• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ovršili kukuruz i mi. oko 3 jutra. na jednoj parceli, oko 1 kj je bilo malo više od 3 t, jako loše. neko čudno sjeme, ostalo je još pola vrećice, baš ću pogledat što je točno. a na drugoj parceli je bilo oko 7 t, pajdaš. bilo bi i više, ali 8 redova je ostalo pod vodom, a kaže mi susjed koji je vršio da je bilo u sredini već pobranog. neko me preduhitrio. krade se nemilosrdno. a i paljetkuje, ko lešinari se skupljaju. ugl. vlaga je bila rekordnih 27%, živi užas. inače, na prvoj parceli je bačena urea i prihranjen u kultiviranju, a drugi je samo prihranjen. oba prihranjena kan-om. na prvoj je predkultura bila kukuruz koji je posiliran, a na drugoj je bila livada godinama.
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
ovih par dana kad nije bilo kiše sam bral kukuruz uslužno , bilo je mjesta gdje je bilo jako gusto sa blatom , i jedanput sam potonul ...ima dosta pljesnive kukuruze..nemam slika bila je strka zbrka da se čim više pobere

el bereš sa kombajnom ili traktorskim beračem?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
sa kombajnom...sad kaj je ostalo još nekih 6-7 ha to budemo dok se dobro zmrzde zemlja ili na prolječe ...neznam ni sam ...al problem je u tome da kukuruz dosta pljesnive
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Meni se ove godine dogodilo ovo na kukuruzu. Jel to zbog vlage, ili neka bolest ?!
 

Prilozi

  • 2013-11-07 18.28.13.jpg
    2013-11-07 18.28.13.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 75
  • 2013-11-07 18.28.49.jpg
    2013-11-07 18.28.49.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 80

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hmmmm .... kak se rjesava moljac ? Il da to ceprkam po forumu za odgovor !?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to klip iz polja ili doma iz spremišta (virjana, koša, kukuruzane)???

To je moljac, crvić mali koji je jako puno štete napravio ove godine.
Kukuruz spremljen u klipu ima jedan mali crvić zakukuljen iz kojeg se bude iduće godine izlegla muha, odnosno leperica kak kod nas vele.
Vrati se par strana unazad, bilo je rasprave o tome.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imal sam i ja toga jako puno i odvajali smo prilikom istovara sve, no još uvjek se provuče i zaraženih klipova. Bude kak Bog da :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kod mene nije to tak jako. Nekih par klipova svega Bogu fala !! To mi se na Pioneeru nije dogodilo, a na BC-u, eto je... Znam da ovaj BC 462 nije sjeme tretirano insekticidom pa me zanima moze li se to napraviti prije sjetve ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da ti to nema veze sa sjemenom, jednostavno ona udari aksnije na več skoro zrelu kukuruzu.
Nama je moljac napao Mavericka, sigurno preko 4 jutra površine, no sve je posilirano, bilo je štete možda nekih 20%, što je ostalo na podu. A to je Syngentin hibrid, a svi znamo kaj je syngenta...A bilo ga je i na svim hibridima, no i ne na svim parcelama, pioneera ne sijem više.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nešto slika iz proteklog mjeseca....
Kad 565 više nemože...






...u akciju branja prelazi SAME i to onda dalje i po lošim uvjetima...




 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
ŠANANA jel to onaj komad gdje si već zapao s 565 u branju prije par godina
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Pljesnivog kukuruza sam imao jedino gdje sam presijavao sa KWS kladus, deco i bc 182. Ostalo je bilo bc pajdaš i tu nisam imao otpada
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
ŠANANA Pa jel onda Same obrao većinu kukuruza? Dobro si ti to ugazio neće biti baš lako za orati, ako si brao po mokrom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ove prve slike gde je 565 grezo su iz uslužnog branja i tu smo se malo natezali sa dva traktora, pa sam odustao, kasnije je to Same obrao do kraja, a kak si budu orali baš me briga!

A ovo kaj je brano sa Same-om je moje, to sam samo 2 rali brao s njim, odužio se branje, pa se okišilo i tu je kraj za 565 i Zmaja.

Znači sa 565 sam obrao nekih 70% površina, a sa SAME-om nekih 30% površina.

@tinda
Nije to taj komad, to sam uslužno brao.

@imt555
To je dvoredni ZMAJ 2K, najbolji berač ikad :)

@zetorproxima
Sve to SAME bude izorao bez moje brige...hehehe, nije ništa strašno ugaženo niti razrovano, samo na uvratinama gde se je okretalo i kipalo u prikolice.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,424
ŠANANA, previše gledaš ona videa gdje siliraju po blatu, sad si i ti tako htjeo dok bereš da odmah i preoreš njivu, al još se moraš učiti..:icon_pai: :D:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana samo si nabavi šire kotače i ide 565 sa tim beračem i po ovakvom terenu gdje je same preuzeo posao
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh