• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kad sam potaknuo pitanje isplativosti samo sam htjeo iznjet svoje vidjenje stanja,nikom nisam nametnuo bilo sta...
Moje ulaganje po k.j je 3500kn bez uracunate amortizacoje i svog rada,
rekao sam onako kako je,samo pokusavam bit realan i ne zavaravat samog sebe...
Neko baci 100kg po k.j neko 200,300,400 ili 500...
Neko sprica radazinom,neko motiwellom...
Neko sije sjeme od 270kn,neko tretirano pioneer, kws.....od 500.
Tako da cijena ulaganja moze dosta varirat. ....
Kod nas ljudi prodaval i u klipu po 40-50lipa/.kg i mogo sam ga kupit po toj cijeni kolko hoces,pa otud i pitanje isplativosti. ..
Za 3500/kn sam mogo kupit 7-8t klipa,kolko nisam nabro,ai podostanjih s kojima suradjujem nije....
E sad je tu jos onaj famozni poticaj koji ublazava situaciju a svi znamo kakav je.
Krajnja racunica nula s nulom bez uracunatog rada i amortizacije...
Ajde bar nije minus hahaaaa,tjesim se *_*

Svatko radi kako mu najbolje pase i odgovara.. i mi smo nekad visak kukuruza prodavali u jesen i vidio sam da to nema smisla.. Sad sve spremamo u koseve i dok je dobra godina u ljetu ima viska od 15-20 t suhog zrna koje onda prodamo.. Ostalo pojede stoka..
Dobro, ti onda nemoj na godinu sijat kukuruz i za tih 3500 kn kupis od mene suhog zrna (klip ne prodajem) po cijeni koja bude u tom trenutku.. :8):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja osobno nisam nikad bas detaljno sve stavio na papir da bas vidim kolko me izlazi po rali al racunica mi se cini dosta velika al samo za sebe sijem kukuruz za svoje potrebe tak da kolko je je!!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Inace nesijem kukuruz za prodaju,drzim stoku i viska nema,moze bit samo koji komad vise u tovu,bicic,bravac....
Posto vidim da od proizvodnje nema nista osim grbavih ledja,kao i u svemu ostalom kod nas, planiram se prebacit na trgovinu :drink:
Vidim da su cijene u mom kraju i kod vas malo zapadnije podosta razlicite,tj. kod vas su puno vece pa eto mozemo se dogovorit....
Naprimjer kod nas kukuruz u klipu 450kn/t kod vas bez problema 700kn.
U zrnu do 14%vlage 100kn kod vas 140-150.
Jedan clan foruma u jednom od prethodnih postova navodi cijenu prasetine u mesnici preko 40kn...kod nas24k....
Ima tu jos podosta primjera u nesrazmjeru u cijenama di bi se moglo dobro trgova na obostrano zadovoljstvo...
Eto izazova za sve vas koji tvrdite da su cijene kod vas takve,tj.dosta vece,da zaradite,jas sam uvijek za dogovor,biznis,trgovanje na obostrano zadovoljstvo:icon_fU:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Sada je za 14% vlage 100 kn, ali tek za 6 mjeseci bi mogla biti 150.. Da nebi bilo zabune.. Neznam koliko puta jos moram napisati da ne prodajem kukuruz "ispod kombajna" nego tek na godinu.. Evo, moj susjed je imao ove godine 30 jutara i sve je spremio u klipu kod kuce.. Za cca pola godine bude poceo kruniti i prodavati.. VIse posla ima s tim ali barem se nesto vise zaradi..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
selo do mog čovjek ima kukuružnjake za 25 rali klipa,kako ih pobere sa burgonom takvi idu u njih,složio je sve da ručnog rada ima jako malo,poslje nove godine kreče u prodaju,sve proda ,najprije proda od svih i uvijek postigne bolju cijenu od ovih iz sušara,ruljenje mu je sve strojno,prednji utovarivač pod koš,kukuruz u veliki spremnik pa u krunjač i šneka u prikolicu,nekome to izgleda primitivno ali čovjek zna svoju računicu
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
To koja ce bit cijena na godinu je samo pretpostavka,kad bi tocno znao da ce bit tako sa sigurnoscu, sad bi kupio jeftini kukuruz a na godinu ga masno prodo i evo para i zarade,bolje nego ulaganje u stednju,dionice,zlato.....
Ivan Kc kolko godisnje posijes jutara/rali kuruze?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pa neki tako i rade koji imaju kapitala, sad kupuju a na godinu prodaju, ima tu jedan "tajkun" iz susjednog sela koji tako radi.. Sijem 11, 12 jutara, kako koje godine.. sijao bi i vise ali nesto moram i zita posijati, a i nemam bas viska zemlje, a ne mozes ju ni dobiti u zakup jer je jednostavno nema..
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
To koja ce bit cijena na godinu je samo pretpostavka,kad bi tocno znao da ce bit tako sa sigurnoscu, sad bi kupio jeftini kukuruz a na godinu ga masno prodo i evo para i zarade,bolje nego ulaganje u stednju,dionice,zlato.....
Ivan Kc kolko godisnje posijes jutara/rali kuruze?

Nemoras ni kupiti fizicki kukuruz, kupis ga na burzi , doduse ne u HR. :)

PS. a kaj rade ovi mudraci koji su pokupovali psenicu po kunu? Ja bi rekao da ce dobro zaradit. A mozda i nece, vidit cemo.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ja vam kažem da u mome kraju nema kukuruza, odnosno ima ga negdje 50 do 60% u odnosu na lanjsku godinu, a to sa sigurnošću od 95% mogu tvrditi za 50km okolo. Ne kažem da će tu trebati enormne količine, ali nekoliko stotina ili tisuća tona sigurno će trebati. I tko u tome vidi svoj račun neka se pripremi. Ja sam prvi koji će u travnju ili svibnju trebati nekoliko tona. E sada da li ću ga kupiti sada ili na proljeće stvar je moje procjene.

Još jedna mudra Shtevi, zašto ti nisi uložio 10000kn ljetos, kupio 10t pšenice i sada ju prodavao ljudima umjesto kukuruza po kuku i pol ili više.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Moji rezultati ove godine su

RWA Brixxo cca 3,5 tone/kj
Pioneer Y12 cca 4 tona jutro

(ovo je odoativno mjerenje koliko bi kubik klipa mogao dati zrna)

Nažalost bili su prediđeni za skidanje u zrnu, ali vlaga im nije padala ispod 18 % - 20% tako da su brani u klipu uz prilično obilno krunjenje zrna s klipa.

S obzirom na sirotinjsku gnojidbu sa 13-10-12 (200 kg po rali) i ureom (cca 100 kg po rali) nisam nezadovoljan, bez kultivacije i prihrane. Hladno proljeće joj je jako usporilo rast i to krivim za slabo otpuštanje vlage.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto da je jos 1 gumenjak bilo bi puno.
1sfn10.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj isto nije pun malo fali jer sam radio silazu u bacve tak da nisam bio bi pun i nebi sve ni stalo u kukuruznjak!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Trebali bi uvest temu o cijenama poljoprivrednih proizvoda...
Samo jedna informacija, u Italiji je kukuruz sada na tržištu 200 eura/tona standardne kvalitete.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Preko koGa ju tam uvaliti.
U tome je problem...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Trebali bi uvest temu o cijenama poljoprivrednih proizvoda...
Samo jedna informacija, u Italiji je kukuruz sada na tržištu 200 eura/tona standardne kvalitete.


što će tek biti na proljeće???? ista cjena kao i ove godine u proljeće.......

ja vjerujem u cjenu od 120-130kn, u proljeće 2014 godine, ispod toga neće biti......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a još manje onih koji hrane stoku da ga trebaju.......
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Talijani koriste kukuruz za bio gorivo i za to navodno još dobivaju i nekakovu subvenciju. Pa neće valjda u Hrvatskoj do kraja svijeta biti da nitko neće hraniti stoku i da ćemo sve uvoziti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh