• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

ciganek1 kaže:
@ zjockoo
Na pred njem mostu nisam ništ osjetil osim na volanu koji se teže okreče mada je hidraulični.
Nešto se rašarafilo?

si kontroliral nivo ulja,
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Kontroliram sve po njemu; no nije to jako, ni stalno, al kad se dogodi živcira me... Što se tiče onih 3 ručica što služe za prednji utovarivač; ispod kabine sam primjetio da lagano puštaju ulje...onak, mokre su...da li to predstavlja velik problem tipa dal moram rašarafit pola kabine da bih to sredio ili se može ispod volana do toga?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

mozda ti je indkator curi...prvo rastavi one poklopce pokraj te rucice pa ces vidjeti o čemu se točno radi...a mozda je brtva propustila...
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Kontroliram sve po njemu; no nije to jako, ni stalno, al kad se dogodi živcira me... Što se tiče onih 3 ručica što služe za prednji utovarivač; ispod kabine sam primjetio da lagano puštaju ulje...onak, mokre su...da li to predstavlja velik problem tipa dal moram rašarafit pola kabine da bih to sredio ili se može ispod volana do toga?

To nek te nesekira. Svaki rus tu curi. Zimus kupim taj kompletan razvodnik novi i brzo je procurio, a sa tim ručicama (3 ručice) gotovo da i nisam radio od kako sam ugradio novi razvodnik.
 
R

Rajtek

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Kontroliram sve po njemu; no nije to jako, ni stalno, al kad se dogodi živcira me... Što se tiče onih 3 ručica što služe za prednji utovarivač; ispod kabine sam primjetio da lagano puštaju ulje...onak, mokre su...da li to predstavlja velik problem tipa dal moram rašarafit pola kabine da bih to sredio ili se može ispod volana do toga?

100% ti curi indikator ulja koji ti se nalazi ispod onih ručica hidroulike s desne strane kabine, imaš jedno 5 šarafa i to onda skineš poklopac i vidi se onda taj indikator. Meni se dešavala ista stvar, sve je bilo masno ispod kabine i mislio sam da je neko crijevo od ulja puklo, međutim kad sam rastavil vidil sam da curi na indikatoru i onda kupio novi indikator, a on propišo u malo težem radu, i tak mi je bilo non stop jedno 2 godine, onaj poklopac ispod ručki hidroulika uopče nisam stavljal tak da mogu vidit kad procuri. Tak sam se mučil s tim indikatorima sve dok nisam kupil zetorov indikator ulja i evo Hvala Bogu već sam godinu dana miran. Mislim da je stvar u tim indikatorima koji nemogu podnjet tak veliki pritisak ulja.
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

@zrine892: Danas sam pricao sa onim drugarom sto sam mu merio brzinu na 892 i izmerio 45 km/h.. Covek ladno zaboravio da prebaci u 9. brzu!!!!! Znaci ipak ide preko 50km/h :D Juce smo se malo trkali sa Belorusima. Taj pomenuti 892 na nekih 1850 o/min ide za nijansu brze od 1025 na 2400 o/min!! 892 ima zadnje tockove 16,9-38 a 1025 18,4-34.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

pa znam da je 892 brzi od 1025 jer ima drukciji prijenos...odnosno drukciji menjač...ma nije bitno koliko je brz...bitno je da ide...čak razmisljam da uzmem još niže zadnje točkove tako da dobijem još veču snagu na prijenosu...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Stavi nisko profilne gume ko na autu :eek:) :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
pa znam da je 892 brzi od 1025 jer ima drukciji prijenos...odnosno drukciji menjač...ma nije bitno koliko je brz...bitno je da ide...čak razmisljam da uzmem još niže zadnje točkove tako da dobijem još veču snagu na prijenosu...

A koje su sad gore? ( i naprijed i otraga)
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
zrine892 kaže:
pa znam da je 892 brzi od 1025 jer ima drukciji prijenos...odnosno drukciji menjač...ma nije bitno koliko je brz...bitno je da ide...čak razmisljam da uzmem još niže zadnje točkove tako da dobijem još veču snagu na prijenosu...

A koje su sad gore? ( i naprijed i otraga)
prednji 13,6-20
zadnji 16,9 R 38
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
ZJ kaže:
zrine892 kaže:
pa znam da je 892 brzi od 1025 jer ima drukciji prijenos...odnosno drukciji menjač...ma nije bitno koliko je brz...bitno je da ide...čak razmisljam da uzmem još niže zadnje točkove tako da dobijem još veču snagu na prijenosu...

A koje su sad gore? ( i naprijed i otraga)
prednji 13,6-20
zadnji 16,9 R 38


380/70-20 (odgovaraju 12.4-20)
420/70-38 (odgovaraju 14.9-38)

Jedini je problem pronaći ovu zadnju dimenziju :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
Zar nije 420 - 16.9?
420/85 ti odgovara 16.9/14 po promjeru (ili opsegu) i širini
420/70 ti odgovara 14.9/13 po promjeru (opsegu), a 16.9 po širini.

Ovo kaj sam napisal odgovara nižim gumama, a iste širine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

procitao sam svih 655 postova i moram da primijetim da je toliko OFFova da se stvarno ljutim
molio bi da se to malo procisti ako je moguce

imam mtz i jako sam zadovoljan sa njime za mene drugi traktor jednostavno ne postoji
gledajuci odnos: snaga cijena odrzavanje sposobnost savladavanja teskih terena

koristim ga i u brdu i onaj ko kaze da je nestabilan postavit cu slike pa neka procijeni koliko to traktora moze da uradi
JEDNOSTAVNO ODLICAN (ili ja neznam za bolje) :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Nek se odnosi na koga hoce, kad sam ja sad prelistao cijelu temu sa skokovima po 3 stranice i na svakoj se priva o belarusu, MTZ-u i tim stvarima...

Ova tema ostaje kakva je ;) Bar za sada...
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Sad opet ides ti u off, pa cu bar imat sta brisat danas ;)

Samo pokusavaj, pa ces saznati koliko treba ;) 8)

Cudi me samo sto nisi ranije uplatio osiguranje, ipak vozis klimavog rusa ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
procitao sam svih 655 postova i moram da primijetim da je toliko OFFova da se stvarno ljutim
molio bi da se to malo procisti ako je moguce

imam mtz i jako sam zadovoljan sa njime za mene drugi traktor jednostavno ne postoji
gledajuci odnos: snaga cijena odrzavanje sposobnost savladavanja teskih terena

koristim ga i u brdu i onaj ko kaze da je nestabilan postavit cu slike pa neka procijeni koliko to traktora moze da uradi
JEDNOSTAVNO ODLICAN (ili ja neznam za bolje) :lol:

cuj...samo neka oni pljuju po rusevima...ja znam sta je traktor...a sto se mene tice imao sam kvarova i nije mi uopce zao...ne nije...dijelovi su mi jeftini...snage ima...motor dobar,menjač da ne pricam a pogotovo hidraulika...nebi ga ni za neznam sta da mi nude na ovoj zemaljskoj kugli....neka pricaju sta god zele i sta god hoćeju...ali oni bi se iznenadili sta radim s njim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh