• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Mislim da se dekalb i KWS najviše isplati za proizvodnju zrna za prodaju, možda KWS još za životinje, ali deklab nije baš za ishranu jer sam čul da je jako loše kvalitete.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kod mene se bralo u ponedjeljak danas se trebalo opet brat ali je kiša sve zaje...
DSC_0926.jpg
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Dado kojom brzinom bereš sa universalom ?
Jel ti se štopa kaj ?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Berem 3. sporom,kada sam brao 4. onda mi par puta preskakivo kardan znači da mu je prebrzo,nisam primjetio da mi se negdje zaštopao inače kukuruz je sađen na 20cm razmaka kada je rijeđi ide 4-tom. ali onda lošije komuša.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja dosad nikad nisam brao trećom sporom sa Zetorom, možda ove godine budem morao. Uglavnom idem cetvrtom sporom ili gdje je lošiji kukuruz 1 direkt.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja isto idem s 3 a negdje čak i s 2 jer su mi rakete na beraču poderane pa mi ne odsječe kukuruzovinu nego se ostanje držati sa klasom gore a i uvlačne lopatice bi trebalo zamjeniti...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Sa U-445 ako je gusto 2 spora, ako je sijano na 20 ili više cm ide sa 3 sporom ali onda gas barem na 1800-2000 okr. Sve ispod nemože berač progutat i izbacuje na kardanu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zetorproxima zetori imaju 5 brzina za razliku od univerzala i reko bi da njegova 4-ta je ko na uniju 3. brzina, a prva brza ko na uniju 4-ta.
Ljepše radi kada je manja brzina jer inače berač nestigne progutat tolko klipova i te komušine pa puno ide u bunker. Tata je kolko puta radio u 2-goj sporoj ja nevolim tak polako radit,ode previše vremena i dosta nafte se onda potroši. Zato se uvjek pozove 2-3 para ruku više kada se istrpava i neka komušaju. Isto idem na nekih 1800-1900ok.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Točno to dado čim se brže ide to više komušine odlazi u bunker...
Ja imam zetora i universaal i 4-ta spora na uniju je ko 1 brza na zetoru sa zetorom berem u 3-4 a nekad kad je rijedak kukuruz i u prvoj ..
Dado jel imaš možda ventilator na beraču baš me interesira kako onda čisti još ga nisam imao priliku videti u radu ali sam čul od nekih ljudi da ne čisti nešto previše bolje jedino listovi i stabljike prođu van čak mi je kolega rekao da onaj noviji berač sa 8 valjaka dosta dobro čisti ali samo kad je njiva na ravnom čim negdje visi nije dobro.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Neznam, ja imao namjeru danas skinuti jos koju ral, jos imam mjesta za 2, 3 pettonke klipa, ovo cemo drugo u zrnu, mozda cak i na godinu, i bas se ova kisa slozi..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni danas uz obilnu kisu jos dobro i tuca smlavila bit ce branja na ruke:(sweat)::(sweat):



Tuca je padala u pola 8 ujutro a ja u pola 6 navecer jos ga naso!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nisam vidio taman otiso na poso kad je pocelo nevrijeme al po situaciji u mojem mijestu kuca di fali pol krova i ovak unisteni kukuruzi sad mi je zao sta nisam sforsiro da sto prije poberemo najlosije smo prosli u KA zupaniji!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Zetorproxima zetori imaju 5 brzina za razliku od univerzala i reko bi da njegova 4-ta je ko na uniju 3. brzina, a prva brza ko na uniju 4-ta.
Ljepše radi kada je manja brzina jer inače berač nestigne progutat tolko klipova i te komušine pa puno ide u bunker. Tata je kolko puta radio u 2-goj sporoj ja nevolim tak polako radit,ode previše vremena i dosta nafte se onda potroši. Zato se uvjek pozove 2-3 para ruku više kada se istrpava i neka komušaju. Isto idem na nekih 1800-1900ok.

Aha, pa onda beremo sličnom brzinom, kod mene je sav kukuruz sijan na 19-21 cm :). Čuo sam da je taj tornado 40 eol brži za 30 %, ali slabo vjerujem u to. Moj jako dobro peruša 4-tom, a gdje je gušći kukuruz trebao bi ići trećom da bolje peruša, ali to mi je presporo. Najviše volim ići prvom direkt sa 3511 jer tako dosta brzo idem. Koji ti je ovo kukuruz?? Sličan je mome N01 koji je sijan 9.5 isto je stabljika dosta zelena, a klip zreli tako da ću ga brati 10-15 dana.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Nije taj EOL ništa brži. Jučer smo brali istu kukuruzu šujak sa EOL 40 i ja sa T 40 I nema nikakve razlike osim što je on morao začepiti rupu da mu ne curi kukuruz jer smo brali na nagnutom terenu
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ide brže onaj koji ima više valjaka, ima EOL sa 6 i sa 8 valjaka, čini mi se da je razlika kod kupnje novoga cca 10 000kn za 2 valjka više.
Ja bi na svome morao malo navariti na rakete jer mi hoće zaštopati ako idem malo brže u gušćem kukuruzu.
Danas sam uspio jednu parcelu prije kiše pobrati, već je kraj međe propadalo cca 10-tak cm, ali 539 se ne da. Sad što mi je ostalo je na parcelama koje se brzo prosuše.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Točno to dado čim se brže ide to više komušine odlazi u bunker...
Ja imam zetora i universaal i 4-ta spora na uniju je ko 1 brza na zetoru sa zetorom berem u 3-4 a nekad kad je rijedak kukuruz i u prvoj ..
Dado jel imaš možda ventilator na beraču baš me interesira kako onda čisti još ga nisam imao priliku videti u radu ali sam čul od nekih ljudi da ne čisti nešto previše bolje jedino listovi i stabljike prođu van čak mi je kolega rekao da onaj noviji berač sa 8 valjaka dosta dobro čisti ali samo kad je njiva na ravnom čim negdje visi nije dobro.

Da mi imamo taj eol sa ventilatorom,on ti nečisti ništa bolje od običnoga samo ima taj ventilator da ispiruje lišće van i tiska ih dolje na valjke da ih oni progutaju da nedođu do bunkera.Samo smo ga jednom isključili da probamo dali on šta pomaže i vidi se velika razlika,puno smeća ima u bunkeru.

Aha, pa onda beremo sličnom brzinom, kod mene je sav kukuruz sijan na 19-21 cm :). Čuo sam da je taj tornado 40 eol brži za 30 %, ali slabo vjerujem u to. Moj jako dobro peruša 4-tom, a gdje je gušći kukuruz trebao bi ići trećom da bolje peruša, ali to mi je presporo. Najviše volim ići prvom direkt sa 3511 jer tako dosta brzo idem. Koji ti je ovo kukuruz?? Sličan je mome N01 koji je sijan 9.5 isto je stabljika dosta zelena, a klip zreli tako da ću ga brati 10-15 dana.

Da N01 je kukuruz,nebi smo ga još brali jer je zelen ali nemamo gdje sijat pšenicu pa se mora što prije skinut da možemo sijat.Neznam dali je brži od običnog t40. Svaki ljepo peruša ujutro kada je rosa al popodne kada lišće je suho ono samo leti i nemožeš mu ništa mora zaletit u bunker htio ti ili ne.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
To volim kad netko realno kaže! A ne kao uvijek peruša čisto. Kod mene nije bilo smeće ni ujutro ni popodne, ali se vidi razlika u perusanju. Ove godine je N01 odličan kukuruz mislim da ću njega i P9911 najveći prinos dobiti.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisu to novi stroje al ni novi neradi čisto,tata je htio kupit nove perušaće al sam ga odgovorio,na to sad potrošimo novce a ko zna ako nagodinu nečmo sve u zrno brat,ai dok ima radne snage za perušat nek ima perušine.Samo malo mi smeta kada idem uslužno brat pa kad vidim puno perušine ali šta se može ako im se neviđa kako radi moj stroj neka traže drugi.
Ljepi prinos ima n01 na jednom jutru je bilo 11 bunkera i to punih i još smo imali na tom polju krumpir tako da bi još jedan bunker bio sigurno ako ne i dva i da još su dvije bandere od dalekovoda na tom istom polju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh