• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
a kako pripremit zemlju za sadnju kukuruza ako se trenutacno jos gore nalazi stari kukuruz koji nije pobran a nevrijediga bas brat jel nema puno,koliko bi dobio toliko bi me bio i trosak kombajna,dobio sam jedno jutro al bojim se to zaorat da nebi niko sav taj kukuruz plus kupovni
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a tak ti i bude, meni nikne sav koji ostane ako klip padne na zemlju iz kombajna... ne znam kak, oranje duboko i freza ga potere, al opet nikne cijeli busen kukuruza..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo ti to dobro prvo pretanjuraj, pa onda dobro zaori i posij kukuruz gore, uredno pošpricaj i ne sekiraj se puno, sve bude kak treba!!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ako imaš krave preko tog kukuruza razbacaj zob ili nešto slično, sve skupa potanjuraj ili zrotiraj sa rotobranama , povaljaj i kosi kravama. Najjednostavnije i najsigurnije, jer obično bolje nikne taj "divlji" kukuruz kojeg nećeš nego sjemenski. Istu situaciju imam i ja, još na dijelovima zemlje stoji voda, ovo što se da budem jednostavno zrotirao skupa sa zobi i budem kosio kravama.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Šanana ti ljepo kaže. Potanjuraj dobro ili još bolje zmalčirati i dalje znaš šta treba.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
e jebi...ga a sta da onda tu stavim da neostane prazno


promjeni kulturu ove godine, stavi ječam ili suncokret......po meni najbolji je suncokret, jer kada pošpricaš sa fusilade forte, više nema ni K od kukuruza.......jer mislim da je ječam trebalo već posijati, nemam iskustva sa proljetnim.......a što se tiče stabljika, najbolje je malčiranje, al to je već dosta trula stabljika koju tanjurača uništi bez problema........pa je šteta trošiti vrijeme na malčiranje
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Kad se voda povuce iz njiva posto nemamo u brdu sta za brati.Po mojem tamo negdje oko badnjaka
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Prijatelju koliko vidim ti si kod varazdina a ja u posavini dok se sva voda spusti odozgor do nas eto i bozica posto iman 2 ha blizu save tako da to ostaje do daljnjeg a mozda i za godi,
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,690
Berba ide čim se bude dalo i kada padne vlaga. Tko ove godine to zna kada će to biti nek se javi.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam svoj kukuruz pobral . Sijan na brdovitom terenu, tak da nisam imal problema sa vodom. Ne znam kolika je vlaga, jer nemam s cim izhmjeriti, ali vec nakon dva do tri dana, klip "skripi" u rukama kad ga probam "zuljat" ....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,690
Svatko zna za sebe. Ja u prognozama i vremenskoj situaciji gledam Karlovac, a na tom području je samo u ponedjeljak i utorak palo 56 l/m2 kiše, a ovaj mjesec oko 270 l/m2. Ono od prije ni ne računam, a Bogu fala i sada pada. I kako onda sada nešto planirati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Samo pokusavam reci da treba uzeti u obzir i trosak mehanizacije koji nije zanemariv. Kod starih strojeva cesto veci od cijene goriva. Zbroji te troskove pa podjeli na jutra zemlje koje radis mozda se iznenadis.

Kod novijih strojeva amortizacija je jos visa, ako npr, traktor nov kosta 30 000 EURA, nakon eksploatacije od 20 godina kosta 5 000, onda dodje da ja na godinu amortizacija 1250 EURA, plus troskovi odrzavanja, jos da ne govorim ako je traktor kupljen na kredit pa kamate,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh