• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Da li je to prinos zrna ili klipa. A bez obzira što je prinos je lijep.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja kad bi isao na branje u zrnu tj. uzimao kukuruznu adaptaciju za Fahra uzeo bih i ovakvu susaru.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Nisam već dugo napisao ništa, a sada nakon berbe kukuruza mogu koju rečenicu. Za slike sam bio preljut jer smo se napatili sa berbom nenormalno. Uglavnom toliko je bilo mokro kao ni jedne godine, ali sam gledao prognozu i kažu 20-30 l/m2 kiše u srijedu i četvrtak pa se nije imalo što čekati. U glavnoj ulozi Univerzal 640DV i SIP jednoredni berač, Lindner Geotrac 103 za izvlačenje i Zetor 4911 s tri prikolice za transport. Svaki drugi red izvlačenje pod šperom i tako 1,5 rali. Kukuruz je DRAVA i nisam nešto zadovoljan jer se nekako već sada u ruci osipa ako ga malo jače okreneš i ima tu i tamo koji vrh pljesnjivi. Dobili smo oko 10-11 bunkera i čini mi se da je to pristojno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Krajnje zaje.ana godina u svakom pogledu. Gledam danas na televiziji oni oko Siska imaju još šarane u kukuruzu, a kada će brati nitko nezna. Mišljenja sam da će se dosta kukuruza sušiti u polju, među njima i dio moga.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
ove godine velika vlaga odlučio sam brati u klipu nema se para za sušenje ,a jedini burgon u mojem kraju je prodan prije dva tjedna, pa sad traži burgon iz petog sela pa kad dođem na red ono kiša juče sam bio na redu , čekam cijeli dan oko 3 sata zovu kvar burgona na redu sam u srijedu a sutra kažu kišu, pojeo bih se od muke PS. danas na sajmu odojci 12 kuna a ja imam taman 2 legla za prodati
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja onda imam srece, :) u mom selu od 30-ak kuca 3 burgona i u susjednom još 2
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dado, koja je dimenzija guma na njoj?
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Nama ostalo jos 4,5 rali za pobrati, najavljuju kisu, neznam kad ce se to odraditi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Jesi li siguran u to? Mozda mislis na najvecu dopustenu masu?
Nebih rekao da u nju stane 8t zrna. 6 bi vec islo..
Rekel bi da je to.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas pobrali 1000hvati pajdasa sa cetverorednim u struku,sve pobrano za 40min,kasnije kod susjeda nedaleko od moje njive potonuo,pa smo ga sa dva zetora 5211 iscupali van i odustao je na toj parceli brati,sad vidim da je svaka njiva drugacija kaj se blata tice,al je jos svuda dosta mokro.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
danek: napisao sam da je bila isto puna kukuruza.
tibor88: napisao sam ukupna nosivost. Ako ima još kakva pločica nisam ju našao sa nekim drugim podacima.
ZJ: neznam koje su dimenzije gume.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja danas obrao ono što se planiralo obrati u zrnu...

Prvi su na redu bili pokusi Pioneer-a:








upload png


image hosting 15mb

Na 1200 klaftri ili čhv-a je bilo posijano 9 sorti,sve skupa prinos je bio 7300kg,prosjek vlage 22%, minimalna vlaga 19%,a maksimalna 23%.

Zatim smo pobrali oko 1000klaftri na drugoj parceli, posijan DeKalb i Pioneer pola-pola, prinos ravnih 7 tona,vlaga 23%.


image hosting free


pic upload

Cijena je ispala 62lp/kg.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Pa to je onda prinos boli glava.. Velis na 1200 hvati 7300 kg..
Ak je 1 jutro 1600 hvati, po jutru bi imal skoro 10 t, ja dok imam 10 t na hektar zadovoljan sam..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dobri su prinosi,kukuruz nam nije problem za proizvesti... jos i da je cijena ko 2012. godine... :) zemlje su tak-tak,ove dobre cuvam za povrce, ali jaka gnojidba,dobro sjeme i zastita daju svoje... zadovoljan sam i s ovime kaj smo brali u klipu, konkretne brojke nemam,ali znam po broju prikolica da je dobro rodilo... mada ove godine su svima prinosi dobri,ipak ima i onih koji jako malo beru,bar u mom kraju...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh