• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@sima...ma moja njiva izgleda netaknuto nakon ovoga branja, sutra ju vjerojatno budem izorao... :)

@dado...ma 565 se jedva vuče i sa ovim gumama po mekanom problem je kaj moram brati u 2. sporoj, jer u 3. nemože, preslab je, a kopčanje berača je nisko smješteno na traktoru i samo nek malo berač propadne 565 staje, teško mu je i ukapa se.
dok branje sa Same-om je čista uživancija, kopčanje je visoko pa ne smeta ako berač tone 10-20 cm, traktor je jak i berem dosta brže i samo ide i ide.
Jedina mu je mana anjšlag koji je mali pa puno duže traje okretanje, na malim parcelama bolje da se ubiješ nego da bereš s njim. dok tu je velika prednost kod 565, baš to okretanje i puno je manji pa se svakud provuče :)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Kod mene nije to tak jako. Nekih par klipova svega Bogu fala !! To mi se na Pioneeru nije dogodilo, a na BC-u, eto je... Znam da ovaj BC 462 nije sjeme tretirano insekticidom pa me zanima moze li se to napraviti prije sjetve ??
Može bez problema, samo više nema u slobodnoj prodaji insekticida za tretiranje kao što su Mesurol, Pončo i Gaučo.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Može se tretiranje i odraditi sa nekim insekticidom u obliku praška, nemogu se sad sjetiti kako se zove, kum je to koristio, nije mješao s tim prije sjetve nego je sijačica sama taj prašak dozirala u tlo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Tomo001, geocid ili dursban ide u sijačicu, ja tako radim.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Šanana čudno mi kak na 565 nisu pomogle prednje gume..pa ripne su ko nove... :icon_axe:
jbg..opet bum dobil packu.. zaboravil sam oba posta spojit u jedan..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Zemljišni insekticidi u obliku praška idu u sijačicu koja ima deponator, ali sve o tome piše u temi sjetva kukuruza i tamo se može pogledati.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Primjetio sam puno kukuruza ostalo po zemlji nakon branja beračem, nije kriv berač jer je popadao neočišćen, sijan BC 462, u čemu bi bio problem?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Nesto je pregrizlo stabljiku na polovici i klip pao na zemlju pa ga berac nije mogao podici.. Bilo je toga i kod mene..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To nešto se zove Kukuruzni Moljac i bilo je jako velike štete ove godine, a mislim da bude svake naredne sve više i više!!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel ima neki insekticid za tog moljca i kad se šprica čini se jedino iz aviona?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da ne.
Postoje preparati kojim se tretira sjeme, ili se dodaju u samoj sjetvi ako sijačica im dozatore za to na sebi.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Primjetio sam puno kukuruza ostalo po zemlji nakon branja beračem, nije kriv berač jer je popadao neočišćen, sijan BC 462, u čemu bi bio problem?

To je problem što je to BC smeče od kukuruza.Ja uslužno berem i uvijek je to kod BC hibrida,a i pokuse kada radim za njih uvijek takvi budu,zato to ne sijat.Kako kod pionira na svih 30 hektara nigdje nisam imao moljca a bc svi,i pitam žensku kada smo brali pokuse šta se to dešava sa time,njima je to normalno,jel to pratim već par godina im se to dešava.Ja juče završio i uslužna branja i odvezao zadnju turu pavlaku.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo sa zakasnjenjem slike iz berbe, brao se pioner p85 i bc572...i jos je bilo na nekim zemljama neki hibridi pionera al neznam koji tocno, vlaga najmanja 25,5% a najvise 27...prinos solidan oko 10 tona prosjek, a na nekim zemljama i 13 tona...to smo brali pred mjesec dana negdje, sve smo posusili i pospremili kod kolege v zagorju:)...

2ix8.jpg


xv57.jpg


gmxl.jpg


0t1z.jpg


zjc.JPG


siyi.jpg


q71b.jpg


4ixq.jpg


k8mj.jpg


8yin.jpg


ima jos...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh