• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ma kako gdje, ostalo je još 30ha gdje se ne može, a vlagu stvarno neznam, nisam bio na branju, samo ovako u prolazu :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Postoji li mozda mogucnost prestanka otkupa kukuruza?
iako vidim da jos dosta kukuruza nije pobrano,a visoki prinosi mozda popune skladista i otkup stane..
nije da ovisim o prodanom kukuruzu,ali nemam ga gdje skladistiti ukoliko ga ne predam...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sumnjam, možda kod malih otkupljivača, kad ga osušiš mogu ga držati di god hoće. Ma neće to biti baš tako kako se činilo na početku, kod nas se već prodaje po 0,90 kn/kg, a počeo je s 0,75 (govorim za suhi).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Hvala na odgovoru.
nadam se da cu kroz 10dana pobrat..najvise me zanima prinos...vodim debatu sa tastom koji prognozira 5t/ha..ja ga uvjeravam da bi trebalo biti duplo,pa cemo vidjet kada kombajn to sve pobere.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
svaka čast šanana,koliko sijete inače kukuruza,i koji hibrid si skidao u zrnu
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja sam ubrao s 4 kj 32 t s vlagom od 24 % prije više od mjesec dana. Bio ja pioner 37N01 i nešto Y 12 . S cijenom od 55 lp dobitak ravan lotu kad ništ ne dobiš.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
@ŠANANA po kojoj cijeni si predal sa 23% vlage?

Ova welger prikolica mi se baš sviđa, izgleda jako robusna za teške uvjete.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Ja sam ubrao s 4 kj 32 t s vlagom od 24 % prije više od mjesec dana. Bio ja pioner 37N01 i nešto Y 12 . S cijenom od 55 lp dobitak ravan lotu kad ništ ne dobiš.

Sramota od cijene..Prinos fantastičan...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Treba u to uračunati sušenje i transport. Od Umaga do Đakova ima 520 km, a i da vozi iz nekog bližeg mjesta, opet je daleko. Eto, ti nađi plasman, ja kukuruze, pa ćemo napraviti posao. Nešto sam već obećao jednom kolegi u Istru za njegove potrebe, a i to ćemo vidjeti hoće li se snaći u međuvremenu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
svaka čast šanana,koliko sijete inače kukuruza,i koji hibrid si skidao u zrnu

Imali smo oko 32 kj, napunili smo sve čardake i tavane u klipu, samljeli oko 20t zrna, nasilirali oko 45 prikolica silaže i prodali smo taj višak, nekih 6-7 kj.

@ŠANANA po kojoj cijeni si predal sa 23% vlage?

Ova welger prikolica mi se baš sviđa, izgleda jako robusna za teške uvjete.

55 lp

Da, prikolica je odlična!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kod nas cijena na sajmu je 2.2kn, tako da je zarada preprodavačima 300% i više.

Treba u to uračunati sušenje i transport. Od Umaga do Đakova ima 520 km, a i da vozi iz nekog bližeg mjesta, opet je daleko. Eto, ti nađi plasman, ja kukuruze, pa ćemo napraviti posao. Nešto sam već obećao jednom kolegi u Istru za njegove potrebe, a i to ćemo vidjeti hoće li se snaći u međuvremenu.

da,svi preprodavaci imaju troskova,i to hebenih,ali i vecinom varaju na vagi,pa se opet nešto zaradi,s time da on ne kupuje mokar kukuruz po 50lp,nego suhi po višoj cijeni...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Imaju troškove to se slažem, al da je negdi kukuruz 2,2 kn? Znam da prijevoznici za kamion 10 tona traže 6 kn/km + PDV + cestarina pa si izračunajte koliki je udio prijevoza u cijeni. I nijedan ozbiljniji prijevoznik neće ići prazan natrag nego će nać povratnu turu tako da prekupac plaća prijevoz samo u jednom smjeru.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Tata i dida su godinama vozili po trznicama, nekad i stotine kilometara dalje pa su bili sretni kad uhvate 15-20 lipa po kili naspram kupovne. I dobro se zarađivalo...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
KOd nas ovdje varaju na vlagi...Vlagomjere su pomakli za 4-5 u plus..
Vršio sam juče kukuruz koji sam odneo izmjeriti kod prijatelja koji ima sušaru za ljekovito bilje gdje je vlagomjer 100 posto ispravan i pokazalo je 16 %,,
Na povratku naiđem u selo u zadrugu i gle čuda vlaga 21% a kukuruz suv ko barut..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nije to samo kod vas,nego svugdje i kod nas varaju. Suh kukuruz iz silosa šta mi je kolega sušio imao je 18,6% a sušara suši na 14%,frajer mi kaže gle kolko vaga ima fertifikata i to koliko godina zaredom,reko i na plotu svašta piše. kolega je nosio suhi kukuruz kod drugoga pretržca i kod njega je pokazalo 11,2%
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Svi koji kukate na prekupce ujedinite se, kupite kamion i razvozite gdje je skuplje. Nemojte galamiti da je tamo skupo, nego se zapitajte što ja mogu učiniti da skuplje prodam nego što mi nudi neki lokalni otkupljivač. Da li ste se zapitali pošto i kuda ga prodaju ti lokalni?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mislis da nije bilo ljudi koji su pokusali? ako nemas mrezu kupaca stvaranu desetljecima, puno iskustva i stotine tisuca kilometara iza sebe,bolje ne ni pokusavati. kad bi to funkcioniralo,svaki proizvođac bi imao kamion,i prodavao kukuruz,danas to rade samo oni koji su radili od nekad,nije to bas za svakoga.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh