• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
koja je bila gnojidba za taj prinos

zeleno gnojivo zaorano ujesen , gdje je išao kukuruz na kukuruz gnojnica zaorana 24m3 po rali , i onda na sve je išlo 350kg/ha 15-15-15 , 130kg/ha Urea , 100 kg/ha prihrana Kanom , i nešto folijarno prskano erejom al nije to bilo dobro kad sam išel sa premalo vode.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
ček to tvoj kombajn ili od prijatelja?pošto znam da je kombajn iz gračenice.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
ček to tvoj kombajn ili od prijatelja?pošto znam da je kombajn iz gračenice.

Nije moj kombajn,Aćaj ima ovakav al ovo je od kolege istovremeno su ih kupili
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Četveronožna matematika :icon_rolleyes:

1 m3 koruze u zrnu je cca 550 kg a a može imati i više (zavisi od vrste i vlage u zrnu).

Dakle 20 kubika bi trebalo biti oko 11 tona, a minimalno oko 9, a moglo bi biti i daleko više od 11 tona.

http://www.tehnopan.com/w/korisno/specificne-tezine-materijala-medija/

poštovani kolega evo ja sam jučer išao vagat kukuruz u klipu i ispada mi 480 kg na 1m3 tako da je nemoguče dobiti 550kg u zrnu a danas ču ga runit pa ću vidjet kolko to ispada u zrnu po mojoj pretpostavci bi bilo oko 400kg u zrnu javim rezultat:eek::
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kubik suhe kuruze u bačvi od 200 l ispada oko 150 kg. Količina u kubnom metru ovisi o hektolitarskoj težini, a koja opet ovisi o tipu kukuruza. Dakle uzmeš posudu od litre, nagrabiš 5 takovih posuda na kuhinjsku vagu, vagneš i pomnožiš sa 200 i dobiješ koliko je težak kubik tvoje kuruze. Čovjek je lijepo napisao da 1m3 u ZRNU ima težinu 550kg.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Kubik suhe kuruze u bačvi od 200 l ispada oko 150 kg. Količina u kubnom metru ovisi o hektolitarskoj težini, a koja opet ovisi o tipu kukuruza. Dakle uzmeš posudu od litre, nagrabiš 5 takovih posuda na kuhinjsku vagu, vagneš i pomnožiš sa 200 i dobiješ koliko je težak kubik tvoje kuruze. Čovjek je lijepo napisao da 1m3 u ZRNU ima težinu 550kg.

može on napisat i 700kg možda je vagao kamenje a ne kukuruz :D:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Pogledaj na tražilici pojam hektolitarska masa kukuruza. Ja pišem neke podatke koje sam pronašao za Bc hibride: prosječna hektolitarska masa (kg/hl) znači za 100 litara, odnosno 0,1m3 u proteklih 5 god je 76,68 kg/hl. Najmanju hektolitarsku masu u tome periodu je imao Jumbo 71,46 kg/hl a najveću BC 462 80,80 kh/hl i to sa 12% vlage. Mada tamo stoji i podatak da kukuruz može imati i hektolitar od 56 kg/hl da značajno ne gubi hranjiva svojstva. Ovo pišem onima koji ne žele sami svoje izvagati da bi znali koliko im je nešto teško. Ovakove besplodne rasprave u filozofiji se zovu skolastika, a primjer za to je kada su popovi po svetim knjigama tražili koliko magarac ima zubi, a kada je jedan mladi pop predložio da mu izbroje zube proglasili su ga nevjernikom.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Pogledaj na tražilici pojam hektolitarska masa kukuruza. Ja pišem neke podatke koje sam pronašao za Bc hibride: prosječna hektolitarska masa (kg/hl) znači za 100 litara, odnosno 0,1m3 u proteklih 5 god je 76,68 kg/hl. Najmanju hektolitarsku masu u tome periodu je imao Jumbo 71,46 kg/hl a najveću BC 462 80,80 kh/hl i to sa 12% vlage. Mada tamo stoji i podatak da kukuruz može imati i hektolitar od 56 kg/hl da značajno ne gubi hranjiva svojstva. Ovo pišem onima koji ne žele sami svoje izvagati da bi znali koliko im je nešto teško. Ovakove besplodne rasprave u filozofiji se zovu skolastika, a primjer za to je kada su popovi po svetim knjigama tražili koliko magarac ima zubi, a kada je jedan mladi pop predložio da mu izbroje zube proglasili su ga nevjernikom.

ja sam osobno napravio sanduk od 1m3 i u njega su stale 32 kante po 15kg svaku kantu vagao tako da je to za mene valjana kilaža,a prošle godine prikolica 6m3 dala 2300kg suhog zrna a po vašem bi to bilo više baš super kod prodaje da možete nekog tako ubijedit svaka čast na obrazloženju :D:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sijao sam BC 462 i loše prošao, jel nju treba sijat gusto ili rijetko, jedni mi govore gusto drugi rijetko, kukuruz je lijep ali ga ima malo. Istina rijetko sam sijao i još me napao korov kad se više nije moglo špricat, nevjerojatno nešto, špricao s Radazin extra pet litara otišlo na ral i korova ko u priči al je potjerao tek nakon mjesec dana kad su one kiše krenule, prije toga sve čisto bilo.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
ja sam osobno napravio sanduk od 1m3 i u njega su stale 32 kante po 15kg svaku kantu vagao tako da je to za mene valjana kilaža,a prošle godine prikolica 6m3 dala 2300kg suhog zrna a po vašem bi to bilo više baš super kod prodaje da možete nekog tako ubijedit svaka čast na obrazloženju :D:

a sad izmeri koliko vode ide u to tvoju kantu
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@vikicab4, možda ti treba nacrtati da 1m3 zrna kukuruza s vlagom od 30% nema istu težinu kao isti kubik s 14% vlage. Ja sam vagao pun berač tornado 40 i imao je 1040 kg klipa, a zrno je u tom trenutku imalo vlagu oko 20 %, a da ga sada važem nebi imao više od 900 kg.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Možda čovjeka treba ostaviti da živi u svojoj vjeri i ne trošiti vrijeme da se nekoga uvjeri u nešto što je iz aviona vidljivo.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Sijao sam BC 462 i loše prošao, jel nju treba sijat gusto ili rijetko, jedni mi govore gusto drugi rijetko, kukuruz je lijep ali ga ima malo. Istina rijetko sam sijao i još me napao korov kad se više nije moglo špricat, nevjerojatno nešto, špricao s Radazin extra pet litara otišlo na ral i korova ko u priči al je potjerao tek nakon mjesec dana kad su one kiše krenule, prije toga sve čisto bilo.

Pa zašto tako puno radazina? Ja sam trošio 2,5-3 litre po rali i ni na jednom komadu nije bilo korova.
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Slab gas, berač se presporo vrti. Čuje se lupanje noževa freze.
Kardan se nebi smjel vrteti manje od 500 rpm, preporučljivo oko 550.

Nema potrebe za to, ovako je sasvim dovoljno i nije se ni freza stopala i islo je dovoljno cisto. A freza lupa dok ugasis kardan dok se zaustavi...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh