• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
I sada kad ste završili i ugrubo podvukli crtu jeste li zadovoljni. Na tu površinu poticaj je bio više od 100000 kn.
Ma s prinosom smo i više nego zadovoljni, pokrit će se troškovi, a zarada će biti taj poticaj.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Banijac,vidim kupio si tandemku.
Kako si zadovoljan s njom? Koliko vozi i koliko je teska prazna?
Dali sta pritisce traktor?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Banijac,vidim kupio si tandemku.
Kako si zadovoljan s njom? Koliko vozi i koliko je teska prazna?
Dali sta pritisce traktor?

Prezadovoljan sam super prikolica sanduk je 14m3 i još malo navršim imam za sušaru
U prometnoj pise 4400kg leži dovoljno na traktoru kad je puna ide mf. visoko se kači pa malo podiže prvi kraj kad sam u brdu ali stavio sam tegova dok ne spustim rudu.
Stabilna je i na neravnom terenu kad se kipa. Gume su velike i ne upada po njivi puno bolje ide nego tehnostroj od 10t
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas završen zadnji komad za ovu godinu,to se pobralo ručno,malo sam se na tom komadu razočarao i pozitivno iznenadio,bio je sađen 572 i 515 ,515 je debelo nadmašio moje očekivanje pošto nisam dugo sadio OS ,rezime kod mene je SUPERIŠKA,s obzirom na gnojidbu i ovakvu godinu,tavani su puni i kukuruzana a još ibera 120 vreća vlažnog šrota,sve što je bilo imalo bolesno se je bacilo tako da vjerujem da barem kod mene ne bude problema sa mikrotoksinima:icon_pidu::icon_pidu:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Blago vama koji ste gotovi,ima nas koji još imamo puno,ali riješiti če se i to.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja imam još ral i pol :). Ali to me nebrine kad god da oberem jer taj komad mogu brati jedino kad dobro izmrzne
 

vrijedni

Novi član
Tu od
2 Pro 2014
Poruka
9
eto da napišem i svoje iskustvo novi sam na forumu.ove godine sam prvi put posijo kukuruze najviše zato što je zemlja bila zapuštena više od 10 godina i nitko nije mario za nju.na otprilike 1ral sam uspijo posijat samo 1000 kvadrata zato što mi nije dala voda da se uredi i ostalo je ,a sa ovoga komada sam dobio 1400kg kukuruza u klipu sorte bc 572 i odma ga prodao lovcima za divlje svinje zato što je bio previše vlažan i počeo je pljesnjivit.kukuruz je bio sijan polovicom 5 mj a bran je polovicom 11,ručno.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Takav je BC hibrid,smece od kukuruza,on uvijek ima neki problem sto mu smeta da mora trunuti ili odpadati klipovi sa stabljike.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam imao dosta Bc 532 i 572 i jako sam zadovoljan s tim kukuruzima, prinosi odlični, a kvaliteta jako dobra i nije bilo puno pljesnivoga, tek gdje koji na vrhu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam isto zadovoljan Bc-ovim sjemenom kukuruza nemogu rec da ona parcela kaj je bila pod vodom je krivica sjemena a par puta je bila pod vodom i mj dana prije berbe je bila kompletna pod vodom tjedan dana i bila je ok pobralo se i samljelo u bacve i super!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
MF 698 t Nisam neki poljoprivrednik ni ratar ali nemreš tak baš reći da je BC smeće. Ja nevolim pioneer kukuruz ali nisam nikad rekel da je smeće. Sijao sam ga 2 puta i niti jednom nisam imao kukuruza ni za svoje potrebe a kamoli za prodaju a godine su bile puno bolje nego ova. Ovakvu ne pamte ni puno stariji.
Koliko znam klipovi otpadaju ( kad je dosta suh ) jedino sorti 354 ali zato je kvalitetan kukuruz i bere se dok je vlažniji.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ja sam imal bc572 i bil je dobar,samo na jednom komadu je bil trul,ostalo je sve bilo dobro.Nije opce los.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Meni je bc572 dal najbolji prinos ove godine, i kws amandha, al ona bila pognojena do bola pa me ni ne cudi, bc bez ikakvog gnoja dal puno
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Radio sam pokuse od BC-eja,KWS-a,RWA,poljodara i pionira,BC je od deset hibrida koliko sam sijao par godina,bio uvijek na naj lošijema mijestu.572 je skoro grupa 600,ima veliku vlagu a prinos ništa posebno što drugi prosiječni hibridi nisu dali,a i usluge branja kada radim vidim šta ljudi imaju od njega.Govorim kako se kod nas pokazao taj hibrid,kao i pšenica od BC-ea recimo,RWA je puno kvalitetnija,sijeme soje isto,jednostavno ne kupujem ništa njihovo više.Svatko ima pravo sijati čije hoče sijeme,ja znam kako se meni pokazalo njihovo sijeme,i računica je jednostavna na moju površinu koliko obrađujem hektara,uzimam sijeme koje se meni pokazalo naj bolje,i sa tim ostvarivam najbolje prinose,i nemam pravo više na kemijanje,jel na hrpu hektara velike novce gubim radi sjemena.Nema ljutnje,nek sije tko šta hoče,ja znam i dalje čije sijeme budem ja koristio.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh