• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
sviđa mi se ovaj vaš kraj, baš simpatični bregovi, ne možeš se ubiti, a opet nije ravnica ko puška... :drink:
koji kombajn je u pitanju i kak je deutzu bilo povući ovih cca 15 tona na mekanom?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas i ja napokon zaključio s "Berbom -žetvom kukuruza 2014"
Ostalo mi 1kj. koje sam trebao riješit davnih dana ,al eto nisi na redu za vršenje ,pa kiša,sijetva i odužilo se.....
S površine 1kj. dobio 5.5t zrna,radi se o OS 515 i s obzirom da ga je u početku višak oborina malo prorijedio ja zadovoljan....
A ovo sa prinosom od 9-9.5t na kj. stvarno fascinantan prinos:icon_scratch:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Pa ove godine to nije fascinantan prinos, svako ko je dao imao je dobar prinos.
Tako je bilo bar u mom kraju. Govorim naravno o kukuruzu oko 30 % vlage.
Dedo je uz mala ulaganja na 1kj na lošoj zemlji ove godine imao 6460 kg, dok je prošle godine imao jedva 3500 kg.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
U kad mi neko kaže da je na jutar na nekoj lošoj zemlji uz minimalna ulaganja dao prinos od 6,5 tona onda mi se više i ne čita forum NEMOJTE LAGAT nije sramota reči koliki je bio prinos sramota je lagat

dado da li je bilo vune za deutza sa te dvije prikolice u njia dvije sigurno ima 11-12 tona
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Stvar je u tome da to nije laž.
Ja sam sa 10 ha predao nešto malo preko 168000 kg.
Govorim o vlažnom kukuruzu i kažem ove godine u mojem kraju to nije nikakvo čudo, a vidim da puno ljudi na forumu ima takav prinos. Ja ne vidim problem tu, a tvoje je hočeš to povjerovat ili ne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je ovo kaj Antonio priča, i u mom kraju na lakšim pjeskovitim tlima su bili izvanredni prinosi vlažnog zrna i silaže cjele stabiljke, dok u sušnim godinama na tim istim zemljama je prinos upola manji, a na mojim malo težim tlima je prinos slabiji u ovakvim kišnim godinama, zato ja više volim suše godine, onda sam zadovoljniji!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se sa ŠANANOM kad je sušna godina cijena je veča a ovako muke u branju i vožnji pa sušenje i ostale brige .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
koliko si ulozio u 10ha?
ja sam ulozio u 3.5ha 9000kn(paleta uree,paleta kana,spricivo,i folijarno,sjeme gratis)krepromaterijala i 1600 kn goriva,imao sam nesto plavoga,pa sam tocio na benziskoj,jos sad kad platim kombajn bit ce jos garant +2500kn..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Neznam točno sa gorivom i sjemenom, ali bačeno je tonu umjetnoga po ha ( znači predsjetveno 15-15-15 i Urea i prihrana Kanom ) i dvaput je prskano ( prvo Lumax, korekcija sa Motivelom i još nečim nemogu se sjetit sad ).
Tak da ti nemogu reč točno financijski jer se stari bavi time, ja sam fizikalac na imanju uglavnom :(rofl):
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima dosta brda kod nas ali ja nemam prevelika na svojim parcelama.
Te dvije prikolice šta df vuče bilo je cca 15t. plus prikolice znači nekih 19t je vuko.Tata je vozio doma df-a,taman se okrenuo prema putu na uvratini nije spominjao da je bilo problema,vjerojatno da je malo zagrebo ko i svaki traktor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
kako ste sa plamencom prošli? kod mene ga ima nekaj, skoro zanemarivo. Špricano fastacom u zadnjoj fazi kad se moglo ići u kuruzu, s time da je perušina popaljena odma nakon branja...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Vidim da se često spominju prinosi po ha ili jutru, ali nevidim da se ti prinosi usporede s KUNAMA , tj ulog i dobit...evo ja ću prvi...po jutru ulog (umjetno gnojivo,sjeme,herbicid) točno 2000 kn, naravno bez troškova goriva i obrade, a dobiveno 4000 kuna po jutru. Kad bih sve računao mislim da bi rezultat bio pozitivna ako ne i negativna 0,0000000 kuna.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
zato sam i htio pokrenuti da se kazu i ulozi,jer prinosi zvuce super,a bitno je da se pokrijemo..meni prinos od AntoniaJD zvuci super,a kak i vidim,jasno je zasto ima takav prinos,tako da opravdavam sam sebi ono,ako puno das,puno i dobijes(naravno u povoljnim uvjetima)..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ima još jedan problem, barem kod nas, dosta kukuruza je ostalo nepobrano, a otkup je obustavljen, nedostatak skladišnih prostora i tko zna kad će ponovo početi, jer i vani pada interes za kukuruzom, tj. ima ga previše.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i kod mene nikad nije u ovo doba bilo toliko kukuruza na poljima... ni veliki ni mali proizvođaci nisu obrali do kraja... ja sam jos na vrijeme skinuo svoje.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ja sam uspel vecinu pobrati,jos mi je malo ostalo oko 1kj,ali nikako to pobrati,pa je sjetva,pa je kisa,pa smo balirali,pa ti je onda opet kisa.Kaj se tice prinosa,vrlo su razliciti.Na prvoj njivi koja je davno pobrana i vec je jecam na njoj niknuo,kibla se punila ko luda,to smo sijali 8.4. i super je ,kak i ostala 2 komada.Ali ovi komadi koje nismo stigli posijati na vrijeme,pa su sijani u 5 mjesecu su bas jadni,na ovom jednom komadu je brijeg,losa zemlja,sijalo se u blato i tu je bil zivi uzas,na 1kj je bilo 5 kibli EKO3500,jadno,tu mi se je i gnoj bil ispral i blato je bilo,ma katastrofa.Da nam je u onoj prvoj rundi ostalo lijepo vrijeme jos dan dva,onda bi svugdje bila prava kuruza.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
osušeno doma 90 t , još nekih cca 30 t bumo ovaj tjedan rešili i to je to, nešto se mokre kuruze prodalo i tako...sve u svemu dobro je



tu je 50 t

 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dok je kukuruz dobro osušeni nema problema sa žiškima, prije se skaldište kompletno očisti pošprica i to je to
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh