• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jednostavno izgorio, zapalile se dlake i komušina oko auspuha, uhvatilo hidraulična crijeva i paf, tuga i jad, prevelika šteta!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Gledam ljude koji uslužno beru, samo jure da što prije obavi kod jednog pa ide k drugom. Dečka koji mi je brao nisam vidio da čisti kiler ili nešto drugo na samohodnom beraču. I kada se desi kakovo zlo onda su svi drugi krivi.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A to je samo nemarnost vlasnika. Ja iza svake parcele, cistim kiler i traktor, a i kombaj od smeca, i bacim malo starog ulja na glavne lancanike. To me izadje niti 5 minuta posla, a uvelike sprecava kvarove ili jos gore zapaljenje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Jednostavno izgorio, zapalile se dlake i komušina oko auspuha, uhvatilo hidraulična crijeva i paf, tuga i jad, prevelika šteta!

A traktor?? Jel i on izgorio?? O kojem beraču se radi??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Radi se o samohodnom 4 reda beracu, kak veli kolega, zapalilo se smece oko auspuha i zahvatilo hidr. crijeva i eto..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
E to sam i pretpostavljao :). Baš sam se pitao kako se vučeni berač može tako lako zapaliti..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Danas poceo kombajnirati,pionir N01,vlaga 23.2
 

Prilozi

  • IMG_20141115_132126.jpg
    IMG_20141115_132126.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 135

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Pitanje: Pobrao sam kuluruz u klipu i vidim da je jako mokra. Da li da je orunjim ili se bolje susi na klipu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal bude puno problema s otkupom zrna ako ima malo pljesnivog i klijavog???

Kak to sve skupa izgleda kad prođe kroz kombajn???

Recimo da je omjer zdravo-pljesnivo 80:20

Kakva su vam iskustva s tim???


Problem je nastal jer se na tom djelu izlila Drava pa ima svega, prošao sam do podne po tim parcelama i nije jako loše, ali tu i tamo ima pljesnivih vrhova. Krajem tjedan bi se to skidalo dok se malo popravi vrijeme.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ovisi gdje prodaješ, negdje prije je jedan brod iz grčke vraćen zato što je imo previše mikotoksina, a čuo sam da će jedna firma u mom kraju provjeravati pri otkupu količinu mikotoksina a sad dali su to radili ne znam.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Danas poceo kombajnirati,pionir N01,vlaga 23.2


Ovo je super vlaga s obzirom koliko je kise bilo u zadnje vrijeme,kod mene je N01 prije ovih kisa imao 19% po vlagomjeru pa sad,kolko ima danas nemam pojima..nadam se jos par dana bez kise i idem u polje..

sto se tice kvalitete,kod mene nista ne klija ili barem ja nisam uspio naci proklijala zrna..sve se bojim kako ce se to odraziti na cijenu:/
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ni kod nas ne uzimaju ako je jako pljesniva...
Šanana-budi spreman da se poveca omjer plesnjive,tek vidis kak to izgleda nakon berbe...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kod mene ima pljesnjivih vrhova, klijavih nema nigdje. Još imamo za brati 3.5 kj. Ove godine najviše plijesni ima N01, dok se Y12 pokazao daleko boljim sa skoro istim prinosom.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
A kodmene y12 pljesniv svaki klip a na istoj njivi osječki 515 skroz zdrav.
Nikad više na moje zemlje neće.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Dosta toga ovisi i do zemlje. Ja sam imao istu sortu na dvije parcele udaljenosti cca 100m. Jedna je dobro nagnojena stajskim gnojem, druga uopće nije(tek kupljena na proljeće) na ovoj što je nagnojena nije bilo ništa pljesnivoga, a na ovoj drugoj skoro svaki klip na vrhu je bio pljesniv, to se pljesnivo sve otkinulo tokom istovara, a na svim drugim parcelama je 99% bio dobar, tu i tamo se nađe pljesniv.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
MR sima misliš da je to do njive ili do gnoja ne bi se složil s tobom
odgovor leži u nekaj posve drugom problemu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh