grupi.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

Pazi ti mog školskog prijatelja i kolege sa fakulteta ;) deana
 
D

dean

Guest
Re: BELARUS MTZ

kad par puta zvizneš glavom u krov kabine ne preostaje ti drugo nego naučit vozit. šta ima školski
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

eto hebi me...idi u bjelorusiji ako si pametan pa kaži im da su krivo nacrtali..ako su krivo nacrtali onda je šaltam krivo ili napamet??..da to je noviji...
 
D

dean

Guest
Re: BELARUS MTZ

ne kažem da stvar nevalja ali im se događalo da pomiješaju lončiće.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ma pričajte vi sta god želite kad je ta šema točna..
 
C

ciganek1

Guest
Re: BELARUS MTZ

@ zjockoo
Na pred njem mostu nisam ništ osjetil osim na volanu koji se teže okreče mada je hidraulični.
Nešto se rašarafilo?
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjocko to cviljenje nema veze sa onim vijkom! taj vijak služi za podmazivanje druk lezaja , a smijes ga podmazati max 8 puta (drukanj mazalice=8). tebi cvili lamela ili srednji dio kardana prednje vuču. ako je lamela otišao je i zamajac ima duboke risove i lamela nesjeda dobro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh