• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo kaj pisete o kipanju u prikolice je u najmanju ruku smjesno,izgleda da bas ne baratate sa nekim iskustvom ili jednostavno manevriranje vam je slaba strana,kako god.
Ko puno bere ima dupli kriz odpocetka i ne razmislja.
Jedan kod nas kaj bere usluzno je ubrzao berac i dere sa zetorom u drugoj brzoj vecinom i ugradio je ventilator i niko ne cisti bolje od njegovog beraca eko 3500 je.
Ima tu jos caka al vidim da su tu decki dosta tvrdoglavi i misle da najbolje delaju,a nece saslusat ili isprobat.

Ja necu nis pisat ovak ili onak samo pisem ono kaj sam videl i sprobal.
I vjerujte ima bolje od boljeg uvijek.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jučerašnje nevrijeme ostavilo trag,iza nedelje se ide ručno pobrati 1000 hvati Bc 418,svaki drugi je na zemlji,baš ga je gadno potrgalo,ostali komadi su prošli puno bolje, ,
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
prodaš runjač, srušiš čardake, misliš, riješio si se zla... onda te u nedjelju ujutro zove susjed od 86 godina da mu je upravo došao berač :D: treba li napominjati da je sve prešlo preko mojih leđa na kraju, jer sam ja, kao najmlađi mužjak, morao dizati i bacati na tavan :) ali, ferguson me iznenadio, izvuko je punu pettonku bez nekih većih problema.




 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ajkula znam kako ti je tak je i moja izgledala nakon tuce i oluje!!
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Berba kukuruza od ove godine do sad nabrano 44 bunkera i još ih bude za deset ali nemogu na njivu jer mi stoji voda ...Ovogodišnja berba je protekla dosta dobro bilo je par propadanja ali smo to uspiješno riješili prinos kukuruza dobar najbolji prinos klipa imaao je hibrid ossk drava 404..
evo nešto slika i video..




URL=http://s987.photobucket.com/user/kuka02_photos/media/2014-10-14161528.jpg.html]
2014-10-14161528.jpg
[/URL]





[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fty67gDsFig&list=UUcc6I-RZKLL9ONYfeotGXzg[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Zekson super video a vidim i super prinos
Ossk drava se pokazala čudom od kuruze i u mene se pokazala extra dobra i sijat cu je i u naredni godinama
Super kombinacija zetor i sipa 40 ne može mu blato niš a ni unie se ne da a bome si ga pravo uvalil u kanalic nasio je do osovina hahhaa
Svaka cast na videu sve pohvale i da te posluže mašine
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Johnnewman hvala !
Da drava je imala super prinos još sam zaboravil napisat da sam dosad pobrao 4 ha i još imam 1 ha za pobrati al to ču kad se pomrzneznači ispada prinos po ha 11 bunkera dosta dobro ..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
parcele izgledaju dosta velike, s time da si u zagorju. sve je za 5, ali zetor je za 10 :D:
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Da parcele su dosta velike trenutno mi je najmanja parcela oranica 0.38 ha a največa 2.80 ha
pokušavamo zadnjih godina dosta toga okrupniti i za sad dobro ide još planiram uzeti oko 3.50 ha u komadu ali je malo problem voda trebalo bi napravit odvodne kanale.. heh svima se siđa zetor..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Bez kabine izgleda još žešči. Pravi ljetni traktor. Samo da mu je zaštitni ram za nedaj bože.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
evo i mojih slikica, tu je inače BC 572, on je ove godine najbolje rodio, bio dosta gusto sijan (19cm) i malo ga slak opleo, al me iznenadio skroz, posijan bez grama umjetnog i bez prihrane, ikakve, jedino je posijan na odmorenu zemlju, prošle godine nije uspel ječam, na jesen zaoran metarni drač, i tak na proljeće iznova...


image upload


upload image online


uploading pictures

i video:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MZyxtNu6WX8&feature=youtu.be[/YT]
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Johnnewman hvala !
Da drava je imala super prinos još sam zaboravil napisat da sam dosad pobrao 4 ha i još imam 1 ha za pobrati al to ču kad se pomrzneznači ispada prinos po ha 11 bunkera dosta dobro ..

Na koji razmak si sijao dravu?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Koji je to zmaj, jel to onaj prerađeni žitni ili original berač, još nisam videl takvog zmaja uživo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Neki preradeni je, al ja ti se ne kuzim u to, bitno je da ide ko zmaj, on tu prikolicu cca 7,5 kubika napuni za 20 minut, max pol vure
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Najveci problem mi je u breg voziti nekih kilometar, istovareno je za minutu, tolko mi treba za izvadit dva klina, otvorit zadnju stranu i skipati :) nakipam po cijelom dvoristu pa spremamo kad stignemo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Danas skinut Pajdaš. Vlaga je 19%, na malo manje od hektar ima sigurno 110 metara, tj. 11 tona, nije vagano pa ne znam točno u kilu.

Evo nekoliko slika, biti će i video uskoro:















A ovo je video od jučer, dan prije žetve. Nakon onog nevremena ovako izgleda taj kukuruz. Na videu se baš i ne vidi pravo stanje kako je izgledalo
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fxUg9SluF3E[/YT]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ne znam točno. U prvu stane 5 tona soje, u zadnju stane 2,2 tone soje, tako da je to kukuruza malo više. Srednju do sada nisam uzimao pa ne znam.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh