• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ima i kod nas koji malo beru, a njih je unistio korov, ili nisu na vrijeme prskali ili su s krivim preparatom prskali..
Pobral sam kaj sam kanil u klipu i jos mi je ostalo 2,5 jutara za zrno, posto nemam vise kud skladistiti..
S tim bi pricekal jos malo pa se skine u zrnu i proda se..
Al po meni kukuruz se ne isplati sijati za prodaju, ako ga imas 15, 20 jutara..
Najbolje je s njim nesto ishraniti pa onda se nesto i dobije..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nemas kaj cekati... vlaga vise nebude puno padala,a posto je kukuruz jeftin,sad su otkupljivaci poceli filozofirati,mjeriti toksine,odbijati sve i svasta... ma uvijek se nekaj sitno zaradi, mene taj kukuruz ne moze obogatiti ni upropastiti,sijem ga da zemlje ne budu prazne,i radi plodoreda,kad se bere u zrnu,nije nikakav posao s njim,a i s ovakvom cijenom bude nekaj ostalo cistog...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
danas sam čuo da su ona g.ovna iz žita na obračunu jednom liku dali 0,35 kn/kg. kao, vlažan je, ovo, ono... ja bio na vlagomjeru prije par dana, piše da primaju kukuruz do 24% vlage, a sve preko toga po dogovoru. samo nigdje cjenika da se oteliš.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ove godine kukuruz je rodio svima koji su se imalo potrudili. Negdje je vlaga u proljeće prorijedila sklop pa se ima manje. A dobro je rodio jer je imao vlage kao u priči i umjerenu temperaturu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Berba kod susjeda:
DSC_0927.jpg

DSC_0928.jpg

DSC_0929.jpg

DSC_0930.jpg


I berba kod mene:
DSC_0931.jpg

DSC_0932.jpg

DSC_0933.jpg

DSC_0934.jpg

4 puta smo se vukli na ovom dijelu
DSC_0935.jpg

DSC_0936.jpg

DSC_0937.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kopci berac za df-a i gotovo. Ja ću odsad samo sa 6245 jer 35-tak nema vise šta traziti u ovim uvjetima.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemam još uvjek u planu da ga kopčam za df-a,to je isto da i ti za proximu prikopčaš berač. Preširok je neulazi mi u trag može se pomaknut ruda ali nije to to onda,više troši ai neokretan je.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Velki mi nepaše nikak ni za u red iči ni za kipat u prikolice,sa unijem mi teže za kipat u velku prikolicu a sa df-om da negovorim pošto je znatno širi,neokretan,nepregledan. Mali traktor je za male poslove a velki za velke.Samo u toj jednoj brazdi šta sam ostao drugdje je svugdje išlo_Ostao mi još jedan komad za brat u klipu i dosta je mokro polje pa možda se bude moralo sa df-om brat.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Velki mi nepaše nikak ni za u red iči ni za kipat u prikolice,sa unijem mi teže za kipat u velku prikolicu a sa df-om da negovorim pošto je znatno širi,neokretan,nepregledan. Mali traktor je za male poslove a velki za velke.Samo u toj jednoj brazdi šta sam ostao drugdje je svugdje išlo_Ostao mi još jedan komad za brat u klipu i dosta je mokro polje pa možda se bude moralo sa df-om brat.

Dado paše :) Ja radio za sramotu sa EX 95 i T40 ove jeseni, ali bilo situacija da nejde ni ta kombinacija :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Toma el nije preširok el negaziš red kukuruza ili ti možda freza nesasjeće,jer mi se to dešava kad sam na nekoj kosini skoro gazim red sa kotačem a jedva ga pokupim a potom ga freza nemože sasječ pa si mislim pošto je df širi od unija da nebi mogo radit normalno sa beračom. Ai kada kipam u velku prikolicu skoro zapinjem sa retrovizorom o prikolicu pa si mislim da nebi mogo u nju kipat kada bi sa velkim traktorom brao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dado smješan si s tim kipanjem, ali baš smješan!!!

Kaj da imaš dvorednog berača koji se širi na polju iz transportnog u radni pložaj i za kipanje se uvjek treba napelavati u rikverc k prikolici, kaj bi onda???

 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Toma el nije preširok el negaziš red kukuruza ili ti možda freza nesasjeće,jer mi se to dešava kad sam na nekoj kosini skoro gazim red sa kotačem a jedva ga pokupim a potom ga freza nemože sasječ pa si mislim pošto je df širi od unija da nebi mogo radit normalno sa beračom. Ai kada kipam u velku prikolicu skoro zapinjem sa retrovizorom o prikolicu pa si mislim da nebi mogo u nju kipat kada bi sa velkim traktorom brao.

Ma isto ti dođe. I meni se svozi berač u kombinaciji Z6245 i T40, ali još uvijek može hvatati red. Jedini problem je što kad se svozi, tarup više ne sječe onaj red koji treba. A što se tiče napeljavanja k prikolici samo na rikverc i gotovo. Ali mislim da kad premakneš rudu da ti to dođe na isto.

Nego evo par slika od mene iz berbe Y12:
prvo smo probali sa 35-takom, ali ta kombinacija nije išla..









i onda smo prekačili za 6245:











i jedan momački napunjen koš :)


Na 1.21ha ili na malo više od 2 kj. je bilo 16-17 koševa :).
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gle, Zetori su opčenito uži od Večine traktora, u ovom slučaju od SDF grupacije i to za 10-20 cm
Explorer 95 i Agrofarm 85 su 210 cm vanjske mjere, dok je recimo Zetor 63-7340 195 cm ako sam dobro zapamtio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vanjska, kolega, vanjska.
Zetori su dosta uži kak sam i gore napisal.


Evo kak lijepo TD 55 bere u brdo s T40, iznenađen sam koliko prednja vuča znači!!!
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SqElRGYMJPo[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Jbt pa moj 6340 je sav neki vanserijski. Sad gledam po papirima širina 198cm. Nema veze. Za kipanje treba gledati da je berač malo nagnut na lijevu stranu pa netreba biti baš tik do prikolice. Isprobano puno puta. Prva vuča mu znači više nego da je još jedan traktor prikvačen naprjed
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh