• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja isto vozio u subotu u grubisno..M34 koji sam kombajnirao na drugim parcelama za sebe prije 2tjedna je imao vlagu 17% a sad iza onih visokih temperatura i onih kisa je bila 18,7-19,5%..iako mi se cinio da ima manje,ali sta je tu je...ocekujem da cu dobiti 0,8kn/kg..
neznam tko lud bude kupovao iz polja po 1,5kn kad ce se za te novce moci dobiti susena iz susare..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma jesmo vraga,još tih 2jutra što smo kombajnirali imamo u zakup tako da smo lijepo popu...
Još pametan tata nije htio da se ta kukuruz napiše na mene ili na mamu i još smo sad pop.. 3000kn bzvz mora se platit porez,dali 1100kn kombajneru i ostalo nam manje od 5 000kn ako se s tim može zasijat 2jutra onda super.Sramota me to za reč ali šta se može događaju se i strašnije stvari,nagodinu čmo bit pametniji :icon_hang:

Kako ste popušili 3000kn!? Zar otkupljivač ne plaća porez koji ti kasnije država uzme!?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Danas smo dobili obračun za prodanu kukuruz u Grubišnom Polju u mlinu prodali smo tvrtki Granolio.Kada smo prodavali govorili su da je cijena 1.05kn za 14% vlage a mi smo imali 17,4% i nadali smo se cijeni preko 90lipa,a na kraju cijena je mizernih 84lipa za 17,4% vlage pop*šili smo i to pravo,bolje da smo odvezli u Hrastovac kod gospodina Pavlaka koji je imao cijenu 85lipa za 20% vlage i plača na ruke ili drugi dan uplačuje novce na račun,a ovdje smo čekali skoro 1mj i još vako mizerna cijena


Nemozes vjerovat kako kradu, u silosu u Ivanicu trosak prijema, susenja 22 % vlaznog kukuruza idpada 0, 25 kn/kg sa pdv-om, tako bar kolega kaze da je njemu ispalo pa cemo vidjet da li je za sve isto....
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
da,otkupljivac ti da porez.ali pr. njemu je placeno 84lipe + pdv,koji kada dobije mora dati drzavi,a da je napisao na nekoga tko nije u sustavu poreza dobio bi opet 84lipe +pdv,ali ga nebi morao dati drzavi...
dado ak te to tjesi nisi jedini,barem si cist i nemoze te nitko kasnije hebat i tjerat da imas utaju poreza...cist racun duga ljubav...
mi mali najprije i najvise nahebemo..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
neznam koliko bi massey drapio goriva do hamburga
i tamo gdje mi votimo sušit isto trošak preuzimanja 0,05 kn + sušenje
za prikolicu 10000 trošak preuzimanja 500kn ko da kantama grabe

zašt ste vozili u gp niko nema baš dobra iskustva tamo
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene nije tako! Ako si u sustavu PDV-a odkupljivač ti plaća 0.84kn + PDV, a ako nisi u sutavu samo 0.84kn..Očigledno ne živimo u istoj državi..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da smo znali da čmo ostat bez tih 3000kn nebi smo tam vozili sigurno,vozili bi kod Pavlaka u Hrastovac.To nam je ove godine škola.Da smo imali gdje spremit onda bi ih spremili,a da ostavimo i nagodinu beremo to više nikad.Tako smo ostavljali kolko godina i do prošle god je bilo super dok nam nisu zašli divljač u prolječe i na 1,5kj smo imali oko 2tone čistoga zrna što je katastrofa,inače bi tam moralo bit preko 5tona.
Kod nas je sušenje 250kn po toni,kod čovjeka
Zombie@ mogo se izbječ taj porez,da se kukuruz napisao na osobu koja nije u sustavu pdv-a i nebi ga morali plačat,no i to šta kažeš,čist račun duga ljubav nismo porezni dužnici i linič nam nemože ništa.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ako nisi u sustavu PDV-eja nema šanse da ti dobiješ plačeno sa PDV-ejom,onda bi to svi radili,uzimali porez od države i tako se bogatili.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam prodao u Pitomaču u silose 6400 kg, nakraju me ispalo za 23,4% vlage 71 lipa/kg, to je bio višak i moralo se skinuti s polja zbog sjetve, dobio sam 4500 kn, a bilo je s površine oko 2 rali i to s svakakve zemlje, na pjeskuljama gdje je i do 50% izgorilo u suši.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam jos nadokupio nest kuruze i to dio po 70lp (23-27vlage) a dio po 75lipa (18-19vlage).
PDV mozes dobit samo ako si u sustavu PDV_a i njega na iducem kvartalnom obracunu moras uplatit drzavi a dotle se mozes posluzit tim iznosom, npr kupit gnojivo, plavi dizel, sjeme, dijelove... Po zavrsetku kvartala (tromjesecja) radi se obracun PDV_a i prebijas dobijeni sa iznosom u ulozena sredstva te ostatak ili platis drzavi ili ako si kupio toliko repromaterijala kojem je iznos PDV-a veci od dobijenog za kuruzu tada trazis povrat. Kuzis?
Znaci ako nisi u sustavu zaboravi na onu cijenu " xxx,xx + PDV", dobijas onih xxx,xx

Ovo sam napisao jer sam imao gadan nesporazum sa jednim covjekom od kojeg sam trebao kupit zrno, misli da je PDV njegov, klinac je njegov. Moze se samo nakratko posluzit tim iznosom.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
to se puno ljudi tako za*ebe , porez kad tad moraš platiti državi, možeš ga ti prebijati s investicijama u strojeve i repromaterijal, ali ako uvijek imaš veći povrat pdv, znači da imaš neprijavljene prihode s kojima varaš državu... puno ljudi prijavi obrt jer misli: a pa to je super, sve što kupim mi vrate pdv, al' ne svaćaju da kad nešto prodaju u startu moraju tražiti onih +25% koje je Linićevo...
isto tako puno ljudi ne razumije koncept izračuna PDV-a, ako nešto košta 100 kn i na to staviš 25% pdv-a, prodajna cijena je 125 kn, ali nije 25% od prodajne cijene Linićevo, nego je 20% jer gledaš od prodajne cijene s pdv-om koja ti je bila 125 kn, a 20 % od toga je 25 kn i to je linićevo... al dok ti to nekom objasniš, zgubiš volju za živeti.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
dabas dobio obracun 0,98L/kg...nisam mislio da ce biti toliko...
zato treba pregovarat...:D
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam prodao u Pitomaču u silose 6400 kg, nakraju me ispalo za 23,4% vlage 71 lipa/kg, to je bio višak i moralo se skinuti s polja zbog sjetve, dobio sam 4500 kn, a bilo je s površine oko 2 rali i to s svakakve zemlje, na pjeskuljama gdje je i do 50% izgorilo u suši.

Ja sam mislil da sam ja slabo dobil plačeno u Tsh Čakovec, ali vidim da je kod vas još lošije plačano. Ja sam tpelal jednu prikolicu 22.10.2013 i dobil sljedeče:

Predano:2060kg minus 1% ulazni kalo
Vlaga: 23.4% isto ko kod tebe Šanana samo mislim da muljaju jer mi je 3 tjedna prije ta tabla imala 27.5% vlage a bilo poslje toga vruče i južine kolko očeš
Plačeno ukupno po 78 lipa i to mi je ispalo sve skupa sa kalom
2039kg x 0,78lipa = 1590,42
I malo popušil jer je dan poslje Ths digla otkupnu cijenu sa 1kn za suho na 1,05kn!:(rofl):
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Moramo bit sretni da su sjeli novci,da nije bilo kao lani pšenica prodana a novaca nema
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
sijeli novci OK,ali koji su bili ulazni troškovi od pripreme tla do finalnog proizvoda i jesi li se barem pokrio mislim da nisi, znači nalaziš se u debelom minusu mada je to mala količina u kg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Na par stranica prethodnih sam pisao o isplativosti sjetve kukuruza,pa su me pojedinci sa podsmjehom komentirali a samo sam realno iznijeo podatke,dakle ono kolko sam ulozio i ono kolko sam dobio...
4500kn sa dva k.j mozda pokriva samo 2/3ulozenog,znaci naradio se, ulozio i na kraju u minusu...
Pa jel nije poanta bilo kog posla da ako nesto radis da od toga i imas neke koristi???
Sanana ove se neodnosi direktno na tebe,nego opcenito,i sam sam u toj prici di je racunica takva kava je...a proslu godinu da ni nespominjem,kad jedva da je osta i bilo ubrano usljed one nenormalne suse i vrucina...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
kaj nije nitko imao neke famozno velike prinose kukuruzu kao u katalozima od sjemenskih kuća koje čitam na proljeće..
da li je tko dobivao famoznih 13,14,15t/ha?
to je cista lova...
realnost je malo drugacija...
nemogu pričati za druge,po mojoj procjeni na hektar i pol (tocnije 14000m2) ovako je bilo
oranje-500kn
tanjuranje-400(jedan dio platio samo gorivo,drugi dio mi je uslužno sa drljačom prijeđen pa sam platio 250kn,ukupan trošak 400kn)
sjeme-1600(ostalo mi je jos nesto sjemena,nepune 4 vrećice potrosene)
sjetva- samo gorivo 200kn
urea 500kg,kan 500kg 3700kn
špricanje 600kn(gorivo i materijal)
kultivacija 200kn(gorivo)
berba,jedan dio u klipu 700kn,i dio u zrnu 300kn.

ukupno ako sam dobro izračunao 8200kn
prinos je bio po mojoj procjeni 12 tona zrna
da je prodano po 80lp, prihod 9600kn

nemam zakupa,nemam osiguranje,nisam trazio poticaj.
za mene +1400kn
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh